KZ_logo1

Jak zvládnout Vánoce bez stresu – připravte si vánoční plán

12.12.2017

Čas Vánoc se mnohdy může zdát nejhektičtějším a nejnáročnějším obdobím celého roku. Zkuste to letos změnit a slibte si, že si Vánoce užijete v klidu a v pohodě. Inspirujte se radami, které vám k tomuto rozhodnutí mohou dopomoct. Občas stačí jen vědět, jak na to.

Využijte online nákupy

Při pomyšlení na přeplněné obchody, fronty u pokladen a neuvěřitelné množství zběsilých nakupujících se vám možná taky dělá špatně. Vyhněte se tomuto nákupnímu šílenství a nakupte dárky z pohodlí domova. Všechno, co k tomu potřebujete, je počítač s internetem. Užijte si nákupy s nohami na stole a vybírejte hračky, knihy, kosmetiku nebo třeba elektroniku, popřípadě i oblečení. Velkou výhodou online nákupu je levnější cena, doručení až domů a široký výběr dárků, kterými potěšíte.

Darujte originalitu a neobyčejnost

Při výběru dárků na chvíli zapomeňte na to, co by váš protějšek, děti nebo třeba rodiče potřebovali. Je sice hezké, že o ně máte starost, a měli by tak mít dostatek ponožek, teplých rukavic nebo třeba šály, ale zkuste vymyslet originální dárek, který si obdarovaný sám jen tak nekoupí. Darujte zážitek, zajímavý kurz nebo třeba hračku, po které i dospělák toužil od dětství. Představte si výraz, který bude mít daná osoba po rozbalení vašeho dárku, a snažte se vybírat podle toho, abyste své nejbližší rozesmáli, překvapili, příjemně šokovali nebo klidně i dojali.

Univerzální dárky

Vždy je dobré mít doma pár univerzálních dárků, protože se může stát, že na někoho zapomenete, nějaký kolega nebo kamarádka vám dá nečekaně dárek a vy je budete chtít také potěšit. Ideálním univerzálním dárkem může být kosmetický set, kvalitní alkohol nebo třeba poukaz na masáž. Těmito dárky neurazíte, příjemně potěšíte a někoho tak možná i překvapíte.

Uklízejte postupně

Kromě zběsilého nakupování patří k Vánocům neodmyslitelně i zběsilé uklízení. Zpomalte, rozmyslete si, jestli má opravdu cenu umývat okna, když je venku sněhová vánice nebo máte okna jen do zahrady. Věnujte úklidu nějaký čas, ale ani na Vánoce nic nepřehánějte. Nemusíte dělat generální úklid, třídit skříně a pustit se do úklidu sklepa nebo půdy. Všechno toto počká do jara. Vy si užijte příjemnou atmosféru Vánoc, posezení s přáteli a zážitky s rodinou.

Připravte si plán cukroví

Opravdu nemusíte v kuchyni strávit většinu svátečního volna nebo víkendů, abyste mohli svým hostům nebo rodině nabídnout třicet druhů cukroví. Upečte klasické dobroty, na které jste zvyklí a které máte rádi. Každý si může vybrat svůj oblíbený druh a věřte, že do deseti druhů cukroví to opravdu stačí. Alespoň nebudete muset po Vánocích shazovat přebytečná kila, s dnešní cenou másla a vajíček ušetříte, a navíc si můžete darovat s rodinou nebo přáteli cukroví navzájem, a tak vyzkoušíte více druhů, bez toho, aniž byste se strhali u pečení.

Zpříjemněte si povinnosti

Pokud máte před sebou pečení, vaření, uklízení nebo třeba delší výrobu ručně dělaných dárků, snažte se zpříjemnit si tyto chvilky. Pusťte si k nim oblíbenou hudbu, klidně si pobrukujte vánoční písničky, zapněte si oblíbenou pohádku nebo třeba romantickou komedii a nalijte si víno. I povinnostem se můžete věnovat s elegancí a udělat si z každého okamžiku zábavu. Zapojte také rodinné příslušníky a rozdělte spravedlivě práci tak, ať není všechno jen na vás. Skvělým nápadem je také tvořící večer s kamarádkami, s dětmi nebo společná chvilka u pečení.

Jaký máte vánoční plán vy a co vás na svátcích nejvíc stresuje?

Michaela Michalíková

žena v kanceláři

Jak zvýšit svou produktivitu v práci pomocí Feng-shui?

Práce v kanceláři je někdy nepříjemnou povinností a mnohdy…
outlander

Seriály, které si zamiluje každá žena

Hledáte způsob, jak vyplnit volný čas a na chvilku…
mořské řasy

Mořské řasy jsou budoucností naší planety

Co vás napadne, když se řekne mořské řasy? Je…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…
woman-759688_1280

Okořeňte svůj vztah análním sexem

Máte pocit, že to v posteli s vaším partnerem…
pár v posteli

Znuděná sexem: Když vyprchá vášeň, je opravdu konec?

Jen málo aktivit je tak vzrušujících jako sex. A…
manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Související příspěvky

Zanechte komentář