KZ_logo1

Je v pořádku barvit si vlasy v těhotenství?

7.8.2019

K barvení vlasů v těhotenství se vztahuje velké množství mýtů a pověr. Ženy se o sebe snaží pečovat a dbát na svůj vzhled i v tomto požehnaném stavu. Jak je to tedy ve skutečnosti s tím, zda může barvení uškodit zatím nenarozenému dítěti, případně jaké jsou další mýty a nepodložené pověry o barvení vlasů?

Způsoby barvení

Některé ženy jsou blondýny a touží po tom, aby se staly brunetami a naopak. V takovém případě se jedná o radikální krok a změnu. U barvení blondýny na tmavší barvy se pouze nanáší chemická barva. Pokud se chce obarvit bruneta na blond nebo na barvu, klidně jen o tón světlejší než je její přírodní, často se musí vlasy nejdříve odbarvit za použití peroxidu a následně nanést vybraná konkrétní barva.

Jaké barvy existují

V současné době je výběr barev na vlasy velmi široký. V kadeřnictví, ale i v drogerii tak najdete jednodenní barvy, které se dají vyčesat nebo vymýt, přelivy, které fungují jako šampon a postupně se z vlasů vymývají. Existují také chemické barvy, které se dají nanést na celou hlavu, vytvořit ombré barvení, případně melír. 

Jsou barvy škodlivé?

V otázce škodlivosti chemického barvení se rozchází dokonce i názory lékařů. Mnozí považují barvení za neškodné a ohrazují se tím, že složení barev je dostatečně hlídané tak, aby nepomohlo poškodit ani těhotnou ženu ani její plod. V některých případech se však stalo, že se zbytky chemie po barevní objevily v mateřském mléce.

Kdy vlasy nebarvit

Odpověď je v tomto případně jednoznačná – v prvním trimestru. V tomto období jste vy i váš plod náchylnější a je tak dobré předejít riziku. Na začátku těhotenství vám barvení nedoporučí žádná kadeřnice. Veškeré radikálnější zásahy raději odložte, a i pokud vás trápí stará barva, odrůstající vlasy nebo šediny, zkuste vydržet a nabarvit vlasy až posléze.

Struktura vlasů se mění

Ověřenou skutečností zůstává, že vlastnosti i struktura vlasů se v těhotenství mění. Proto je barevní v tomto období nedoporučováno. Může se totiž stát, že vaše vlasy získají naprosto odlišný odstín než jste si přáli, začnou vám více vypadávat, případně je barvením ještě více oslabíte. V těhotenství se nedoporučuje ani trvalá, stejně tak keratinová péče. 

Jak na barvení?

Pokud se přece jen rozhodnete, že se chcete nabarvit i v těhotenství, tak o tomto rozhodně kadeřnici řekněte. Barva by se měla co nejméně držet na vaší pokožce hlavy a v ideálním případě si nechte udělat jen melír a razantnější barevné změny nechte až po narození potomka. Při barvení u kadeřnice, ale i doma, se vám může stát, že se vám zatočí hlava z výparů, které jsou součástí chemického barvení.

Jaké jsou alternativy

Je samozřejmostí, že i těhotná žena chce vypadat skvěle, a tak existují alternativy, jak se vyhnout chemickému barvení, přesto o své vlasy pečovat a dopřát jim nový účes a barvu. Vyzkoušet můžete například přírodní barvení hennou. Skvěle funguje také odvar z ořechů nebo kaštanů. Pro ztmavení vlasů můžete vyzkoušet odvar z heřmánku. Pro dobarvení šedin skvěle funguje černý čaj, kterým si vlasy umývejte pravidelně dva až tři týdny, ideálně po třech až čtyřech dnech.

Jak jste na tom vy? Barvily jste si v těhotenství vlasy?

matka

Kojení: Mám důvody, proč nechci kojit

První dny mateřství jsou povětšinou zastřené mlhou. Adaptovat se…
interiér

Barvy v interiéru – co vše ovlivňují

Zařizujete si bydlení a přemýšlíte, jaké barvy vybrat? Slyšeli…
zelenina

12 zdravých potravin pro rychlejší hubnutí

Potřebujete zhubnout přebytečné kilogramy a udělat něco pro své…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

anxiety-black-and-white-casual-1487956

Jak se vyrovnat se smrtí blízkého a pokračovat v práci?

Mnohé věci v životě nedokážeme ovlivnit. Smutek ze smrti…
žena

Kegelovými cviky k intenzivnějšímu orgasmu

Správným cvičením posílíte své tělo a procvičíte problematické partie.…
randění

Život nezadané ženy: Proč se bojíme randit?

Na světě máme tři druhy žen. První skupinu tvoří…
zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…
pár v posteli

Znuděná sexem: Když vyprchá vášeň, je opravdu konec?

Jen málo aktivit je tak vzrušujících jako sex. A…