KZ_logo1

Jak pečovat o kabelky

1.3.2015

Právě jste si koupila novou kabelku a chcete, aby vám dlouho vydržela a vypadala stále jako nová? Pak se o svůj nový módní doplněk musíte správně starat. Péče o kabelky se podobá péči o boty, a ruku na srdce, která z vás věnuje kabelkám stejnou pozornost? Oběma těmto ženským nešvarům, na kterých vzniká závislost, je potřeba občas věnovat trochu času na údržbu. Nakonec jsou to jediné módní kousky, které snesou i nějaké to kilo navíc a nevyžadují výměnu či odložení na dno skříně na časy po dietě.

Materiál je základ

„Pokud chcete krásnou kabelku na dlouho, zvolte kvalitnější materiály od prověřených značek. Kožená kabelka přeci jen vydrží déle, než koženka či jiný syntetický materiál. Snadná péče je o kabelky z textilu, hodíte je do pračky a je to. Ovšem ani jejich krása není na věky, časem barvy vyblednou či se zaperou, perte je proto vždy opatrně na málo stupňů,“ říká Barbora Holá z internetového obchodu Modnidoplnky.cz

Kdo šetří má za tři

V tomto případě nejde o šetření při nákupu nové kabelky, ale o šetření kabelky samotné. Pokud kabelky nebudete zatěžovat zbytečnou vahou a budete jich mít ke střídání více, jistě se vám odmění delší životností. Dále sledujte i počasí, kabelkám rozhodně nesvědčí déšť, sníh či mráz, třeba koženkové kabelce by mráz mohl uškodit. Samozřejmě je jasné, že i v tomto počasí kabelku potřebujete, zvolte ale radši takovou, jejíž případná ztráta vás nebude tolik mrzet a hlavně nezapomeňte na impregnaci, kterou si tašky zaslouží stejně jako boty. Impregnovat můžete i látkové tašky. Méně se pak budou špinit.

Zevnitř i zvenku

Foto: Modnidoplnky.cz

Foto: Modnidoplnky.cz

                                             

Každá kabelka má rub i líc a na obojí je třeba dávat pozor. Zvenku vaší kabelku vidí okolí, dovnitř zase koukáte vy. Potrhané látky uvnitř kabelky vám pak mohou začít schovávat či dokonce ztrácet věci. Další hrozbou pro interiér kabelek jsou nečistoty způsobené například dekorativní kosmetikou. Vnitřek kabelek je však většinou z nylonu, plátna nebo vepřové kůže a nečistot z těchto povrchů se zbavíte navlhčených bavlněným hadříkem v mýdlové vodě.

„Povrch kabelek ošetřujte speciálními přípravky na kabelky. Existují impregnační spreje či různé krémy, které ocení především majitelky kožených kabelek. Dále je pak třeba věnovat pozornost držadlům a řemínkům, na které můžete použít speciální kartáčky na vyčištění, jinak o ně pečujte stejně jako o zbylý povrch,“ dodává Barbora Holá. Zvláštní kapitolou jsou pak kovové detaily na kabelkách. V případě poškození je svěřte do péče opravářů obuvi a kabelek, kde vám je opraví, vymění či jen vyčistí. Pokud máte na kabelce zipy, občas je promažte včelím voskem, aby se nezadrhávaly. Předcházet znečištění kabelek můžete také tím, že je nebudete nikde zbytečně povalovat. V poslední době letí speciální vychytávka, kterou oceníte například v restauracích, kavárnách či barech, je jí speciální přenosný háček na kabelku, který povětšinou i vypadá velmi efektně, jako módní doplněk sám o sobě.

Uklizená kabelka snižuje stres              

Každá to znáte, když se ve spěchu snažíte marně najít něco v hromadě věcí uvnitř kabelky. Následně mohou vznikat i trapné okamžiky, kdy jste nucené obsah kabelky kvůli nepořádku vyndat, abyste našly, co hledáte. Těmto zbytečným situacím můžete předejít pořádkem v kabelce, ke kterému vám mohou dopomoci například speciální organizéry, ty se hodí především pro uschování mobilního telefonu. Ten zajistí, že se počet vašich promeškaných hovorů z důvodu dlouhého lovení telefonu v kabelce změní na minimum.

Alice

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…

4 tipy pro výběr nové koupelnové skříňky

Potřebujete pořídit novou skříňku do koupelny? Stejně jako u…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…