KZ_logo1

Jak na Vánoce ušetřit

14.11.2017

Každoroční otázka nákupu vánočních dárků je tady. Jak ale sehnat a nakoupit dárky a nemuset pracovat dvakrát tolik nebo si dokonce brát půjčku? Zkuste to tentokrát jinak a připravte se na Vánoce s předstihem. Inspirujte se tipy, díky kterým výrazně ušetříte.

1) Nakupujte s předstihem

Ideální je, pokud dárky nekupujete na poslední chvíli. Pokud dokážete vydržet a tajemství neprozradit, můžete dárky kupovat v průběhu celého roku, protože často na cestách nebo o letních prázdninách potkáte zajímavé obchody, levnější zboží a také akce, kterých můžete využít. Navíc rozložíte vydané peníze do průběhu celého roku, a tak to nebude taková jednorázová zátěž.

2) Mějte plán a stanovte si rozpočet

Prvním krokem, který byste měli rozhodně udělat co nejdříve, je sestavení seznamu, komu všemu chcete letos dávat vánoční dárek. Posléze si k daným jménům můžete připsat i tipy na dárky, popřípadě jejich ceny. Dále si stanovte rozpočet, kolik chcete do dárků investovat a jak drahé budou dárky pro konkrétní lidi. S kamarádkou se klidně můžete domluvit, že si dáte dárky do určité částky, aby se vám lépe vybíralo a nakupovalo. Nezapomeňte si udělat také nákupní seznam, co vše potřebujete na Vánoce koupit kromě dárků, tedy dekorace, ozdoby, jídlo a suroviny k jeho výrobě, balicí papír, popřípadě další nezbytnosti.

3) Přemýšlejte i u vánočních příprav

Co se týče nakupování vánočních dekorací a ozdob, můžete výrazně ušetřit tím, že si dekorace vyrobíte sama nebo výrobou zabavíte své děti, popřípadě můžete udělat setkání s kamarádkami a u vína a povídání dekorace vyrobit. To samé platí i u pečení vánočního cukroví, klidně ho pečte ve více lidech, a poté se o něj rozdělte. Užijte si zábavu, naladíte se na vánoční atmosféru a ušetříte čas i peníze.

4) Dejte se do výroby dárků

Nejhezčím dárkem je ten, který je darovaný od srdce, a také dárek, u kterého jste opravdu přemýšleli a strávili s jeho výrobou nebo přípravou čas. Vyrobené dárky jsou osobité, originální a potěší mnohonásobně víc než koupení obyčejné kosmetické kazety nebo praktické dárky typu ponožek, vybavení do kuchyně a podobně.

5) Nakupujte přes internet

V současné době výrazně ušetříte tím, že dárky nakoupíte přes internet. Výhoda internetových obchodů je, že nemusí platit kamennou prodejnu, a toto snížení nákladů se projeví na ceně výrobku. Můžete také darovat voucher na službu nebo na zážitek, který si obdarovaný může vybrat i sám. Co se týče nakupování, všimněte si, že také ušetříte, když nakupujete ve velkém. Pokud chcete koupit třeba láhev dobrého vína, kupte celý karton a víno rozdělte více lidem.

6) Poslouchejte své blízké

Je dobré, pokud budete poslouchat své blízké a kamarády. Možná se někdo z nich svěří, že dlouho shání knihu, která již není k dostání. Když projdete pár antikvariátů, možná na ni narazíte a cena nebude tak vysoká jako v obchodě, přesto radost bude obrovská. Vnímejte své přátele a rodinu a poznejte, jaký dárek by se jim líbil a co by jim udělalo radost. Věřte, že největším překvapením je to, když vás někdo poslouchá a chápe a skvěle se trefí třeba do vašeho tajného a vysněného přání.

Jak na Vánoce šetříte vy?

Michaela Michalíková

zdravý vztah

Od izolaci k intimitě: Jak mít zdravý partnerský vztah?

Romantické vztahy začínáme řešit už jako teenageři. Jde v…
The-Last-Kingdom

Seriály s hrdinou, do kterého se zamilujete

Dlouhé zimní večery si zaslouží nějakou tu odpočinkovou aktivitu,…
běhání

7 nejzdravějších sportů, které musíte vyzkoušet

Sport výrazně podpoří vaši cestu za ideální postavou. Navíc…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

zdravý vztah

Od izolaci k intimitě: Jak mít zdravý partnerský vztah?

Romantické vztahy začínáme řešit už jako teenageři. Jde v…
pár

Jak víte, že jste s partnerem připraveni na otevřený vztah?

Pravdou je, že každý, i člověk, který je ve…
sousede

10 rad, jak vycházet se sousedy

Bydlení v panelovém bytě může být stejně náročné jako…
pár

12 věcí, které vás naučí manželství

Každé manželství je jiné, jedno mají ale všechny společné.…
muž

Muž v depresi: Proč si muži nedokáží přiznat, že mají psychickou poruchu?

Čelit psychické poruše není nic jednoduchého. Nikdo před ní…