KZ_logo1

Jak se správně uvolnit?

1.11.2016

Stres je všude kolem nás a mnohdy má fatální následky nejen pro naše tělo, ale i mysl. Věděla jste, že pokud se nedokážete dostatečně uvolnit, otevíráte tak bránu mnoha zdravotním problémům? Nebojte! Pomůžeme vám se nepříjemného napětí zbavit!

Zmínili jsme to už mnohokrát – chronický stres je jedna z věcí, která v kvalitním životě nemá místo. Nejenže kvůli němu trpí vaše tělo a mysl, ale také vztahy v rodině či na pracovišti. Stresem také výrazně snižujete funkci svého imunitního systému!

Jenže – co s tím? Jak se vyrovnat s úkoly, které se vám hromadí, a vy máte pocit, že je nemáte šanci zvládnout? A jak si poradit s tím, že musíte sdílet prostor s někým, kdo vám pravidelně zvedá mandle?

Zřejmě vás potěšíme, jelikož pocit permanentní frustrace a přetlaku není neřešitelný. A to jak váš stres v práci, tak doma.

Jak se efektivně zbavit pocitu napětí?

Zjistěte, co vás rozčiluje – Mnoho z nás prochází dnem v přepětí, aniž by tušilo, co přesně tento stav vyvolává. Pokud víte, že vás pravidelně rozhodí protivná sousedka nebo nacpaný autobus, máte zpola vyhráno! Pokud si nejste jistá, v klidu si sedněte a sepište seznam situací, v nichž se necítíte ve své kůži a které ovlivňují váš den negativním způsobem.

Zhodnoťte – Ať už se nám to líbí, nebo ne, ne vždy se dá se zdrojem napětí něco dělat. První věc, kterou však pro sebe můžete udělat, je, že zkusíte ke svému stresoru zaujmout jiný postoj. Opravdu vás vytáčí, že vám pravidelně ujede autobus, nebo se podvědomě zlobíte sama na sebe, že nedokážete vyjít včas z domu?

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Relaxujte – Je jedno, zda jste doma nebo v práci. Doma se usaďte k dobré knize a odpočívejte. A pracovní stůl si zkrášlete například květinou, o kterou se budete pravidelně starat. V průběhu dne se můžete také vydat na krátkou imaginární procházku – co třeba na místo vaší poslední dovolené, kde vám bylo tak dobře?

Meditujte – Meditace je velmi důležitá. Díky ní si pročistíte hlavu od negativních myšlenek, a zbavíte se tak i pocitu frustrace a hněvu. Díky meditaci a přiměřené fyzické námaze se brzy přistihnete, že vám šéf může klidně řvát do obličeje a s vámi to nic nedělá!

Hýčkejte se – Pokud jste přepjatá, velmi namáháte svaly, které kvůli stresu bolestivě tuhnou. Proto byste si měla dopřát uvolňující masáž, která harmonizuje vaše tělo i mysl a díky které se budete cítit jako znovuzrozená. Že vás masáže nikdy moc nelákaly? Možná vás navnadíme na čokoládovou nebo medovou masáž!

Spěte – Kvalitní spánek je základem všeho. Bez kvalitního spánku budete unavená, bez energie a podrážděná, jen co vylezete z postele. Základem je alespoň sedm hodin kvalitního spánku denně.

Jezte – V období stresu nezapomínejte na kvalitní potraviny. Povolený je i kousek kvalitní čokolády, obzvláště pak hořké, která má vysoký podíl kakaa a je vašemu zdraví prospěšná! Sáhnout můžete i po ořeších, které obsahují důležité látky, prospěšné pro vaši nervovou soustavu.

Pijte – Kvalitní čaj, hlavně z řady zelených, je velmi prospěšný pro vaši duševní pohodu. V orientálním Japonsku je každé pití čaje spojeno s čajovým obřadem. Proč si z obdobné drobnůstky neudělat každodenní rituál?

Proti stresu se dá bojovat. Nezapomeňte však, že hlavní je kontrolovat tok svých myšlenek a občas si i říci, že o tak moc vlastně ani nejde.

Kateřina Umová

holywoodska-houpacka-piero-tmave-seda-moderni-kov-textilie-modern-living

Dětský ráj na vaší zahradě

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli…

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…

Související příspěvky

Zanechte komentář