KZ_logo1

Jak se starat o jemné vlasy?

13.4.2017

O tom, jak bude vypadat váš vlasový porost, bylo rozhodnuto ještě mnohem dříve, než jste si sama uvědomila svou existenci. Mohou za to totiž geny. Ačkoliv vlastnosti svých vlasů nezměníte, správnou péčí a výživou můžete docílit zcela nového vzhledu. Za to se vám bohatě odmění především s přibývajícím věkem, neboť tak přispějete ke zpomalení stárnutí vlasového vlákna, omezíte vypadávání vlasů či jejich úplnou ztrátu.

Jemný vlas je vlas takový, který má v řezu menší průměr nežli vlas normální. V důsledku toho je vlas mnohem křehčí, náchylnější k lámavosti, třepení a vysušování. Majitelky takových vlasů je většinou popisují jako řídké, bez objemu a se sklony k rychlému maštění. V boji za dokonale hustou a lesklou hřívou jako z reklamy se pak ale často dopouští fatálních chyb.

Péče začíná na talíři

Každý boj za krásnější povrch lidského těla by měl začínat v jeho útrobách. Zamyslete se tedy prvotně nad svým jídelníčkem, zdali obsahuje dostatek vitamínů a minerálů, které prospívají zdravému růstu vlasů. Jedná se konkrétně o vitamíny A, B (3, 5, 6, 8, 12), C, E, H a minerály hořčík, křemík, zinek, selen, železo, vápník, měď, draslík a mangan. Tyto prospěšné látky lze samozřejmě podávat ve formě tablet, kterých je na trhu k dostání celá škála, avšak najdete je i v potravinách, jako jsou dýňová semena, ořechy, lněné semínko, oves či bobulovité ovoce, a často se tak vyvarujete nechtěných vedlejších účinků tablet. Ty totiž povětšinou způsobují rychlejší a hustší růst ochlupení po celé ploše lidského těla. Prokazatelně příznivé účinky má na jemné vlasy i časté pití zeleného čaje, a to především ve větší míře.

Víc mytí škodí

Za zdánlivý dojem mastnoty mohou především přirozené vlastnosti jemných vlasů. Jelikož je vlas tenčí, leží na hlavě v méně vrstvách, a tím pádem se k vlasu i snadněji dostane maz, který pokožka hlavy vylučuje, aby vlas vyživila. Častým mytím se tedy pokožka hlavy spíše vysušuje a mohou se tedy dostavit i kožní poruchy jako jsou například lupy. Proto tedy svou kštici netrýzněte dennodenním mytím. Ideální je vlasy omývat jednou za dva až tři dny, a to speciálními nezatěžujícími produkty, které dodají vašim vlasům kýžený objem.

Správná péče

Foto: parfemgroup.cz

Foto: parfemgroup.cz

Ze široké nabídky produktů vybírejte prvotně ty pro zvětšení objemu. Namísto klasického kondicionéru, který vlasy obalí nepropustnou vrstvou a přispívá k pocitům mastnoty a těžkosti, zvolte jeho bezoplachovou verzi. Důležitá je rovněž pravidelná intenzivní péče pomocí vlasových masek či regeneračních kúr. Důležitou roli hraje i teplota vody. Ta by měla být při mytí šampónem vlažná a v závěrečné fázi oplachování regenerační kúry spíše studená, aby se vlasové vlákno stáhlo a zacelilo.

Závěrečný styling

Po umytí se vyvarujte úporného ždímání a tření ručníkem či násilného rozčesávání hřebenem. Vlasy zabalené do ručníku jen jemně promačkejte a pročešte nejdříve prsty, hřebenem až poté. Opatrně zacházejte rovněž s fénem, kulmou či žehličkou, jejichž tepelný žár způsobuje dlouhodobé poškození vlasového vlákna. Skvělým pomocníkem jsou tzv. Root liftery, tedy přípravky aktivované teplem, které před fénováním nanesete ke kořínkům. Ty přispějí k dlouhodobému objemu a omezení maštění pokožky. Díky moderním technologiím se již nemusíte bát ani vlasových olejů. „Jemnovláskám“ je rovněž doporučováno používání suchých šampónů ve spreji, které zamezí mastnému vzhledu vlasů a prodlouží interval mezi jednotlivými mycími dny.

Alice        

manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Co dělat, když potřebujete půjčit? Vyzkoušejte nebankovní půjčku

Přejeme si, abychom se nikdy nedostali do této situace…
woman-2003647_1280

Žijme v přítomnosti: Stop nekonečnému přemýšlení

Kolik hodin denně strávíme přemýšlením? Nad tím jste se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…

Související příspěvky

Zanechte komentář