KZ_logo1

Na tyhle věci si dejte pozor! 8 zabijáků spokojeného vztahu

25.1.2017

Pokud chcete být spokojení ve vztahu, musíte o něj pečovat. Věnujte svému protějšku dostatek pozornosti, zkuste se denně překvapit jakoukoliv maličkostí a zamyslete se nad tím, co můžete udělat jeden pro druhého, abyste byli šťastní oba. Dejte si pozor na věci, které mohou váš vztah zničit.

1) Málo nebo žádný sex

Slavné moudro říká: „Když milenci zapomenou na něžnost, tak zbude smrti málo, co by jim vzala.“ Jinými slovy se dá říct, že něha, doteky, hlazení, líbání a samozřejmě také sex jsou ve vztahu velmi potřebné. Společná intimita a blízkost k lásce patří a jen málokdo bez nich dokáže fungovat a ve vztahu zůstat.

2) Žít život toho druhého

Ani kvůli sebelepšímu protějšku byste se nikdy neměli vzdávat svých koníčků. I ve vztahu můžete přece dělat to, co vás baví. Nesnažte se zapomenout na to, kým jste, a nežijte jen život toho druhého. Může vás potkat rychlé vystřízlivění a pád na tvrdou zem. Máte právo také na svůj život.

3) Žárlivost

Tato vlastnost málokdy značí něco dobrého. Ať už na vás žárlí protějšek nebo se žárlivostí užíráte vy, důvěra je ve vztahu vždycky potřebná. Pokud máte s důvěrou problém, tak na ní zkuste s partnerem pracovat, ale rozhodně se vyhněte prohledávání kapes a nahlížení do mobilu nebo do počítače.

4) Nedostatek smíchu

Smích je k životu stejně tak potřebný jako láska. Nezapomínejte se s partnerem smát. Zajděte si do divadla, do kina, předčítejte si nebo si pusťte oblíbenou komedii. Můžete si také vyprávět vtipné příhody z dětství. Je těžké žít vedle někoho, komu úsměv nic neříká. Z takového smutného a zamračeného vztahu se pak láska vytratí ani nevíte jak.

5) Odlišné priority

Zajímejte se o to, co máte se svým partnerem společné. Každý můžete mít své zájmy a koníčky, ale měli byste dělat také něco spolu. Ať už je to společný sport, procházka se psem, dovolená nebo třeba obyčejné vaření. Zažívejte společně věci, které vás budou spojovat a které váš vztah ještě více posílí.

6) Nulová komunikace

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Mluvte o všem, co vás napadne. Není nic lepšího než mít se komu svěřit. Nemusíte s partnerem mluvit jako se zrcadlem, ale klidně mu svěřujte nejen své zážitky, ale také emoce a nálady. Řekněte partnerovi, když se vám něco líbí, a také když se vám něco nelíbí. Jen díky otevřené komunikaci můžete být opravdu šťastní a spokojení oba.

7) Když vyprchá láska

Někdy se stane, že láska ze vztahu zmizí. Většinou se to stává tehdy, když je vztah přechozený, když zažíváte dlouhodobou stagnaci a nenaplnění. Často láska přejde v přátelství a vy si uvědomíte, že s protějškem žijete spíš jako kamarádi nebo sourozenci. V takovém případě si promluvte, jestli je možné ještě váš vztah zachránit a znovu zažehnout jiskru.

8) Zvyk

Vztah se může dostat do fáze, kdy budete přemýšlet nad tím, jestli spolu nejste s partnerem už jen ze zvyku. Můžete si to ověřit jednoduchým testem. Vyzkoušejte odloučení na víkend nebo na týden a sledujte, jak jeden druhému chybíte a jak na svůj protějšek myslíte. Buď zjistíte, že se stále milujete a že si navzájem chybíte, nebo naopak dospějete k závěru, že váš vztah je už jen o zvyku a bylo by vám lépe, kdybyste šli od sebe.

Napadají vás další věci, které mohou značit konec vztahu?

Michaela Michalíková

holywoodska-houpacka-piero-tmave-seda-moderni-kov-textilie-modern-living

Dětský ráj na vaší zahradě

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli…

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…

Související příspěvky

Zanechte komentář