KZ_logo1

Jak útulně zařídit ložnici?

28.8.2019

Ložnice je místem, kde byste si měli odpočinout po všech náročných aktivitách. Zařiďte si ji tak, aby vás při spánku nic nerušilo. Chytrou volbou barev, materiálů a vůni si vytvořte svou oázu klidu. Mějte v bytě nebo v domě útočiště, kde načerpáte novou energii. Víte, jak útulně zařídit ložnici?

Postel je na prvním místě

Nejdůležitější součástí ložnice je postel. Tento kus nábytku by měl být stěžejním místem pro odpočinek, relaxaci, čtení knih i milostné hrátky. Dejte si pozor na správné umístění v místnosti tak, aby byla postel ideálně přístupná z obou stran. Pro lepší spánek nedávejte postel přímo pod okno ani si nelehejte hlavou ke dveřím.

Výběr matrace

Součástí pohodlné postele je i výběr správné matrace. Je na vás, jakou matraci zvolíte. Mezi oblíbené patří měkké matrace ze studené pěny, středně tuhé z paměťové pěny nebo tvrdší matrace s kokosovým vláknem. Vybrat si musíte podle své váhy, věku, bolesti zad nebo zdravotních problémů. Existují také ortopedické matrace, případně matrace s vyšší prodyšností, které zabraňují nočnímu pocení.

Pohodlné ložní prádlo

Samozřejmostí je kvalitní ložní prádlo, které by mělo být funkční i vzhledově příjemné. Útulnost a pohodlí evokují také polštářky, deky, přehozy a další textílie, kterými ozdobíte postel. Pokud trpíte alergií, zvolte textílie z nanovláken, případně hypoalergenní potahy na matrace, polštáře a přikrývky. Ložní prádlo, stejně jako prostěradlo, vybírejte i podle svých oblíbených barev a myslete na to, že barvy dokážou ovlivnit psychický stav člověka. I když je vaše ložnice laděna do tmavších odstínů barev pod tmavým povlečením se ráno probudíte bez energie a bez nálady.

Barvy a materiály

Při výběru barev a materiálů do ložnice zohledněte svůj styl bydlení. Někomu se líbí kontrastní barvy, například bílý nábytek a černé doplňky, někdo ocení spíš přírodní barvy. Do ložnice se hodí spíše světlé a pastelové barvy, které evokují klid a uvolněnost. Syté barvy zvolte raději do obývacího pokoje. Inspirovat se můžete světle modrou nebo šedou ložnicí, působící uklidňujícím dojmem. Přírodní odstíny a materiály vám navodí romantickou atmosféru. Zařiďte si ložnici minimalisticky, aby vás okolní předměty, barvy a vzory nerušily při spánku.

Intimní osvětlení

V ložnici nesmí chybět osvětlení, které bude dostatečně silné pro čtení knih v posteli. Vyberte si designovou lampu k posteli, případně na noční stolek. Pořiďte si tlumivé žárovky, které ovládáte dálkovým ovládáním. Ovládání mějte u postele, kdybyste se šli v noci napít nebo na toaletu. Do ložnice se hodí svíčky, které tvoří jedinečnou atmosféru.

Střídmé dekorace

S dekoracemi v ložnici to nepřehánějte. Zbytečně byste si pořídili lapače prachu. Negativní pocity vyvolávají zrcadla v ložnici, plakáty a obrazy s nepříjemnými výjevy, případně velké množství květin. Do ložnice se hodí jedna až dvě rodinné fotografie, případně fotka z dovolené. Na poličky nebo noční stolek dejte oblíbené a rozečtené knihy, případně k posteli dejte sklenici vody.

Místo pro odpočinek

Ložnice by měla být oázou klidu, kde si odpočinete od okolního světa, starostí, ale také všudypřítomné elektroniky. Pokud můžete, tak si zařiďte alespoň tuto jednu místnost bez počítače, televize a dalších technických vymožeností. Může se stát, že nemáte v bytě nebo v domě dostatek prostoru a musíte mít v ložnici zároveň pracovnu. V tom případě tento prostor oddělte alespoň závěsem nebo paravánem.

Když nemůžete usnout

Pro zklidnění smyslů a lepšího usínání, poslouží vůně. Do ložnice se skvěle hodí aromalampy, solné lampy nebo vonné svíčky. Vyberte si příjemnou levandulovou nebo jasmínovou vůni.: Vyzkoušejte vůni lučních květin, konvalinek nebo jiné přírodní vůně. Mezi nimi jalovec, pomeranč, pačuli nebo růže.

Jak vypadá vaše ložnice? Co děláte vy, když nemůžete usnout?

pár

Zajímavosti o bodu G: Jak ho najdeme?

Ženy o něm často mluví, muži jej ještě častěji…
matka

Kojení: Mám důvody, proč nechci kojit

První dny mateřství jsou povětšinou zastřené mlhou. Adaptovat se…
interiér

Barvy v interiéru – co vše ovlivňují

Zařizujete si bydlení a přemýšlíte, jaké barvy vybrat? Slyšeli…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár

Zajímavosti o bodu G: Jak ho najdeme?

Ženy o něm často mluví, muži jej ještě častěji…
anxiety-black-and-white-casual-1487956

Jak se vyrovnat se smrtí blízkého a pokračovat v práci?

Mnohé věci v životě nedokážeme ovlivnit. Smutek ze smrti…
žena

Kegelovými cviky k intenzivnějšímu orgasmu

Správným cvičením posílíte své tělo a procvičíte problematické partie.…
randění

Život nezadané ženy: Proč se bojíme randit?

Na světě máme tři druhy žen. První skupinu tvoří…
zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…