KZ_logo1

Chcete si domů pořídit zvířecího mazlíčka? Víte, co to obnáší?

19.1.2016

Máte v plánu pořídit si nového domácího mazlíčka? Nebo máte děti, které vás neustále prosí o nového, ideálně čtyřnohého člena rodiny? Podívejte se s námi na výběr nejčastějších domácích mazlíčků a co obnáší starost o ně. Možná se pak budete snáze rozhodovat.

Pes

Výhody

Pes patří mezi nejčastější domácí mazlíčky. Psa doma má nebo po něm touží více než polovina Čechů. Je pravdou, že pes je nejlepší přítel člověka. Kromě přátelství a věrnosti je ale i skvělým společníkem na sport. Můžete si tak dopřát dlouhé procházky nebo běhání s milým doprovodem.

Nevýhody

Pokud si pořídíte psa, musíte se o něj náležitě starat. Stává se plnohodnotným členem vaší domácnosti a je důležité počítat i s náklady za stravu, případnou lékařskou péči, ale také vybavení a hračky. Zároveň je potřeba mít na něj čas a nenechávat ho celé dny samotného doma.

Kočka

Výhody

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Kočka je také jedním z nejoblíbenějších zvířat. Kočku vlastní minimálně 4 lidé z 10. Velkou výhodou je, že kočka je časově nenáročná, samostatná a poměrně soběstačná. Užijete si její přitulení a také to, že více než polovinu času prospí. Kočka umí být skvělou společnicí a její blízkost odbourává stres a úzkost.

Nevýhody

Mezi nevýhody patří, že se jí občas povede zničit drahý nábytek, závěsy a jiné textilní vybavení domácnosti. Často se kočka dostane tam, kde byste ji rozhodně nečekali. To pak létají nejen vázy a rámečky s fotkami…

Pokud o kočce vážně uvažujete, své rozhodnutí si můžete utvrdit nebo vyvrátit i následujícím článkem: http://kralovstvizen.cz/kocka-v-byte-vyhody-i-nevyhody/.

Rybičky a želvy

Výhody

Třetí nejoblíbenější zvířata v domácnosti jsou rybičky, hned za ně se pak řadí želvy. Velkou výhodou těchto domácích mazlíčků je to, že jsou tiché, nevyžadují mnoho pozornosti a rozhodně je nerozhodí, pokud často nejste doma. Navíc jsou tito mazlíčci vhodní i pro alergiky.

Nevýhody

Mezi velké nevýhody však patří, že se s těmito zvířátky příliš nepomazlíte. Rybičky také velmi často umírají, a není tedy dobré příliš na nich ulpívat. U želvy je naopak možné, že vás dokonce i přežije.

Papoušek

Papoušek

Foto: pinterest.com

Výhody

S papouškem budete mít doma opravdu veselo. Může se stát, že se papoušek naučí i mluvit, a to vás pak čeká spousta zábavy. Mezi další výhody patří to, že papoušek vám dokáže být skvělým společníkem. Bude se s vámi mazlit a jeho hravou povahu si také dozajista užijete. Rozhodně se nebudete nudit.

Nevýhody

Papoušci potřebují velké množství pozornosti. Můžou si na vás vytvořit závislost, a pokud se jim nebudete dostatečně věnovat, mohou zemřít žalem. Je tedy potřeba vyhradit si na ně dostatek času. Také se často stává, že vám papoušek uletí. Nevhodný je pak pro alergiky, hlavně kvůli svému peří i víření prachu.

Hlodavci

Výhody

Můžete si pořídit i drobného mazlíčka. Například křečka, pískomila, osmáka, morče, zakrslého králíka nebo činčilu. Takový domácí mazlíček je vhodný i pro děti, kterým ovšem musíte alespoň ze začátku pomoci s úklidem klece. I z finančního hlediska jsou hlodavci nenároční.

Nevýhody

Velkou nevýhodou je nepořádek, který umějí křeček i činčila nadělat. Zároveň je opravdu nutné dodržovat hygienu a pravidelně čistit klec.

Netradiční domácí mazlíčci

Mezi netradiční domácí mazlíčky patří například miniaturní prasátka, kozy, poníci, ale i hadi a pavouci. Velkou výhodou těchto zvířátek jsou jejich povahové vlastnosti a exotika, nevýhodou jsou pak velké finanční náklady. Těmto zvířátkům musíte věnovat i dostatek času a prostoru. Tito domácí mazlíčci jsou vhodní pro náročné chovatele, kteří mají dostatek informací.

Pomohl vám tento článek ve volbě vašeho zvířátka? Jakého mazlíčka plánujete?

Michaela Michalíková

holywoodska-houpacka-piero-tmave-seda-moderni-kov-textilie-modern-living

Dětský ráj na vaší zahradě

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli…

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…