KZ_logo1

Mám vztah s mužem, nebo klukem?

15.3.2017

Jak čas plyne, chlapci dospívají v muže. Nikde není ale určeno, kdy této hranice dosáhnou. Rozhodně neplatí, že by se chlapec stal mužem nabytím plnoletosti. Je to mnohem složitější děj, k němuž může dojít v jakémkoliv věku. Jak odlišit muže pro život od nevyspělého chlapce?

Počítá s vámi

Muž vás za jakýchkoliv okolností zahrnuje do svých plánů. Ať už se jedná o plány na víkend, pozvání na oslavu blízkých, na jeho plány v budoucnu, bydlení, děti a ostatní, vždy s vámi počítá. Chlapec s vámi počítá jen v některých situacích. Není schopen příliš dobře rozeznat, kdy je vhodné vás do svých plánů zahrnout a kdy ne.

Pohled na bydlení

Jestli chodíte s mužem, chce s vámi bydlet ve společné bytě nebo s vámi stavět dům. Nemusí to nutně znamenat, že hned. Pokud vaše situace, například studium nebo jiné bariéra, vyžaduje čas, rád počká. Jste jeho poklad a jeho budoucnost, nemá proto kam pospíchat. Prozatím se spokojí s odděleným bydlením.

Naproti tomu, když chodíte s klukem, nechce o společném bydlení ani slyšet. I přesto, že oba vyděláváte peníze a máte stejný model dne, oba chodíte do práce a pak už nemusíte nic víc řešit, nechce s vámi bydlet. Nechce dávat peníze někam, kde to pro něj ztrácí význam, když všechno, co potřebuje, dostane doma. Maminka mu vypere, nakrmí ho a je ve svém prostředí. Proč by něco měnil, když takhle je spokojený? Od takového nedospělého chlapce radši ruce pryč, protože si zaděláte na složitý život, a pokud se s vámi nakonec sestěhuje, nikdy mu nebude nic dost dobré.

Děti

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Dalším velkým krokem v životě jsou děti. Jejich existence by měla být výkvětem lásky a ne nedostatečné kontroly. Muž je s vámi schopný naplánovat, za jak dlouho a za jakých okolností byste je chtěla mít, a vše s vámi probrat. Je schopný zajistit je a být pro ně dobrým otcem. Vše poznáte už z toho, jak se k dané situaci staví. Pokud z něj cítíte, že vám věci jen tak neodkývá, jak chcete, nejspíš to cítí stejně a je velká pravděpodobnost, že budete šťastná rodina.

Kluk o dítěti buď nechce slyšet, nebo málo domýšlí možný průběh. Chlapecký rozum je ještě málo vyvinut, takže plánování rodiny si představuje jako Hurvínek válku. Budeme mít miminko a všecko bude krásné. Když nebudeme mít peníze, budeme bydlet u vašich nebo u našich. Dítě potřebuje odmala jistoty a zkrátka není dobře, když „děti“ mají děti.

Dělá věci jinak

Muž je pro vás schopný udělat vše. Jste jeho budoucnost a chce s vámi trávit volný čas. Přestože ho někdy nemá dostatek, vždy se nějak zařídí. Někdy to nevyjde, takže upřednostní práci nebo koníček před společně stráveným časem. Uvědomuje si, že není třeba vzdávat se svého života, jen je třeba si některé věci občas odepřít a upřednostnit vaši přítomnost.

Kluk neuzná, že to jinak nejde. Každý čtvrtek má fotbal nebo opravuje každý den po práci auta. Jenže vždy po zápase se jde do hospody na pivo. Tak to prostě je. Muž by v této situaci oželil některé dny v hospodě s kamarády nebo by si nedal pivo, aby za vámi mohl dorazit. Chlapce takové možnosti nenapadnou.

Řešení problémů

Ne vždy se nám vše zdaří tak, jak potřebujeme. Potom nastane okamžik, kdy se musíme k zádrhelu postavit čelem. V těchto chvílích potřebujete oporu a pomoc s rozřešením. Ať už se jedná o problém, který vznikl vaší společnou vinou, nebo se je to čistě vaše osobní věc, muž jej s vámi bude řešit. Muž toto bere jako samozřejmost. Řídí se heslem „Tvůj problém je náš problém“. Zatímco chlapec v takových situacích – v lepším případě – razí heslo „Tvůj problém není můj problém“. Nebo v tom horším případě odmítá nést zodpovědnost za chyby, kterých se dopustil.

Odhalila jste ve svém drahém muže, nebo je to rozumově stále malý chlapec?

Jana Holoubková

interiér

Barvy v interiéru – co vše ovlivňují

Zařizujete si bydlení a přemýšlíte, jaké barvy vybrat? Slyšeli…
zelenina

12 zdravých potravin pro rychlejší hubnutí

Potřebujete zhubnout přebytečné kilogramy a udělat něco pro své…
anxiety-black-and-white-casual-1487956

Jak se vyrovnat se smrtí blízkého a pokračovat v práci?

Mnohé věci v životě nedokážeme ovlivnit. Smutek ze smrti…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

anxiety-black-and-white-casual-1487956

Jak se vyrovnat se smrtí blízkého a pokračovat v práci?

Mnohé věci v životě nedokážeme ovlivnit. Smutek ze smrti…
žena

Kegelovými cviky k intenzivnějšímu orgasmu

Správným cvičením posílíte své tělo a procvičíte problematické partie.…
randění

Život nezadané ženy: Proč se bojíme randit?

Na světě máme tři druhy žen. První skupinu tvoří…
zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…
pár v posteli

Znuděná sexem: Když vyprchá vášeň, je opravdu konec?

Jen málo aktivit je tak vzrušujících jako sex. A…

Související příspěvky

Zanechte komentář