KZ_logo1

Hádky aneb Ženy versus muži

14.12.2016

Hádky jsou pro velkou většinu lidí ventilem nahromaděného stresu, negativních emocí a také jakýmsi způsobem sebevyjádření. Není snad v moci pozemského stvoření, aby bylo schopno absolutně se shodnout se svou drahou polovičkou ve všech ohledech. Partnerské nesváry pak patří ke každému zdravému vztahu, ale často vznikají kvůli naprostým malichernostem (obzvlášť ty největší). Pojďte se s námi podívat, jak to může vypadat.

Řešitelka versus „ignorant“

Po náročném dni, kdy jste na sebe s partnerem neměli ani chviličku, kterou by se vám podařilo strávit společně, uléháte na kutě. Muži jsou ve většině případů po takovýchto dnech takoví, že lehnou, zavřou oči a maximum, které se vám z nich podaří dostat, je to, že vás přitulí a spokojeně usnou. Vám však začne šrotovat v hlavě, co všechno byste potřebovala s partnerem probrat, naplánovat a vyřešit, a tak se tedy pokusíte se svým problémem vyjít na světlo světa. Váš milý je však unavený, a jestli nedělní oběd bude u vaší maminky, nebo té jeho, je mu v tuto chvíli úplně volné. Začne být mrzutý a problém už je na světě. Vás se dotýká, že s vámi nemůže vyřešit ani takovou hloupost, když se celý den nevidíte, a jeho zase otravuje, že to musíte řešit zrovna teď. Takové spory většinou končí tak, že o usínání v partnerově objetí si můžete nechat už jen zdát, zíráte naštvaná do tmy a on jen pravidelně oddychuje zády k vám.

„Ignorantka“ versus řešitel

Situace se může proti výše zmiňovanému průběhu také obrátit úplně naruby. Roli toho, kdo se cítí obtěžován v době, kdy chce spát (nebo jakékoliv jiné), může krásně hrát i žena a dotěrnou polovičkou může být muž. V dnešní době, kdy se hladina testosteronu u mužů snížila na minimum co do vzhledu, tak do mužnosti jako takové, se není ani čemu divit a ve své podstatě to není už ani nic výjimečného. Je na pováženou, zda máte trpělivost vedle takového muže být, a stejně tak, zda on vedle tak diametrálně odlišné nátury vydrží.

Co s tím?

Je už tak nějak zažito, že muži mají větší sklony nad problémy mávnout rukou, a dokud se jim nebortí celý svět jako domeček z karet, téměř nic neřeší. Pokud už na nějaké to řešení z jejich strany dojde (hned po tom, co jim to dovolí jeho ego), bývají konstruktivní. Nikdy od nich neuslyšíte onu proslulou větu „Nejde o to, co jsi řekla, ale jak!“ Oproti tomu ženy jsou schopné každou maličkost vyhrotit až do stavu, jako by šlo pomalu o třetí světovou válku, a samotné řešení bývá spíše emocionálního rázu. Mnohdy ale narazí na strunu, která je citlivá pro obě strany, a zavčasu tak odhalí věci, které by jinak zůstaly „pod pokličkou“ a mohly postupně „probublat“ ve vážný problém.

Ani jeden z přístupů není „to pravé ořechové“. Ale samy zvažte, která z těchto dvou variant vede k harmoničtějšímu vztahu.

Vezměte si tedy příklad jeden z druhého a vydejte se zlatou střední cestou – řešte opravdu jen věci, které mají pro váš vztah význam a bude na nich záležet i za rok a později. Nekazte si vztahy zbytečnými dohady o zvednutém záchodovém prkénku, vlasech v umyvadle nebo o ponožkách poházených po podlaze.

Máte za sebou nějakou hádku opravdu kuriózního původu? Podělte se s námi!

Ella K.

zdravý vztah

Od izolaci k intimitě: Jak mít zdravý partnerský vztah?

Romantické vztahy začínáme řešit už jako teenageři. Jde v…
The-Last-Kingdom

Seriály s hrdinou, do kterého se zamilujete

Dlouhé zimní večery si zaslouží nějakou tu odpočinkovou aktivitu,…
běhání

7 nejzdravějších sportů, které musíte vyzkoušet

Sport výrazně podpoří vaši cestu za ideální postavou. Navíc…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

zdravý vztah

Od izolaci k intimitě: Jak mít zdravý partnerský vztah?

Romantické vztahy začínáme řešit už jako teenageři. Jde v…
pár

Jak víte, že jste s partnerem připraveni na otevřený vztah?

Pravdou je, že každý, i člověk, který je ve…
sousede

10 rad, jak vycházet se sousedy

Bydlení v panelovém bytě může být stejně náročné jako…
pár

12 věcí, které vás naučí manželství

Každé manželství je jiné, jedno mají ale všechny společné.…
muž

Muž v depresi: Proč si muži nedokáží přiznat, že mají psychickou poruchu?

Čelit psychické poruše není nic jednoduchého. Nikdo před ní…