KZ_logo1

Jak na Vánoce ušetřit

14.11.2017

Každoroční otázka nákupu vánočních dárků je tady. Jak ale sehnat a nakoupit dárky a nemuset pracovat dvakrát tolik nebo si dokonce brát půjčku? Zkuste to tentokrát jinak a připravte se na Vánoce s předstihem. Inspirujte se tipy, díky kterým výrazně ušetříte.

1) Nakupujte s předstihem

Ideální je, pokud dárky nekupujete na poslední chvíli. Pokud dokážete vydržet a tajemství neprozradit, můžete dárky kupovat v průběhu celého roku, protože často na cestách nebo o letních prázdninách potkáte zajímavé obchody, levnější zboží a také akce, kterých můžete využít. Navíc rozložíte vydané peníze do průběhu celého roku, a tak to nebude taková jednorázová zátěž.

2) Mějte plán a stanovte si rozpočet

Prvním krokem, který byste měli rozhodně udělat co nejdříve, je sestavení seznamu, komu všemu chcete letos dávat vánoční dárek. Posléze si k daným jménům můžete připsat i tipy na dárky, popřípadě jejich ceny. Dále si stanovte rozpočet, kolik chcete do dárků investovat a jak drahé budou dárky pro konkrétní lidi. S kamarádkou se klidně můžete domluvit, že si dáte dárky do určité částky, aby se vám lépe vybíralo a nakupovalo. Nezapomeňte si udělat také nákupní seznam, co vše potřebujete na Vánoce koupit kromě dárků, tedy dekorace, ozdoby, jídlo a suroviny k jeho výrobě, balicí papír, popřípadě další nezbytnosti.

3) Přemýšlejte i u vánočních příprav

Co se týče nakupování vánočních dekorací a ozdob, můžete výrazně ušetřit tím, že si dekorace vyrobíte sama nebo výrobou zabavíte své děti, popřípadě můžete udělat setkání s kamarádkami a u vína a povídání dekorace vyrobit. To samé platí i u pečení vánočního cukroví, klidně ho pečte ve více lidech, a poté se o něj rozdělte. Užijte si zábavu, naladíte se na vánoční atmosféru a ušetříte čas i peníze.

4) Dejte se do výroby dárků

Nejhezčím dárkem je ten, který je darovaný od srdce, a také dárek, u kterého jste opravdu přemýšleli a strávili s jeho výrobou nebo přípravou čas. Vyrobené dárky jsou osobité, originální a potěší mnohonásobně víc než koupení obyčejné kosmetické kazety nebo praktické dárky typu ponožek, vybavení do kuchyně a podobně.

5) Nakupujte přes internet

V současné době výrazně ušetříte tím, že dárky nakoupíte přes internet. Výhoda internetových obchodů je, že nemusí platit kamennou prodejnu, a toto snížení nákladů se projeví na ceně výrobku. Můžete také darovat voucher na službu nebo na zážitek, který si obdarovaný může vybrat i sám. Co se týče nakupování, všimněte si, že také ušetříte, když nakupujete ve velkém. Pokud chcete koupit třeba láhev dobrého vína, kupte celý karton a víno rozdělte více lidem.

6) Poslouchejte své blízké

Je dobré, pokud budete poslouchat své blízké a kamarády. Možná se někdo z nich svěří, že dlouho shání knihu, která již není k dostání. Když projdete pár antikvariátů, možná na ni narazíte a cena nebude tak vysoká jako v obchodě, přesto radost bude obrovská. Vnímejte své přátele a rodinu a poznejte, jaký dárek by se jim líbil a co by jim udělalo radost. Věřte, že největším překvapením je to, když vás někdo poslouchá a chápe a skvěle se trefí třeba do vašeho tajného a vysněného přání.

Jak na Vánoce šetříte vy?

Michaela Michalíková

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…

4 tipy pro výběr nové koupelnové skříňky

Potřebujete pořídit novou skříňku do koupelny? Stejně jako u…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…