KZ_logo1

Máte bankovní účet? Chcete za něj ušetřit? Podívejte se, kdo nabízí bankovní účty zdarma

22.6.2015

Výše bankovních poplatků za klienta činí asi 177 Kč měsíčně. V přepočtu je to 2 124 Kč ročně a více než 20 000 Kč za 10 let. Jestliže už dál nechcete platit zbytečné poplatky, využijte nabídku některé z nových bank, které nabízejí vedení účtu, internetové bankovnictví, příchozí i odchozí platby a platební kartu – prostě vše – zdarma.

Co byste měli chtít od bankovního účtu?

Nejlepší jsou samozřejmě takové účty, kde je vedení zdarma bez jakýchkoliv podmínek. Součástí účtu by mělo být i bezplatné mobilní a internetové bankovnictví, příchozí a odchozí platby a také nějaké (ne-li všechny) výběry z bankomatu.

Dnes je možné téměř každý účet sjednat na internetu, aniž byste museli chodit do pobočky banky.

Banky, které nabízejí účty zdarma           

  • Equa Bank – Běžný účet
  • mBank – mKONTO
  • Air Bank – Malý tarif
  • Fio Banka – Osobní účet
  • Zuno – Účet

Zajímají vás bližší informace o jednotlivých účtech?

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Equa Bank – Běžný účet

Tato banka vám nabízí bankovní účet bez požadavků a zdarma. Neplatíte za příchozí ani odchozí platby v rámci ČR, trvalé příkazy, inkasa, internetové nebo mobilní bankovnictví. Také dostanete bezkontaktní platební kartu, která je napojená na slevový program Carte. Můžete vybírat měsíčně až 10x z jiných bankomatů než u vaší banky. Na účet můžete vkládat peníze převodem z jiné banky či poštovní poukázkou. Jednou měsíčně vám banka složenku proplatí. Jedinou nevýhodou účtu u Equa Bank je pomalý převod peněz. Převedeny jsou až další den.

mBank – mKONTO

mKONTO zahrnuje všechny příchozí a odchozí platby, inkasa, trvalé příkazy, internetové bankovnictví a první tři výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR. V případě, že utratíte s vaší bezkontaktní kartou měsíčně alespoň 500 Kč, je také zdarma, pokud ne, zaplatíte za daný měsíc 29 Kč. Bezplatnou kartu máte také v případě, že čerpáte u mBank nějaký úvěr. V čem spatřujeme nevýhodu, je fakt, že na mBank může být obtížnější vkládání hotovosti na účet, lepší je posílat peníze poštovní poukázkou.

Air Bank – Malý tarif

U Air Bank si můžete založit dva typy účtů – Velký a Malý tarif. Malý tarif je zdarma, a to včetně odchozích i příchozích plateb, inkasa a trvalých příkazů. Dostanete k němu až 2 bezkontaktní platební karty a můžete ho využít i jako rodinný účet. Výběr z bankomatů je také zdarma. Neplatíte ani za vklad peněz přes vkladomaty banky. Pokud budete vybírat z cizího bankomatu, bude vás to stát 25 Kč. Velkou výhodou je možnost výběru hotovosti přes terminály Sazka za 10 Kč.

Fio banka – Osobní účet

Osobní účet od Fio banky má ve svém balíčku vedení účtu bez podmínek, zadarmo dostanete všechny příchozí i odchozí platby v rámci tuzemska, trvalé příkazy, SIPO, inkasa, internetové i mobilní bankovnictví a bezkontaktní platební kartu. Co pro vás může být zajímavé, je možnost výběru čísla účtu na přání a neomezený počet příchozích i odchozích plateb mezi ČR a SR v eurech zdarma. Každý měsíc můžete vybírat z bankomatů Fio banky. Zdarma máte 10 výběrů. Z cizího bankomatu vybíráte za 30 Kč. Jestliže hodně platíte kartou, můžete za každé 4000 Kč získat jeden výběr z cizího bankomatu zdarma. Na pobočce neplatíte při vkladu nad 1000 Kč žádné poplatky.

Fio banka také nabízí jako jediná v Česku podnikatelský účet zdarma bez zvláštních podmínek. Je určen právnickým osobám (bytová družstva, společenství vlastníků atd.).

Zuno – Účet

Účet od Zuno bank je zdarma a ve své nabídce zahrnuje neomezený počet odchozích a příchozích plateb, trvalých příkazů, inkas a SIPO. Neplatíte ani za mobilní a internetové bankovnictví a dostanete bezkontaktní platební kartu. Za výběr z cizích bankomatů zaplatíte 28 Kč. Pokud byste zvolili variantu ÚČET PLUS, dostanete výběry nad 1000 Kč v ČR i zahraničí zdarma a navíc máte kartu pojištěnou proti zneužití. Za tento účet se již měsíčně platí 68 Kč, pokud tedy nemáte měsíčně úhradu kartou alespoň za 3000 Kč. V takovém případě je zdarma.

Banku můžete změnit poměrně snadno. Jestliže již nechcete utrácet své peníze za nesmyslné poplatky a každý měsíc jen nevěřícně zírat na výpis, kam zase vaše peníze zmizely, vyberte si takový účet, který bude právě pro vás výhodný.

Martina Mádlová

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…

4 tipy pro výběr nové koupelnové skříňky

Potřebujete pořídit novou skříňku do koupelny? Stejně jako u…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…

Související příspěvky

Zanechte komentář