KZ_logo1

Jak pečovat o pleť v zimě?

16.1.2015

O pleť se staráme po celý rok, ovšem v zimě je potřeba více péče i času. Zimní období je pro naši pokožku horší než horké a suché léto. Působí na ni totiž mnohem více povětrnostních vlivů než v jiných ročních obdobích. Je to především ostrý mráz, sníh či ledový vítr. V zimě naši pleť ohrožují obzvláště přechody mezi vytopenou místností a mrazem venku. To je doprovázeno velmi nepříjemnými projevy, jako je zarudlá pokožka, která pálí. Naše kůže bývá drsná a popraskaná. Víte, jak se o pleť v tomto období správně starat a jakých chyb se vyvarovat? Přinášíme několik tipů!

1. Používejte hydratační krémy

Protože pleť v zimě hodně a rychle vysychá, je potřeba pravidelně používat kvalitní hydratační krém. Každodenní pečlivé promazání pokožky by mělo být samozřejmostí. Vhodné jsou zejména přípravky s aloe vera, kyselinou hylauronovou, glycerinem a mořskou řasou. Hydratovat potřebují všechny typy pleti, tedy suchá, smíšená i mastná. Při výběru hledejte krémy, které nejen dobře mastí, ale i vyživují a obsahují ochranný faktor.

2. I v zimě se musíte chránit proti slunci

I v zimě je důležité chránit pokožku před slunečními paprsky. Zejména pokud se chystáte na hory. Stejně jako si s sebou přibalíte teplý svetr a ponožky, neměla byste zapomínat ani na krém s dostatečně vysokým UV faktorem. Krémy vás ochrání před spálením a předčasným stárnutím pokožky a také zabrání vzniku nevzhledných pigmentových skvrn.

3. Nezapomínejte na péči o rty

V zimě jen s leskem na rty nevystačíte. Lesk je sice rozzáří, ale v chladném období je to zoufale málo. Rty jsou citlivé a snadno vysychají, praskají a olupují se. Navíc tyto praskliny mohou zasahovat až do kontur a náprava je pak náročná. Může se dokonce stát, že ani při sebelepší péči nedojde k úplné regeneraci a v oblasti kontur zůstanou jemné vrásky na pleti. Mějte u sebe vždy dostatek výživných balzámů na rty a rty si promažte několikrát za den. Jedná se o snadnou péči, která se vyplatí.

4. Červeným žilkám řekněte „STOP“

Pleť snadno zčervená při přechodu z tepla do zimy a naopak. Obvykle se její vzhled navrátí do původního stavu a začervenání zmizí. Jestliže ale máte citlivější pleť, mohou vám v obličeji popraskat drobné cévky a prosvítat na povrch pleti. Červené žilky mohou být také dědičným problémem. Jedinou možností, jak tvorbě červených žilek zabránit, je dostatečná prevence. Je nutné pleť pravidelně promazávat mastnějšími krémy, které pokožku chrání a zároveň zlepšují její izolační vlastnosti.

5. Rozmazlujte se pleťovou maskou

V zimním období je vhodné obohatit péči o pokožku a dopřát si alespoň jednou týdně kvalitní pleťovou masku. Své pleti prospějete a zároveň si užijete příjemnou relaxaci.

Zima by měla být časem odpočinku. Rozmazlujte se a věnujte své pokožce dostatečnou péči. Uvidíte, že se vám starost o vaši pleť mnohonásobně vrátí.

Martina Mádlová

běhání

7 nejzdravějších sportů, které musíte vyzkoušet

Sport výrazně podpoří vaši cestu za ideální postavou. Navíc…

Balte svoje zásilky s radostí díky různým druhům krabic

Vlastníte firmu či internetový obchod a každodenně řešíte, že…
pár

Jak víte, že jste s partnerem připraveni na otevřený vztah?

Pravdou je, že každý, i člověk, který je ve…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár

Jak víte, že jste s partnerem připraveni na otevřený vztah?

Pravdou je, že každý, i člověk, který je ve…
sousede

10 rad, jak vycházet se sousedy

Bydlení v panelovém bytě může být stejně náročné jako…
pár

12 věcí, které vás naučí manželství

Každé manželství je jiné, jedno mají ale všechny společné.…
muž

Muž v depresi: Proč si muži nedokáží přiznat, že mají psychickou poruchu?

Čelit psychické poruše není nic jednoduchého. Nikdo před ní…
pár

Zajímavosti o bodu G: Jak ho najdeme?

Ženy o něm často mluví, muži jej ještě častěji…