KZ_logo1

Láska jako lék

22.3.2017

Všichni dobře známe, že láska je velký neopakovatelný cit. Je to prostředník, který nám dává vůli a důvod žít. Poskytuje nám neuvěřitelnou inspiraci, energii a euforii. Se slovem láska se nabízí nepřeberné množství romantických epitet, avšak slepá láska má i své zápory. Nezřídka nám může přinášet i bolest, kterou zejména adolescenti překonávají velmi těžce, protože nejsou kvůli své mladosti a naivnosti s tak zápornými emocemi obeznámeni. Proto často kvůli nešťastné lásce dochází k sebevraždám, zničeným iluzím atd. My se však podíváme na kladné stránky, které nám láska může nabídnout.

Všichni lidé žijí v přesvědčení, že láska je v prozaickém slova smyslu všemocná. Zamilovaný člověk je šťastný, spokojený a je schopen neuvěřitelných věcí. Odborníci jsou přesvědčeni, že když je člověk zamilovaný, v jeho mozku začíná kolovat hormon dopamin, který způsobuje, že se cítí nadpozemsky dobře a spokojeně. Je to tak zvaná molekula potěšení. Jednoduše řečeno, dopamin je to, co vytváří iluzi štěstí – tím mimochodem odborníci nazývají lásku.

Odborníci prohlašují, že láska jako pouhá „iluze štěstí,“ je velkým objevem a někteří lidé s tím překvapivě souhlasí. Diví se jenom tomu, že na tento „objev“ nepřišli sami už mnohem dříve. Odborníci tedy tvrdí, že láska není ničím jiným, že chemickou reakcí – a my v to věříme. Vždyť láska je tak slovy nepostihnutelný pocit, který přeci racionálně, natož odborně, vůbec zhodnotit nelze…

Zdalipak všichni také vědí, že láska může být ve skutečnosti i lék? S čistým svědomím mohu říci, že každý člověk, jestli pozorně popřemýšlí, zjistí, že alespoň jednou ve svém životě zažil, aby láska vyhrála nad jeho nemocí. Mohlo se jednat o pouhou rýmu či kašel, který zmizel záhy nebo v průběhu několika málo dní po setkání s milovaným člověkem. Existuje i řada případů, kdy láska člověka vyléčila i z mnohem závažnějších nemocí, což je způsobeno zejména tím, že milovaný protějšek nám dává nepopsatelnou sílu bojovat za svůj život. Podvědomě totiž nejvíce ze všeho toužíme prožít krásná a dlouhá léta plná lásky a štěstí po boku milovaného člověka, což nám pomáhá nikdy neztrácet víru a naději.

Samozřejmě nejsem odborník, abych mohla soudit, nakolik je možné prozkoumat lidský mozek a vrtat se v jeho pocitech, ale zřejmě se mnou budete souhlasit v tom, že láska a vše, co je s emocemi spojené, je ryze záležitostí každého konkrétního člověka. Každý z nás je rozdílný, všichni tedy emoce, které jsou všeobecně popisovány na wikipedii nebo o kterých nám může povyprávět jakýkoliv psycholog, prožíváme jinak.

Síla lásky je však prověřena zkušenostmi našich předků, a proto nepochybujte, že láska je všemocná ve všech slova smyslech. Nesnažte se na všechno dívat z vědeckého hlediska, ale berte v potaz svoje pocity, intuici a nekonečně hlubokou duševní sílu, která se skrývá v každém z nás, a dosyta si užívejte života. Nechte se milovat, buďte milováni, prožijte spokojený a láskyplný život – to e ten správný elixír dlouhověkosti.

Lucia

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…

4 tipy pro výběr nové koupelnové skříňky

Potřebujete pořídit novou skříňku do koupelny? Stejně jako u…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…

Související příspěvky

Zanechte komentář