KZ_logo1

4 knihy, které vypráví hrůzné příběhy podle skutečných událostí

30.4.2017

Některé knihy vás dojmou, překvapí, pobaví a jiné třeba šokují. Příběhy psané podle skutečných událostí jsou často plné hrůzy, krutosti a neuvěřitelných prožitků, nad nimiž nám někdy zůstává rozum stát. Obrňte se a dejte se do náročného, ale napínavého čtení.

1) Tajný deník – Sebastian Barry

Romantický příběh, kterému nechybí napětí, ale také utrpení, vypráví o životě psychiatra Williama a pacientky Roseanne. Tajný deník píše příběh těchto dvou odlišných lidí a je prapodivným svědectvím o jejich životě. Roseanne v deníku popisuje svůj nešťastný život, domnělé cizoložství, nymfomanii a taky nařknutí z toho, že je blázen. William si však myslí, že ona blázen není a nikdy nebyla. Snaží se zjistit, kde přesně je pravda a jak to bylo ve skutečnosti. Čeká vás napínavé a zároveň dojemné čtení, které vás nadchne a v mnohém překvapí.

2) Tichý pláč – Joe Peters

Láska si často nevybírá a člověk se zamiluje do někoho, s kým nakonec nemůže být, a okolnosti jej zavedou na zcela jinou cestu, než si sám naplánuje. Hlavní hrdina knihy pan Peters miluje zcela jinou ženu, než tu kterou přivedl do jiného stavu a kterou si musí vzít. Lesley, která s ním čeká syna, však nedokáže ovládnout své žárlení a veškerý vztek a zlobu si vybíjí na dítěti. Celý příběh se ještě víc zamotá, když pan Peters tragicky umírá a Lesley se mění v sadistickou matku, která syna vězní ve sklepě a sama holduje alkoholu. Tato kniha je jakousi zpovědí, při níž vám bude běhat mráz po zádech. Rozhodně nečekejte lehké a oddechové čtení. Budete se divit, jak hrozné věci se mohou doopravdy dít. Knihu možná po přečtení odložíte, ale zlo, které bravurně popisuje, zůstane chvilku tak blízko, že budete mít pocit, jako kdybyste vše zažili také.

3) Bez lásky a naděje – Michael Seed a Noel Botham

Příběh podle skutečné události vypráví o františkánském mnichu, který prožil dětství plné násilí, nelásky a nepříjemných chvil s matkou alkoholičkou a agresivním otcem. Hlavní hrdina vyrůstal uprostřed krutosti, setkal se i se sexuálním zneužíváním a zažil týrání spolužáky. Prošel si naprostým peklem, ale to jej spíše zocelilo. Ve svém životě vyvinul obrovskou snahu a té bídě, ze které vzešel, se dokázal vzepřít a našel svůj smysl života. Stal se významným a všeobecně uznávaným členem společnosti a dokázal se postavit na vlastní nohy. Příběh vypráví o naději, kterou potřebuje každý z nás. Osobní zpověď tak ukazuje, že opravdová krutost a otřesné dětství mohou potkat mnohé z nás a někdy o tom ani nemusí nikdo vědět.

4) Oběť – Martine Ayotte

Kniha vypráví o nelítostném dětství malé Martine. Ta je znásilňována svým krutým a agresivním otcem. Nejhorší na celé situaci je to, že všemu přihlíží matka, která utrpení dcery sleduje a musí ho trpět. Otec pak bravurně hraje ďábelskou hru, při níž Martine tvrdí, že si všechno, co se jí děje, zaslouží. Příběh popisuje odporné chování, o kterém si můžeme myslet, že se snad ani nemůže stát. Zároveň ukazuje složitou cestu, která vede až ke svobodě a k novému životu. Knihu přečtete jedním dechem, i když se vám dech bude možná tajit hrůzou a zděšením.

Četli jste tyto knihy? Máte rádi knihy podle skutečných událostí?

Michaela Michalíková

pár

Zajímavosti o bodu G: Jak ho najdeme?

Ženy o něm často mluví, muži jej ještě častěji…
matka

Kojení: Mám důvody, proč nechci kojit

První dny mateřství jsou povětšinou zastřené mlhou. Adaptovat se…
interiér

Barvy v interiéru – co vše ovlivňují

Zařizujete si bydlení a přemýšlíte, jaké barvy vybrat? Slyšeli…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár

Zajímavosti o bodu G: Jak ho najdeme?

Ženy o něm často mluví, muži jej ještě častěji…
anxiety-black-and-white-casual-1487956

Jak se vyrovnat se smrtí blízkého a pokračovat v práci?

Mnohé věci v životě nedokážeme ovlivnit. Smutek ze smrti…
žena

Kegelovými cviky k intenzivnějšímu orgasmu

Správným cvičením posílíte své tělo a procvičíte problematické partie.…
randění

Život nezadané ženy: Proč se bojíme randit?

Na světě máme tři druhy žen. První skupinu tvoří…
zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…