KZ_logo1

Je jiná národní mentalita překážkou ve vztahu?

9.3.2016

Mnozí lidé zastávají názor, že žít s člověkem jiné národnosti je prakticky nemožné. Kladou si otázku, jak je možné milovat někoho, kdo vyrostl ve zcela jiné kultuře a jehož principy byly stavěny na jiných hodnotách, než na které jsou oni sami zvyklí. Mají pocit, že páry z jiných zemí by třeba mohly najít téma k rozhovoru, ale že je zřejmě nemůže naplňovat stejný cíl, stejný smysl života. Někdo například bazíruje na liberální výchově dětí, druhý naopak na zcela strohé výchově s jasně stanovenými pravidly. Jiný má rád vegetariánskou stravu, druhý bez masa nemůže přežít ani den a tak dále… Záleží však na každém z nás, co jsme pro lásku schopni obětovat.

Jiný kraj, jiný mrav

Největším problémem lidí jsou předsudky, které v moderní společnosti panují. Když se například seznámíte s atraktivním a zajímavým černochem z Ugandy, první, na co pomyslíte, je, co by tomu řekli ostatní. Nejprve se však zamyslete nad tím, že je to vaše vlastní volba a že jste strůjcem svého štěstí. Nikdo jiný za vás přeci váš život žít nebude.

Každá národnost je zcela originální a váží si svých zvyklostí. Někdy se ale zvyklosti jednoho národa protínají se zvyklostmi druhého. Je však potřeba přistupovat k lidem jako k sobě rovným, nehledě na to, jestli jsou černí, nebo bílí, velcí, či maličcí. Hlavní zásadou je brát člověka takového, jaký je sám o sobě, a ne podle toho, v jakém prostředí vyrostl.

Láska hory přenáší

Dále je potřeba pomyslet na to, že pravá láska „hory přenáší,“ a proto nehledě na rozdílné vychování a odlišné principy, vždy se najde cesta, po které zamilovaní můžou kráčet spolu a být vážně šťastní. Takové páry si jsou vědomy, co znamená slovo kompromis, a dokáží občas překročit své zásady, když cítí, že je to ve prospěch jejich vztahu. Váží si jeden druhého, a proto by nedovolili, aby je nějaké maličkosti rozhodily.

Když má jeden rád nudle, které jí zásadně čínskými hůlkami, a druhý slepici na paprice, není problém uvařit dvě různá jídla, aby byli oba spokojení. Základem je neshazovat zvyklosti druhých a přistupovat k jiným tradicím s úctou a uznáním. Nikdy se nesmějme věcem nám nepochopitelným, protože věci, které jsou pro nás normální a přirozené, se stejně tak mohou ostatním zdát hloupé a triviální.

Je jiné náboženské vyznání překážkou?

Jiné náboženské vyznání je u mnohých lidí naprosto zásadní věcí, protože jim například tradice nedovoluje uzavřít sňatek s člověkem, který danou víru nevyznává. Najdou se i tací jedinci, kteří kvůli své drahé polovičce konvertují k jiné víře, protože jim je láska přednější. Jiní naopak lpějí na tom, aby jejich víra byla zachována, a vztah je tím u konce. Tací lidé však podle mého názoru nevědí, co je to sebeobětování a hlavně – co znamená opravdová láska. Jestli totiž milujete, jste pro svého partnera schopni udělat prakticky cokoliv.

Láska bez hranic

Jiná mentalita tedy z mého pohledu rozhodně překážkou ve vztahu není. Záleží na každém, jak se dokáže vyrovnat s věcmi pro něho nepochopitelnými či nepříjemnými a hlavně jak je dokáže řešit. Pokud někoho vážně milujete, veškeré zásady a pravidla, kterým vás odmalička učili, zcela ztrácejí na významu. Nehledě na to, že vás partner pocházející z jiné země může obohatit o cenné zkušenosti a také se díky němu můžete naučit další cizí jazyk. Vaše děti budou hovořit již odmalička dvěma jazyky, a tím pádem budou již od útlého věku o krůček napřed před svými vrstevníky.

Jak se na vztah s cizincem díváte vy?

Šárka Lázničková

manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Co dělat, když potřebujete půjčit? Vyzkoušejte nebankovní půjčku

Přejeme si, abychom se nikdy nedostali do této situace…
woman-2003647_1280

Žijme v přítomnosti: Stop nekonečnému přemýšlení

Kolik hodin denně strávíme přemýšlením? Nad tím jste se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…