KZ_logo1

Jak přežít partnerovy koníčky?

11.7.2015

Ať už je váš partner vášnivý kutil, nebo divoký motorkář, rozhodně jsou někdy jeho koníčky náročné. Ráda byste věděla, jak je nejen přežít, ale třeba si je i užít?

Je to zcela jednoduché. Existuje pár rad, které vám pomohou najít zálibu i ve zvláštních a neuvěřitelných koníčcích vašeho milovaného.

1) Sdílejte je s ním

To je ta nejlepší a zároveň nejtěžší rada, pokud si ovšem nejste s partnerem hodně podobní. Jestli ale oba milujete motorky a rychlou jízdu, pak není co řešit a hledali jste se, až jste se našli. Všechno je tedy v pořádku. Sdílejte spolu a užívejte si svůj společný zájem.

2) Najděte si vlastní koníček

Pokud má ovšem váš partner jiný koníček nebo záliby, najděte si vlastní. Jestli jde v sobotu ráno rybařit a vás to bytostně nebaví, zajděte si třeba se psem na procházku, jeďte se projet s kamarádkou na kole anebo si jednoduše přispěte a vychutnejte si chvilku samoty a klidu.

3) Neřešte to

Jestli je váš milovaný šílený kutil a neustále potřebuje něco vyrábět nebo opravovat (již opravené!), zkuste se nad to povznést. Společně určete místnost, ve které si bude dělat jen to, co chce, a klidně ji může třikrát denně vymalovat… Když ho to baví, tak proč ne. Hlavně se zbytečně nerozčilujte a neřešte to. Berte ho takového, jaký je.

4) Komunikujte a pochopte ho

Jestli je příliš těžké brát ho takového, jaký je, zkuste se ho prostě zeptat, proč dělá právě to, co dělá. Ptejte se, co ho zajímá a baví. Třeba najdete společnou řeč i cíl. A místo svého malování pokoje vám může vyrobit například botník, který už dlouho chcete koupit v obchodě. Zkuste jej pochopit a poté se vzájemně domluvit, co je ještě únosné a co už ne. Domluvte se třeba, že tři večery v týdnu budete mít výhradně pro sebe a jindy se může věnovat svým koníčkům. Hlavně spolu mluvte!

5) Mějte naději a věřte

Každá věc na světě je řešitelná. Opravdu každá. A pokud máte pocit, že tomu tak není, věřte, že za pár dnů, týdnů, měsíců, někdy za několik let tomu tak bude. Zkušenosti, zážitky a život nás posunují dál, a pokud se dnes s partnerem hádáte, protože sbírá třeba pivní tácky, které se vám všude válí, věřte, že za deset nebo dvacet let se tomu zasmějete anebo si uděláte malé pivní muzeum.

Každý partnerův koníček se dá nějak uchopit a hrdě nést. Samozřejmě je důležité, abyste oba věděli, že žádný koníček se nesmí přehánět. Ve šťastném a fungujícím vztahu si váš partner musí najít čas i na vás, stejně jako vy na něj. A hlavně, jste s ním přece proto, že ho máte ráda a záleží vám na něm. Ne proto, že každou neděli v garáži leští starého veterána a nikdy se s ním nejde projet. Třeba mu stačí ta životní jízda po vašem boku. Buďte tedy šťastná za něj a jeho nadšení – a budete spokojení oba.

Michaela Michalíková

zdravý vztah

Od izolaci k intimitě: Jak mít zdravý partnerský vztah?

Romantické vztahy začínáme řešit už jako teenageři. Jde v…
The-Last-Kingdom

Seriály s hrdinou, do kterého se zamilujete

Dlouhé zimní večery si zaslouží nějakou tu odpočinkovou aktivitu,…
běhání

7 nejzdravějších sportů, které musíte vyzkoušet

Sport výrazně podpoří vaši cestu za ideální postavou. Navíc…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

zdravý vztah

Od izolaci k intimitě: Jak mít zdravý partnerský vztah?

Romantické vztahy začínáme řešit už jako teenageři. Jde v…
pár

Jak víte, že jste s partnerem připraveni na otevřený vztah?

Pravdou je, že každý, i člověk, který je ve…
sousede

10 rad, jak vycházet se sousedy

Bydlení v panelovém bytě může být stejně náročné jako…
pár

12 věcí, které vás naučí manželství

Každé manželství je jiné, jedno mají ale všechny společné.…
muž

Muž v depresi: Proč si muži nedokáží přiznat, že mají psychickou poruchu?

Čelit psychické poruše není nic jednoduchého. Nikdo před ní…