KZ_logo1

Parťáci na sport z řad aplikací

12.5.2015

Žijeme v moderním světě chytrých telefonů. Doby, kdy se chodilo posilovat jen do fitka, jsou dávno pryč. Chytré telefony ovládly naše životy. Mobilní aplikace se prodraly i do posiloven a tréninkových plánů. Pokud patříte mezi nadšence, kteří rádi zkouší nové věci a neudělají bez mobilu ani krok, potom jste skvělým kandidátem na nejlepšího přítele sportovních aplikací.

Mobilních aplikací, které vám pomůžou zlepšit fyzičku, zhubnout nebo vytvarovat postavu (v nejlepším případě všechno najednou), existují mraky. Vybírali jsme ty, které jsou dostupné zdarma ke stažení na internetu a těší se velké oblibě u uživatelů.

Runtastic Running                         

Runtastic je aplikace, která díky GPS sdílí vaši polohu, tím pádem vám přesně zobrazí trasu, kudy běžíte, jdete, bruslíte, běžkujete, lyžujete… V rámci zlepšování fyzičky je totiž na výběr nepřeberné množství sportů. Na sociálních sítích můžete frajeřit, kolik jste spálila kalorií, jakou vzdálenost a jak rychle jste to dala a dokonce i jaké převýšení jste zdolala. Velkým plusem je pak možnost probíhající sportovní aktivitu přerušit pomocí pauzy, pokud potřebujete vydechnout nebo si třeba jen zavázat tkaničku. Ve finále si trénink můžete označit i smajlíkem vyjadřujícím pocit, který ve vás cvičení zanechalo. A pokud tomuto pomocníkovi naplno propadnete, můžete si stáhnout i placenou rozšířenou verzi nebo si dokoupit různá příslušenství jako třeba hrudní pás.

Nike+ Running

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Oblíbená fajfka si cestu prodrala i do aplikací. Nike+ Running se zaměřuje na běh. Tady je potřeba se přihlásit a zadat vstupní informace, jako jsou váha, výška a pohlaví. Aplikace Nike+ vám bude dělat společníka, ať už běháte venku, nebo na běžeckém páse ve fitku. Stejně jako jiné aplikace měří vaši uběhnutou vzdálenost a čas. Skvělé jsou také dostupné statistiky běhu a funkce trenéra. Nike+ trenér má pro vás připravené tři úrovně: začátečníka, středně pokročilého a stupeň profíka. Trénovat můžete na pět nebo deset kilometrů, anebo na půlmaratón či maraton (42 km). A jak to funguje? Na každý den tréninkové sekce musíte uběhnout danou vzdálenost, ta se prodlužuje, běh se zrychluje, počty se opakují… Bezvadné jsou také výzvy, kterými si můžete zvyšovat sebevědomí.

Endomondo

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Aplikaci Endomondo ocení hlavně běžkyně, protože v této službě jsou dostupné různé výzvy či možnost vytvořit si tréninkový plán na míru. Endomondo je oblíbené pro svůj odlišný přístup k dané aktivitě, jde na to spíše vědecky. V této aplikaci si lze vytvořit imaginárního osobního trenéra, který na vás bude dohlížet během vašeho výkonu, a zároveň můžete útočit na osobní rekordy přátel. Stačí propojit mobil s internetem a sledovat na sociálních sítích jejich pohyb, vzdálenost a čas. V Endomondu totiž najdete funkci, díky které se vám zobrazí, běží-li někdo stejnou nebo podobnou trasu. Máte tedy hned zpětnou vazbu, jak na tom jste, a bezva motivaci – předběhnout dotyčného. K dokonalosti přispívá i to, že si můžete proběhnout trasu oficiálních závodů, i když závod se běžel třeba před rokem. A není nic lepšího než ten pocit, když jste lepší než někdo jiný, slastný pocit výhry… Pokud nejste soutěživý typ, vyhledejte si zajímavé trasy dle svých požadavků a kašlete na výkony ostatních. Neholdujete zrovna běhu? Nevadí, stačí pár pohybů prstů na obrazovce telefonu a otevře se vám široký výběr aktivit, které se trochu hůře mapují, např. tenis, fotbal, jóga nebo plavání.

Sports Tracker

Máte-li ráda tradice, lépe jste si vybrat nemohla. Sports Tracker je totiž z uvedených aplikací vůbec nejstarší a už jen fakt, že se stálé používá a těší se velké oblibě v moři novinek, vypovídá o kvalitách této aplikace. Sports Tracker využijete při různých sportovních aktivitách v terénu, tedy nejen při běhu. Skvěle se hodí i na brusle nebo trénink na kolo apod. Samozřejmostí je sdílení vašich úspěchů mezi přáteli na sociálních sítích. Pokud nechcete nic sdílet a kochat se svými výkony tajně, ani to není problém. Statistiky své aktivity si můžete prohlížet po přihlášení na webových stránkách. Kromě běžných funkcí, jako zaznamenávání spálených kalorií, vzdálenosti, tempa či převýšení, Sports Tracker umí i počítat kroky nebo srdeční tep. (Pokud po tom však toužíte, musíte si pořídit i speciální hrudní pás stejné značky.) Funkce se však liší mobil od mobilu. Výhodou anebo nevýhodou (záleží, jak to berete) je, že této aplikaci vládne jen angličtina.

Kladů je u aplikací spousta. Ale najde se i něco záporného. Co je hlavní nevýhodou těchto aplikací? Cvičit za vás nebudou. Pokud vám to ale nevadí, stahujete a pak běžte, cvičte, bruslete…

Markéta Jargusová

holywoodska-houpacka-piero-tmave-seda-moderni-kov-textilie-modern-living

Dětský ráj na vaší zahradě

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli…

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…