KZ_logo1

Lana se dají v interiéru využít mnoha způsoby

29.3.2017

Oživení interiéru, nové dekorace do bytu nebo funkční prvky například v podobě úchytek, poliček či stolků, to vše se dá jednoduše vyrobit s pomocí lana. V době, kdy je možné nechat si vyrobit i lano na míru, můžeme svými projekty z lana zásobit takřka celou domácnost.

Zajímavě řešená předložka či kobereček vznikaly z provázků stáčených do kruhu a lepených na podložku. Jednotlivé provázkové plochy jsou nakonec na bočních stranách přišity k ostatním přiléhajícím kouskům.

Foto: idomyselph.com

Foto: idomyselph.com

Mrazuvzdorné netřesky jsou oblíbenými stálicemi mezi pěstovanými rostlinami. Není třeba jim však připravovat jen záhony na zahradách, s velkým úspěchem se dají pěstovat mnohými způsoby i jako dekorační rostliny v interiéru. Pěstební nádobou pro sukulenty se v tomto případě stal obal z lana. Vzhledem k tomu, že netřesky nepotřebují častou ani vydatnou zálivku, neublíží ta trocha vody ani lanům. Přesto je nutné obal z lana před vložením zeminy vyložit kusem plastu, který zabrání vlhnutí lan.

Foto: moderndaymoms.com

Foto: moderndaymoms.com

Nelíbí se vám rám na vašem starém zrcadle? Chtělo by to nějaký nápad na vylepšení? Máme tu jeden přímo pro vás! Zrcadlo zbavte starého rámu a vyšperkujte ho trochou námořnického lana. Získá moderní vzhled a na jeho funkčnosti to nic nezmění.

Foto: stylemepretty.com

Foto: stylemepretty.com

Okouzlující pufy z pneumatik. I takové posezení je nyní trendy. Bude to chtít trochu zručnosti při obmotávání a oblepování pevnými lany, ale výsledek rozhodně stojí za to.

Foto: iheartorganizing.com

Foto: iheartorganizing.com

Tvarování provázkových nádobek je jednodušší, pokud provaz obmotáváme kolem pevného předmětu. Ale není nic těžkého to zkusit i bez šablony a pečlivě na sebe jednotlivé okruhy vrstvit. Nádobku z provázků pak můžete využít jako stojánek na mobil, obal na květináč nebo zásobník na propisky.

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Vánoční stromeček trochu jinak – tentokrát z provazů pečlivě namotaných těsně nad sebou a přilepených na polystyrenové homoli. K lepení můžete využít tavnou lepicí pistoli s náplní anebo lepidlo na textil. Na samotný vrcholek aplikujte místo klasické vánoční hvězdy hvězdu mořskou a máte dekoraci hotovou.

Foto: completely-coastal.com

Foto: completely-coastal.com

Velmi působivou dekoraci získáte omotáním skleněných váz anebo menšího akvária pomocí lan. Dovnitř stačí vložit skleničku s vodou a do ní květiny a přidat pár nasbíraných klacíků, které vám v létě k nohám vyplavila řeka nebo moře.

Foto: woohome.com

Foto: woohome.com

Lana poslouží i k dalším dekoračním účelům, tentokrát ve spojitosti s osvětlením. Toto opravdu jednoduché řešení je velmi nápadité a snadno proveditelné, ale i tak to bude chtít pomoc elektrikáře. Ukázka je však dobrým příkladem toho, že lana najdou své uplatnění v jakémkoli interiéru.

Foto: mud-pie.com

Foto: mud-pie.com

Perfektní držáky na ručníky zaujmou jistě mnohé z nás. Bude to chtít trochu je vyšperkovat. K dozdobení můžete využít například spony z opasku, závěsy z ozdob na krk anebo si udělat sádrové odlitky a napískovat jejich povrch.

Foto: jusropenkreations.com

Foto: jusropenkreations.com

Napadlo by vás udělat si z lana nástěnné hodiny? Možná ne, možná ano. Naštěstí internet je plný skvělých kreativních nápadů a sehnat hodinový strojek taky není žádný problém.

Foto: diynhome.com

Foto: diynhome.com

Připadá vám vaše stará lampa fádní a okoukaná? Omotejte ji lanem nebo provazem, a hned máte doma nový kousek. Doplníte-li lampu zajímavou vázou a vystavíte ji společně na jednom místě, bude celkový dojem z dekorace dokonalý.

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Pevné lano vám pomůže vytvořit finančně nenáročný stolek do menší pracovničky. Podobným způsobem můžete zhotovit i poličky na květiny nebo na drobné dekorace do bytu. Navrtané otvory musí odpovídat průměru použitého lana. Zafixujte uzlem dole i v horní části a úchyty na zeď vyrobte například z armatury.

Foto: houzz.com

Foto: houzz.com

Skvělý nápad pro váš interiér přinášejí různě tvarovaná lana lepená na plocho na rovnou podložku. Na okrajích nechejte lana mírně přesahovat, aby nebyly vidět okraje podložky a pusťte se do tvoření. Zábavný labyrint z lan pod vašima nohama se vám možná stane inspirací pro další tvorbu.

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Neotřelou dekoraci získáte z míčků splétaných z různobarevných lan. Obarvené sisalové provazy v hnědé a druhé v přírodní barvě naskládané ve skleněné nádobě zaručeně upoutají pozornost.

Foto: marthastewart.com

Foto: marthastewart.com

Efektně proplétané provazy poslouží jako skvělá podložka pod boty v předsíni anebo také jako rohožka před vstupem do bytu.

Ať už si vyberete do bytu jakoukoli dekoraci z lana nebo provazů, přejeme vám, ať se vám výroba vydaří a pomůže oživit a proměnit váš byt.

Zuzana Bohdalová

manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Co dělat, když potřebujete půjčit? Vyzkoušejte nebankovní půjčku

Přejeme si, abychom se nikdy nedostali do této situace…
woman-2003647_1280

Žijme v přítomnosti: Stop nekonečnému přemýšlení

Kolik hodin denně strávíme přemýšlením? Nad tím jste se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…

Související příspěvky

Zanechte komentář