KZ_logo1

Jaký je rozdíl mezi manuálním, oscilačně-rotačním a sonickým kartáčkem?

12.10.2018

V současné době se názory na způsoby čištění zubů a výběr zubních kartáčků výrazně liší. Pokud přijdete do obchodu, případně lékárny, pro zubní kartáček, rozhodovat se budete mezi třemi typy, a to manuálním, oscilačně-rotačně-pulzačním (tzv. 3D technologie) a sonickým.

Elektrické zubní kartáčky najdete běžně také v prodejnách s elektrem. Dají se na internetu přečíst na elektrický zubní kartáček recenze, a tak ještě před zakoupením konkrétního modelu si najděte, zda jsou s ním uživatelé spokojení či nikoliv. Elektrické zubní kartáčky dokáží vyvinout během jedné minuty více pohybu, než kterého jsme schopni dosáhnout s manuálním zubním kartáčkem.

Manuální kartáčky

Při výběru klasického manuálního kartáčku byste se měli zaměřit především na štětiny. Tvrdost štětin má podle odborníků odpovídat stavu našich zubů a dásní – příliš tvrdá vlákna mohou způsobit nepříjemné pocity při čištění, naopak zbytečně příliš měkká vlákna mohou snižovat kvalitu čištění zejména u těch, kteří při čištění na kartáček nadměrně tlačí. Jemnější vlákna u manuálního kartáčku se totiž při nadměrném tlaku snadněji ohnou. Ohnutá vlákna neodstraňují plak efektivně, čištění proto není účinné.

S výběrem kartáčku se správnou tvrdostí vláken poradí zubní lékař či dentální hygienistka. Důležité je zvládnout techniku čištění tak, aby bylo čištění důkladné a šetrné zároveň.

Sonické kartáčky

Další možností je sonický zubní kartáček. Jak samotný název napovídá, disponuje sonickou technologií. Pracuje na zcela jiném principu než manuální kartáček, ovšem zuby nečistí zvukem, jak by mohl na první pohled název napovídat, ale v určitých frekvencích vibruje. Vibrace rozkmitají štětiny kartáčku, čímž dochází k čištění chrupu podobně, jako je tomu u manuálního kartáčku. I zde totiž štětiny „stírají“ zubní plak a další nečistoty. Pro správné vyčištění dutiny ústní se sonickým zubním kartáčkem je však zapotřebí speciální techniky, které by se jeho uživatelé měli naučit.

Oscilačně-rotačně-pulzační kartáčky

Technologie prochází neustálou inovací a vývojem, a to i v natolik specifické oblasti, jako jsou zubní kartáčky. Výsledkem několikaletého vývoje je oscilačně-rotačně-pulzační kartáček, který nabízí aktuálně nejlepší dostupnou technologii čištění. Vyčistili jste si každou část úst dostatečně dlouho? Na tuto otázku vám odpoví zabudovaný časovač. Uživatelé ocení i různé režimy čištění – pro každodenní čištění, pro citlivé zuby a dásně, bělící režim, hloubkové čištění, nebo i čištění jazyka či režim masáže dásní. Ti z vás, kteří jsou často na cestách určitě ocení i nabíjecí cestovní pouzdra a další užitečné příslušenství. Oscilačně-rotačně-pulzační kartáček s kulatou hlavou funguje na principu pulzací, které rozruší vrstvu plaku a oscilačně-rotační pohyby poté plak z povrchu zubu odstraní. Nejvyšší řada Oral-B Genius má v sobě navíc i Bluetooth technologii a unikátní funkci detekce polohy, která snímá pohyby kartáčku při čištění. Aplikace Oral-B pro chytré telefony nás potom informuje o tom, která místa nebyla dostatečně vyčištěná a upozorní nás na místa, kde jsme vyvinuli nadměrný tlak. S těmito kartáčky dosáhnete čistější a zdravější dutiny ústní v porovnání s předchozími dvěma variantami.

Internetem se šíří různé mýty o elektrických kartáčcích. Takřka každý zubní lékař, případně dentální hygienistka vám potvrdí, že elektrické kartáčky zubům neškodí. Oscilačně-rotačně-pulzační kartáček odstraní až o 100 % více plaku v porovnání s manuálním kartáčkem. Výrobcem oscilačně-rotačně-pulzačních kartáčků je Oral-B.

holywoodska-houpacka-piero-tmave-seda-moderni-kov-textilie-modern-living

Dětský ráj na vaší zahradě

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli…

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…

Související příspěvky

Zanechte komentář