KZ_logo1

Jak si při hledání práce zachovat optimismus?

19.7.2019

Možná jste právě ukončili školu a možná chcete změnit práci, protože v té staré nejste spokojeni. Ať je důvod jakýkoliv, hledání práce je značně vyčerpávající a někdy může přerůst i ve frustraci. Snažte se ale zoufalství nepoddávat a zachovejte si pozitivní postoj i během nekonečných pohovorů.

Každý úspěch je jen výsledek předešlých neúspěchů

Trávíte celou věčnost nad motivačními dopisy, životopisy a pracovními nabídkami? Hledání práce se doslova a do písmene změnilo na lov. Mnozí z nás to znají. Odmítavé emaily a žádné světlo na konci tunelu. Zachovat si optimismus může být více než obtížné. Sebelítost ale nic nevyřeší. A i neúspěch se s námi musí jednou rozloučit.

Zmírněte tempo a nadechněte se

Jakou pozici hledáte? Jde o něco specifického? V některých oborech se práce hledá složitěji a celý proces trvá déle. Pokud jste předtím pracovali na senior pozici nebo na pozici experta, může trvat i několik měsíců, než natrefíte na firmu, která ocení vaše zkušenosti.

Získejte upřímnou zpětnou vazbu

Někdy si myslíme, že jsme si na pohovoru vedli docela dobře. A pak nás překvapí skutečnost, že se nám neozvou s nabídkou práce. Proč? Právě zde se ukazuje důležitost zpětné vazby. Pokud máte ve svém okolí někoho zkušeného, kdo by si s vámi mohl projít celý pohovor, požádejte ho o pomoc. Spolu přijdete na to, kde jste dosud dělali chyby. A kdoví. Možná zjistíte, že jste se dosud hlásili na nabídky, které vůbec nejsou pro vás.

Energii vynakládejte pouze na věci, které můžete ovlivnit

Nemyslete neustále na to, zda váš životopis projde výběrovým řízením. Nebo zda se vám potenciální zaměstnavatel ozve ještě dnes, aby vám oznámil, že si vás vybral. Užíráte se zbytečně, protože vy nemůžete ovlivnit, kolik dalších kandidátů na nabídku reagovalo. A také nemůžete ovlivnit to, jak na pohovoru působili. Nemusí mít ani lepší znalosti a kvalifikaci, možná jen více zapadají do kolektivu a firemní kultury.

pracovni kolektiv

Proto se raději soustřeďte na věci, které můžete změnit. Ozvěte se známému, zda nezná někoho, kdo hledá zaměstnance, přihlaste se na online kurz nebo oprašte svůj LikedIn profil. Nový přístup vám pomůže zbavit se negativních myšlenek a přemýšlením o věcech, které jsou ve vaší moci, vystoupíte z automatického režimu a vykročíte tím správným směrem.

Vypište si všechna svoje pozitiva

To vám pomůže nejen při psaní motivačních dopisů, ale také ve chvílích, kdy se nebudete cítit nejlépe. Tehdy papír vezměte a přečtěte si ho. Vaše kariérní úspěchy, pozitivní vlastnosti a vše, co můžete přinést „ke stolu“, uvidíte černé na bílém.

A hlavně na sebe nebuďte přísní. Přestože je někdy obtížné kritický hlas v našich hlavách umlčet, pokuste se o to. Oslavujte i malá vítězství a snažte se celou situaci vidět jako příležitost. Jako období, které jednou skončí, a vy z něj vyjdete zase o něco zkušenější, lepší a silnější.

 

outlander

Seriály, které si zamiluje každá žena

Hledáte způsob, jak vyplnit volný čas a na chvilku…
mořské řasy

Mořské řasy jsou budoucností naší planety

Co vás napadne, když se řekne mořské řasy? Je…
tiramisu

Letní dezerty, které zvládne každý

Léto je v plném proudu a většina z nás…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…
woman-759688_1280

Okořeňte svůj vztah análním sexem

Máte pocit, že to v posteli s vaším partnerem…
pár v posteli

Znuděná sexem: Když vyprchá vášeň, je opravdu konec?

Jen málo aktivit je tak vzrušujících jako sex. A…
manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…