KZ_logo1

Jak být spokojená a vyrovnaná

17.11.2016

Vracíte se z práce utahaná, vyčerpaná a nemáte už na nic náladu? Takových chvil v životě ženy bývá až přespříliš. Proto je nezbytné, abychom se se svými emocemi naučily pracovat, a když už na nás taková „nenálada“ přijde, abychom se s ní dokázaly efektivně poprat. Jak na to, se dozvíte v dnešním článku.

Mějte se ráda

Základem každého úspěchu je, abyste byla spokojená sama se sebou. Proto berte každý přítomný okamžik jako dar. Není přeci samozřejmostí, že tu jste!

Práce s energií

Neexistuje snad nic, co by se nedalo myslí ovlivnit. Pokud budete myslet pozitivně, pozitivní energie se k vám bude vracet. Pokud to bude přesně obráceně, negativní vlny na sebe nenechají dlouho čekat. Na každém problému nebo nepříjemné situaci zkuste najít něco pozitivního.

Máte-li ku příkladu komplex, že vaše postava není dokonalá, trpíte vadou řeči, máte nedokonalou chůzi, vadu vyjadřování nebo cokoliv dalšího, přijměte to. Najděte si na tom něco pozitivního a na to klaďte důraz. Jste to totiž stále vy – ta dokonalá bytost, která se má ráda i přes malé nedostatky. Takže pokaždé, když vás někdo srazí nebo když sama začnete pochybovat, opakujte si svůj pozitivní náhled jako modlitbičku.

Oceňte se

Za každé pozitivum se ohodnoťte dle vlastního uvážení. Proveďte to ale přiměřeně, odměna by měla odpovídat významu činu. Nebojte se občas pustit korunu za nějaký pěkný kousek oblečení nebo dodat tělu pár těch kalorií navíc. A pokud to nedělá nikdo okolo vás, musíte se chválit a oceňovat samy, protože i to je základem spokojeného života ženy.

Ventilace

Naprostou nezbytností, abychom se cítily uvolněně, je ventilace a takzvané „vypnutí“. Udělejme si čas na to, abychom mohly svoje myšlenky nechat volně proudit hlavou a neřešit žádné povinnosti. Vhodnými místy, kde by se nám to mohlo povést, jsou například les, bazén, fitko, příroda, louka, zahrada a další. Každý máme jiné místo, kde se cítíme nejlíp. Tak neváhejte, zajděte tam a myšlenkově se zregenerujte.

Plnění snů

Další podmínkou spokojeného života je stanovení nějakého cíle nebo snu, k němuž směřujeme. Není snad většího štěstí, než když se naše touhy naplňují. Neberme svoje sny jako něco, co není možné splnit. Když už máte sen, běžte si za ním. Všechno se dá zvládnout! Krok za krokem se dá po pomyslné cestě dorazit do cíle, jakkoliv vzdálený se nám na začátku zdál. Občas nás sice překvapí odbočky, mosty, objížďky a výmoly a další nerovnosti, ale vždy se dá dojet na konec. Vytrvejte a jeďte dál po cestě svého snu. Nezapomeňte, že i „pád na hubu je pohyb dopředu“.

Jak jste na tom vy? Chválíte se po dobře odvedené práci? Povedlo se vám přeměnit některý svůj sen v realitu?

pár

Zajímavosti o bodu G: Jak ho najdeme?

Ženy o něm často mluví, muži jej ještě častěji…
matka

Kojení: Mám důvody, proč nechci kojit

První dny mateřství jsou povětšinou zastřené mlhou. Adaptovat se…
interiér

Barvy v interiéru – co vše ovlivňují

Zařizujete si bydlení a přemýšlíte, jaké barvy vybrat? Slyšeli…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár

Zajímavosti o bodu G: Jak ho najdeme?

Ženy o něm často mluví, muži jej ještě častěji…
anxiety-black-and-white-casual-1487956

Jak se vyrovnat se smrtí blízkého a pokračovat v práci?

Mnohé věci v životě nedokážeme ovlivnit. Smutek ze smrti…
žena

Kegelovými cviky k intenzivnějšímu orgasmu

Správným cvičením posílíte své tělo a procvičíte problematické partie.…
randění

Život nezadané ženy: Proč se bojíme randit?

Na světě máme tři druhy žen. První skupinu tvoří…
zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…