KZ_logo1

Čekání na toho pravého

17.12.2016

Žijeme v době, ve které je vždy možnost svobodné volby. A navíc spoustu věcí můžeme mít okamžitě. Pokud našemu hrnečku upadne ucho, hned si kupujeme nový. Vybíráme očima, ale pomíjíme použitelnost. Zapomínáme rozbité věci opravovat a měníme je za jiné. Proč by taky ne, vždyť je to o tolik jednodušší. Jedná se ale vždy o správné řešení? Totéž platí i pro vztahy – pokud máme ve vztahu problém, prvotně bychom se měli pokusit rozbitý vztah opravit, než se vydáme do světa pro náhradu. Pokud hrnečky neslepujeme, stále hledáme „toho pravého“. Jak ale objevit to správné ve zdánlivě nesprávném?

Stále ne dost dobrý

Dle svého vkusu k sobě každá žena hledá toho, který k ní dokonale padne. Aby splňoval všechna kritéria, které si vytyčila… Máme mnoho požadavků a chceme, aby právě ON odpovídal všem. Když někoho potkáme, ale on hned napoprvé nevyhoví všem našim požadavkům, posíláme ho po páse dál a čekáme, až se objeví další. Mnohdy se ale stává, že právě ten, kterého necháme běžet, by se stal osobou, která by nás nosila na rukách do konce života. Když už někoho potkáte, zkuste chvíli vydržet. Slevte ze svých nároků, a třeba v něm naleznete právě JEHO.

Vydržme

Když už mezi námi nastanou konflikty, měli bychom je umět elegantně přeskočit a s poučením kráčet dále. Hádky nemusí nutně znamenat překážku ve vztahu. Jsou to pouze testy, které před nás život klade. Abychom ve zkoušce obstáli, je nutné, aby nás hádka ve vztahu posílila, nikoli nám podrazila nohy. Ať už se jedná o malou neshodu, nebo pořádný problém, musíme to ustát. Pouze tak může konflikt vztahu prospět. Měli bychom se naučit odpouštět a omlouvat se, když je třeba. Pokud toto dělat nebudeme, konflikty naši společnou cestu rozdělí opět na dvě samostatné.

Každá mince má dvě strany

Mnohdy nás naše druhá polovička naštve natolik, že vyvíjíme veškerou energii na zlobu, kterou cítíme, a naši mysl zastíní nenávist. Jsme jako „v rauši“ a nevnímáme, čím vším druhému zbytečně ubližujeme. A najednou vyvstane otázka: „Bylo to opravdu tak vážné, že jsem se k němu musela chovat takto?“ Vciťme se do těla druhého, klidně i zpětně, a zamysleme se, jestli naše reakce odpovídala situaci. Občas je potřeba vytahat za uši, ale jsou chvíle, kdy je to opravdu zbytečné. Pokud je od nás partner neustále „bit“, dříve nebo později od nás uteče. Mílovými kroky.

Osobní volnost

Aby vztah dobře fungoval, je třeba, aby oba partneři žili společným životem, ale aby zároveň ani jeden nezapomínal na svůj vlastní. Někdo preferuje odpočinek u knížky a klid, někdo se potřebuje vybláznit na parketě. I muži potřebují volno, potřebují občas na pivo s kamarády nebo s partou kamarádů odjet na víkend. Dopřejme jim odpočinek od nás a od jejich ustavičných starostí. Nepišme a nevolejme jim v tyto chvilky a nechme je vychutnat si svůj prostor.

Buďte pro něj tou pravou a dovolte mu, aby byl tím pravým pro vás!

A co vy? Jste šťastně zamilovaná, nebo vám „ten pravý“ stále uniká?

Jana Holoubková

randění

Život nezadané ženy: Proč se bojíme randit?

Na světě máme tři druhy žen. První skupinu tvoří…
opalování

Jak správně vybrat opalovací krém?

I když milujete léto a s ním spojené koupání…
žena v kanceláři

Jak zvýšit svou produktivitu v práci pomocí Feng-shui?

Práce v kanceláři je někdy nepříjemnou povinností a mnohdy…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

randění

Život nezadané ženy: Proč se bojíme randit?

Na světě máme tři druhy žen. První skupinu tvoří…
zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…
woman-759688_1280

Okořeňte svůj vztah análním sexem

Máte pocit, že to v posteli s vaším partnerem…
pár v posteli

Znuděná sexem: Když vyprchá vášeň, je opravdu konec?

Jen málo aktivit je tak vzrušujících jako sex. A…
manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Související příspěvky

Zanechte komentář