KZ_logo1

Neobyčejné užití obyčejných věcí – noviny

16.11.2015

Noviny má doma snad každý. Ale věděli jste, že nemusí sloužit jen ke čtení? Noviny můžete využít k různorodým domácím činnostem – například jako pomocníka při stěhování nebo při práci v zahradě. Nejlepšími pomocníky jsou rozhodně obyčejné černobílé noviny.

Pomocník při stěhování

Noviny jsou ideálním pomocníkem, pokud se stěhujete a potřebujete do stěhovacích krabic zabalit i křehké věci. Do novin můžete zabalit skleněné a porcelánové nádobí. Sklenice můžete novinami vycpat a zabránit tak nechtěnému rozbití. Mimo jiné noviny ochrání sklo i před poškrábáním.

Vysoušení vlhkých bot

V zimě je obvyklé, že se vám při dešti nebo sněhu občas boty promočí. Pokud nemáte zrovna pevnou a odolnou obuv a boty vám navlhnou nebo se vám namočí, nezoufejte. Stačí, když noviny pomačkáte do větších koulí a nacpete do bot. Noviny do sebe vtáhnou vlhkost a vodu a boty vám pak vyschnou mnohem rychleji.

Boj proti molům

Pokud do skříně ukládáte pletené svetry, deky nebo kabáty, musíte je chránit před moly. Všechny vlněné věci zabalte do několika archů novinového papíru a konce zalepte izolepou. Takto molům zabráníte, aby vám zničili oblečení. Mimo jiné uchráníte tkaninu i před prachem a špínou.

Čištění a leštění oken

Už naše babičky používaly noviny k leštění oken. Sama jsem tuto metodu vyzkoušela a musím jen potvrdit, že zmačkané noviny vyleští okna lépe než drahé hadry nebo papírové ručníky.

Vyšroubování prasklé žárovky

Možná se vám už někdy stalo, že vám praskla žárovka a nemohli jste ji vyšroubovat. Prasklá žárovka je opravdu velmi ostrá a nebezpečná. Pomozte si tedy novinami. Stačí, když kolem žárovky obalíte několik vrstev novinového papíru a začnete pomalu otáčet proti směru hodinových ručiček.

Mulčovací kůra z novin

Novinový papír je také ideálním pomocníkem v zahradě. Můžete si z něj vyrobit mulčovací kůru na zeleninu, květiny, ale i keře a stromy. Noviny velmi dobře vstřebávají vlhkost a dusí plevel. Stačí, když je rozložíte na půdu a mírně poprášíte hlínou, aby neodletěly.

Pomoc pro auto v zimě

Pokud vaše auto nemá náhon na všechna kola, v zimě si s sebou vozte alespoň jeden balíček novin. Díky novinám už neuvíznete na ledu nebo sněhu. Až zaparkujete a budete auto nechávat někde stát, stačí, když kola podložíte pár archy novin. Díky tomu se pak snadněji dostanete na silnici.

Nechte dozrát rajčata i v mrazu

I těm nejlepším zahrádkářům se občas stane, že některá jejich rajčata nestihnou ani na podzim dozrát. Přesto máte keříky obsypané zelenými plody? Stačí, když rajčata sesbíráte a každé z nich zabalíte do několika listů novin. Poté je uchovejte ve vzduchotěsné nádobě, bez světla. Za tři až čtyři dny rajčata zkontrolujte a věřte, že zanedlouho si na červených rajčátkách opravdu pochutnáte!

Místo žehlicího prkna

Už se vám někdy stalo, že jste někde museli žehlit, ale nenašli jste žehlicí prkno? I v takovém případě si můžete pomoci novinami! Jednoduše naplňte povlak na polštář nebo přikrývku silnou vrstvou novin. Poté tento naplněný polštář položte na stůl nebo na podlahu – a můžete začít žehlit.

Náhrada balicího papíru

Pokud potřebujete rychle zabalit dárek a nemáte k dispozici balicí papír, použijte ten novinový. Z novin můžete dokonce vystřihat zajímavé články nebo nadpisy a dárek tak zabalit opravdu vtipně a originálně.

A pokud si chcete vytvořit třeba nehty s novinovým designem, inspirovat se můžete zde:

Máte doma staré noviny, které používáte i k jiným účelům, než je čtení?

Michaela Michalíková

outlander

Seriály, které si zamiluje každá žena

Hledáte způsob, jak vyplnit volný čas a na chvilku…
mořské řasy

Mořské řasy jsou budoucností naší planety

Co vás napadne, když se řekne mořské řasy? Je…
tiramisu

Letní dezerty, které zvládne každý

Léto je v plném proudu a většina z nás…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…
woman-759688_1280

Okořeňte svůj vztah análním sexem

Máte pocit, že to v posteli s vaším partnerem…
pár v posteli

Znuděná sexem: Když vyprchá vášeň, je opravdu konec?

Jen málo aktivit je tak vzrušujících jako sex. A…
manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…