KZ_logo1

Máte bankovní účet? Chcete za něj ušetřit? Podívejte se, kdo nabízí bankovní účty zdarma

22.6.2015

Výše bankovních poplatků za klienta činí asi 177 Kč měsíčně. V přepočtu je to 2 124 Kč ročně a více než 20 000 Kč za 10 let. Jestliže už dál nechcete platit zbytečné poplatky, využijte nabídku některé z nových bank, které nabízejí vedení účtu, internetové bankovnictví, příchozí i odchozí platby a platební kartu – prostě vše – zdarma.

Co byste měli chtít od bankovního účtu?

Nejlepší jsou samozřejmě takové účty, kde je vedení zdarma bez jakýchkoliv podmínek. Součástí účtu by mělo být i bezplatné mobilní a internetové bankovnictví, příchozí a odchozí platby a také nějaké (ne-li všechny) výběry z bankomatu.

Dnes je možné téměř každý účet sjednat na internetu, aniž byste museli chodit do pobočky banky.

Banky, které nabízejí účty zdarma           

  • Equa Bank – Běžný účet
  • mBank – mKONTO
  • Air Bank – Malý tarif
  • Fio Banka – Osobní účet
  • Zuno – Účet

Zajímají vás bližší informace o jednotlivých účtech?

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Equa Bank – Běžný účet

Tato banka vám nabízí bankovní účet bez požadavků a zdarma. Neplatíte za příchozí ani odchozí platby v rámci ČR, trvalé příkazy, inkasa, internetové nebo mobilní bankovnictví. Také dostanete bezkontaktní platební kartu, která je napojená na slevový program Carte. Můžete vybírat měsíčně až 10x z jiných bankomatů než u vaší banky. Na účet můžete vkládat peníze převodem z jiné banky či poštovní poukázkou. Jednou měsíčně vám banka složenku proplatí. Jedinou nevýhodou účtu u Equa Bank je pomalý převod peněz. Převedeny jsou až další den.

mBank – mKONTO

mKONTO zahrnuje všechny příchozí a odchozí platby, inkasa, trvalé příkazy, internetové bankovnictví a první tři výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR. V případě, že utratíte s vaší bezkontaktní kartou měsíčně alespoň 500 Kč, je také zdarma, pokud ne, zaplatíte za daný měsíc 29 Kč. Bezplatnou kartu máte také v případě, že čerpáte u mBank nějaký úvěr. V čem spatřujeme nevýhodu, je fakt, že na mBank může být obtížnější vkládání hotovosti na účet, lepší je posílat peníze poštovní poukázkou.

Air Bank – Malý tarif

U Air Bank si můžete založit dva typy účtů – Velký a Malý tarif. Malý tarif je zdarma, a to včetně odchozích i příchozích plateb, inkasa a trvalých příkazů. Dostanete k němu až 2 bezkontaktní platební karty a můžete ho využít i jako rodinný účet. Výběr z bankomatů je také zdarma. Neplatíte ani za vklad peněz přes vkladomaty banky. Pokud budete vybírat z cizího bankomatu, bude vás to stát 25 Kč. Velkou výhodou je možnost výběru hotovosti přes terminály Sazka za 10 Kč.

Fio banka – Osobní účet

Osobní účet od Fio banky má ve svém balíčku vedení účtu bez podmínek, zadarmo dostanete všechny příchozí i odchozí platby v rámci tuzemska, trvalé příkazy, SIPO, inkasa, internetové i mobilní bankovnictví a bezkontaktní platební kartu. Co pro vás může být zajímavé, je možnost výběru čísla účtu na přání a neomezený počet příchozích i odchozích plateb mezi ČR a SR v eurech zdarma. Každý měsíc můžete vybírat z bankomatů Fio banky. Zdarma máte 10 výběrů. Z cizího bankomatu vybíráte za 30 Kč. Jestliže hodně platíte kartou, můžete za každé 4000 Kč získat jeden výběr z cizího bankomatu zdarma. Na pobočce neplatíte při vkladu nad 1000 Kč žádné poplatky.

Fio banka také nabízí jako jediná v Česku podnikatelský účet zdarma bez zvláštních podmínek. Je určen právnickým osobám (bytová družstva, společenství vlastníků atd.).

Zuno – Účet

Účet od Zuno bank je zdarma a ve své nabídce zahrnuje neomezený počet odchozích a příchozích plateb, trvalých příkazů, inkas a SIPO. Neplatíte ani za mobilní a internetové bankovnictví a dostanete bezkontaktní platební kartu. Za výběr z cizích bankomatů zaplatíte 28 Kč. Pokud byste zvolili variantu ÚČET PLUS, dostanete výběry nad 1000 Kč v ČR i zahraničí zdarma a navíc máte kartu pojištěnou proti zneužití. Za tento účet se již měsíčně platí 68 Kč, pokud tedy nemáte měsíčně úhradu kartou alespoň za 3000 Kč. V takovém případě je zdarma.

Banku můžete změnit poměrně snadno. Jestliže již nechcete utrácet své peníze za nesmyslné poplatky a každý měsíc jen nevěřícně zírat na výpis, kam zase vaše peníze zmizely, vyberte si takový účet, který bude právě pro vás výhodný.

Martina Mádlová

zdravý vztah

Od izolaci k intimitě: Jak mít zdravý partnerský vztah?

Romantické vztahy začínáme řešit už jako teenageři. Jde v…
The-Last-Kingdom

Seriály s hrdinou, do kterého se zamilujete

Dlouhé zimní večery si zaslouží nějakou tu odpočinkovou aktivitu,…
běhání

7 nejzdravějších sportů, které musíte vyzkoušet

Sport výrazně podpoří vaši cestu za ideální postavou. Navíc…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

zdravý vztah

Od izolaci k intimitě: Jak mít zdravý partnerský vztah?

Romantické vztahy začínáme řešit už jako teenageři. Jde v…
pár

Jak víte, že jste s partnerem připraveni na otevřený vztah?

Pravdou je, že každý, i člověk, který je ve…
sousede

10 rad, jak vycházet se sousedy

Bydlení v panelovém bytě může být stejně náročné jako…
pár

12 věcí, které vás naučí manželství

Každé manželství je jiné, jedno mají ale všechny společné.…
muž

Muž v depresi: Proč si muži nedokáží přiznat, že mají psychickou poruchu?

Čelit psychické poruše není nic jednoduchého. Nikdo před ní…

Související příspěvky

Zanechte komentář