KZ_logo1

Láska nezná hranic aneb Vztah na dálku. Může fungovat?

22.6.2016

V rámci globalizace světa se mnohem častěji setkáváme s páry udržujícími své vztahy i přes velké vzdálenosti, které je dělí. V podstatě neomezená možnost cestovat, pracovat či studovat v zahraničí a také velmi pokročilá doba internetu přímo nahrávají vzniku vztahů na dálku. Nejsou pro každého, jelikož vyžadují mnoho snahy a odříkání. Pokud jste však přesvědčena, že jste potkala svou spřízněnou duši, poradíme vám, jak takový vztah udržet.

Denní kontakt

Naprostým základem fungujícího vztahu na dálku je každodenní kontakt. V běžných vztazích existují drobnosti, kterým nevěnujeme takovou pozornost a stávají se automatickými – např. to, že otravný ranní budík vypne partner, když se nemůžeme nebo nechceme vyhrabat z dek, popřeje nám krásné ráno a den začínáme společně. A ať už se po společné snídani vydáme oba jiným směrem, to pěkné ráno nám udrží úsměv na tváři až do oběda. Tyhle maličkosti vztah na dálku postrádá a my si toho musíme být plně vědomy, abychom se je alespoň pokusily nahradit. Předběhněte o chvilku partnerův budík a pošlete mu zprávu s přáním pěkného dne. Bude to to první, co po ránu uvidí, a hned se mu bude vstávat lépe. Informujte ho během dne o svém programu, sdělujte i zdánlivě nepodstatné věci a zajímejte se o to, co dělá on, co mu udělalo radost, co ho naštvalo, jaké má dnes rozpoložení.

Plánujte

Můžete mít krásný vztah, plný lásky a porozumění, jakmile mu ale bude chybět společný cíl, ke kterému byste měli směřovat, s postupem času veškeré nadšení a zápal pro takovýto styl života opadne. Není nic důležitějšího než společné plánování budoucnosti. Nemusí se hned jednat o velké plány, jako je sestěhování, svatba, děti. Plánujte to nejbližší – vymyslete si program na čas dovolené, naplánujte výlet a udržujte se navzájem v těšení.

Buďte na jedné vlně

Jste nezkrotnými čtenáři a hrozně rádi debatujete o přečtených knihách? Není problém rozečíst si nějakou společně. Stanovte si čas, kdy se bude číst, zapněte Skype a střídejte se v předčítání. Pokud jste spíše filmovými nadšenci, není nic jednoduššího, než si vyčlenit čas a zapnout v jednu chvíli stejný film. Pokud tak učiníte při spuštěném Skypu, už během filmu si můžete sdělovat dojmy a dobře se pobavit. Velmi tak umocníte výsledný pocit ze společného zážitku.

Překvapte ho

Myslíte, že mu těžko uděláte radost s novým prádélkem? Co takhle natočit krátké video, kde se mu v něm předvedete? Určitě se neurazí.

Přeneste se z virtuálního světa zase zpátky tam, kde si na vše můžeme sáhnout – pošlete mu balíček s dárkem nebo ručně psaný dopis, který bude vonět jako vy.

Pokud nežije na druhé straně zeměkoule, objevte se o prodlouženém víkendu u jeho dveří, když víte, že nemá nic v plánu. Jeho nadšeným výlevům se pak jistě nevyhnete.

Nenechávejte nic „pod pokličkou“

Pokud existuje něco, co vás trápí, nenechávejte si to pro sebe a nespoléhejte na to, že problémy vyšumí. Buďte k sobě upřímní a nesnažte se své strasti shazovat na bolavou hlavu nebo nevyspání. Pokud na vás partnerovi záleží, pozná, že je něco v nepořádku, jelikož se to projeví na vašich gestech, tónu hlasu nebo na způsobu, jakým s ním jednáte. Všechno řešte včas a nenechte si malichernosti přerůstat přes hlavu. Konflikty na dálku jsou vždy svízelnou situací, jelikož člověk nemá možnost udobřit se tak, aby byl přesvědčen, že je vše v pořádku. Proto buďte trpělivé a nenechte se unést emocemi ani ve chvílích, kdy debata nabude vám nemilého rozměru.

Nevynechávejte intimitu

Důležitou součástí každého vztahu je intimní život, který (ať chceme, nebo ne) zásadně ovlivňuje jeho kvalitu. V případě vztahu na dálku není snadné najít cestu, kterou docílíte spokojenosti v této oblasti. Ale když se chce, všechno jde. Žijeme v době, kdy svůj život trávíme takřka on-line, a moderní technologie jsou tak daleko, že si můžeme užívat „sexu po drátě“, jak se nám zlíbí. Tipy a rady, jak si užít sex po telefonu, naleznete zde http://kralovstvizen.cz/jak-si-uzit-sex-po-telefonu-a-nestydet-se-poradime-vam/. Existuje už i velká spousta sexuálních pomůcek ovládaných na dálku, tak nebuďte konzervativní, vyzkoušejte je a nenechte uhasnout svou vášeň.

Má podle vás vztah na dálku význam?

Ella Konečná

manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Co dělat, když potřebujete půjčit? Vyzkoušejte nebankovní půjčku

Přejeme si, abychom se nikdy nedostali do této situace…
woman-2003647_1280

Žijme v přítomnosti: Stop nekonečnému přemýšlení

Kolik hodin denně strávíme přemýšlením? Nad tím jste se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…

Související příspěvky

Zanechte komentář