KZ_logo1

Jak správně a zdravě zhubnout

14.3.2017

Příčin, kvůli nimž ženy naberou nějaké to kilo navíc, existuje celá řada. Metabolismus funguje u každého člověka jinak, proto je správné, když hubnutí vnímáme jako nauku a snažíme se udělat všechno pro to, aby naše dieta na náš organismus správně zafungovala. Každá dieta totiž nemusí přinášet ten správný efekt, pokud nepostupujeme přesně podle pravidel. Nicméně existuje pár zaručených postupů, díky kterým zvládne zhubnout jakýkoliv člověk se sebepomalejším metabolismem. A nemusí kvůli tomu utrácet kupu peněz za výživové poradce a fitness trenéry.

Buďte trpělivá!

Pravidlo číslo 1 je trpělivost. Bez ní žádného úspěchu nedocílíte. Musíte být přesvědčena na sto procent, že to vážně chcete dokázat. Že jste ochotna obětovat chvilky nespoutané vášně, kdy jste si bez odříkávání dopřávala jakákoliv jídla a sladkosti, ve prospěch vašeho fyzického i duševního zdraví. Musíte si také uvědomit, že zdravě se hubne 1 – 2 kilogramy za měsíc. Pouze tehdy máte jistotu, že se vám kilogramy jednoho krásného dne opět nevrátí. Proto se obrňte železnou trpělivostí a myslete na to, že se jedná o celoživotní proces. Pokud se jednou vrátíte do zajetých kolejí, veškerá snaha bude ta tam. Nepřistupujte k tomu jako k něčemu osudovému, protože pravda je, že se budete trápit jenom pár týdnů či měsíců, a pak sama poznáte, že vám tenhle režim vlastně vyhovuje víc a že si i váš žaludek zvykl na menší příjem potravy a už vás nemučí hladem.

Pijte neslazenou vodu

Při hubnutí je pití čisté vody naprostým základem. Člověk by si řekl, že přeci sladká voda se na jeho figuře nemůže podepsat, ale opak je pravdou. Ve sladkém pití je častokrát velké množství kalorií, o kterých nemáme ani ponětí. Nehledě na to, že etikety se slazenými vodami, kde je napsáno 0,1 procent tuku a podobně, nemusí být vůbec pravdivé.

Jezte méně, ale častěji

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Dalším známým a zejména osvědčeným pravidlem je jíst minimálně 3krát denně po malých porcích. Mezi hlavními jídly si můžete dát ovoce, zeleninu a občas si můžete dopřát i trochu sladkého. Musíte ho však vnímat jako odměnu a jíst ho jenom pro radost, což znamená po troškách, abyste upokojila svoje nervy. Ve chvíli, kdy si váš organismus zvykne na jiný pravidelný denní režim, který mu bude přinášet potěšení, odvděčí se vám tím, že začne spalovat vaše přebytečné tuky.

Udržujte se ve správném životním rytmu

Snažte se omezit alkohol na víkendová posezení s přáteli, spěte 8 hodin denně, věnujte se oblíbeným aktivitám a myslete pozitivně. Uvidíte, jak se vám s postupem času změní svět. Vzpomínáte, když jste se ládovala od rána do večera všemožnými pochutinami, v jakém jste se potom nacházela rozpoložení? Nic se vám nechtělo, byla jste podrážděná, naštvaná sama na sebe, že máte slabou vůli, a všechno jste věčně odkládala. S pravidelným denním režimem a vyváženou stravou se dostaví spousta nové energie a pozitivních myšlenek. To za to přeci stojí ne? Život je tak krátký, tak se snažte pořádně si ho vychutnat.

Zapojte do svého života pohyb

Nejste zrovna milovnicí sportu? Nevadí. Pokuste se alespoň více procházet, nepoužívat výtah a chodit pěšky do schodů. Pohyb v našem mozku probouzí hormony štěstí a má blahodárný účinek na celkový fyzický i duševní stav. Opečovávejte své fyzické i duševní zdraví, a na stará kolena budete vděčná, že se vám plno nemocí a strastí souvisejících s přibývajícím věkem obloukem vyhne. I přesto, že třeba nejste milovnicí sportu, doporučila bych vám vyzkoušet běh. Stačí se proběhnout pozvolna, pomalu s občasnými přestávkami a jenom na pár minut, jelikož běh zlepšuje náš krevní oběh a posiluje srdeční sval. Uvidíte, že si běh časem zamilujete. Nehledě na to, že sport podporuje proces hubnutí a krásně tvaruje postavu.

Tereza

žena při notebooku

Jak si při hledání práce zachovat optimismus?

Možná jste právě ukončili školu a možná chcete změnit…
woman-2003647_1280d

Šikana existuje i v předškolním věku: Co dělat, když je vaše dítě obětí nebo agresorem?

Vydírání, podmínky a pomluvy. Vítejte v podsvětí předškolního prostředí,…
manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…

Související příspěvky

Zanechte komentář