KZ_logo1

Pět jednoduchých způsobů, jak se zbavit stresu

25.9.2016

Stres má v našich životech místo téměř nepostradatelné. Obvykle se dostaví, když ho potřebujeme ze všeho nejméně. Jak se zbavit nervózního popocházení po místnosti a naučit se stres zvládat mnohem efektivněji?

Každý den kolem nás krouží nespočet rizikových situací. Máte rozdělaný projekt do školy či do práce a odejde vám počítač. Máte důležitou prezentaci a nedej bože se někomu z rodiny stane úraz, který je nutné okamžitě řešit. Případně vás znepokojí zapomenutá či odcizená peněženka.

Tyto situace jsou bezesporu velmi náročné. Naše reakce pak bývá velmi napjatá a podrážděná. Kdykoliv na nás někdo promluví, je špatně. My jsme přeci ve stresu! Teď nám jde úplně o všechno! Copak to ten dotyčný nevidí?

Pokud tyto situace zažíváte pravidelně, ač v různé intenzitě, je to pro vás jistě velmi vyčerpávající. Proto si ukážeme několik snadných způsobů, jak stres zmírnit, případně se ho zbavit během několika minut.

Zpívejte si

Zpěv je jedna z činností, kterou drtivá většina lidí považuje za příjemnou. Zpěvem oslavujeme úspěchy a dělá nám radost. Proč ho tedy nevyužít i v boji proti stresu? Nemusíte oplývat hlasem Lucie Bílé, abyste si pustila rádio na plné pecky a své pocity dostala ven. Těm stydlivějším doporučujeme i jen lehké pobrukování. Uvidíte, že se zbavíte části vnitřního napětí a budete se cítit mnohem lépe.

Obstarejte si čtyřnohého kamaráda

Ať už se jedná o křečka, psa, nebo králíka – hlazení zvířecí srsti má prokazatelné antistresové účinky. Zvířata mají navíc skvělý dar. Jsou nám vděčná za jakoukoliv pozornost a péči, jakou jim věnujeme. A za to to přeci stojí, nebo ne?

Žvýkejte

Žvýkačku si pravděpodobně spojíte s reklamou na super svěží dech, a pak také možná s tím, jak jste ji ve škole musela před hodinou vyhazovat do koše. Málo kdo však ví, že žvýkání nás činí klidnějšími, jelikož si veškerý stres vybijeme na nebohém kousku gumy v našich ústech.

Vsaďte na vůni

Aromaterapie je mocná čarodějka. Věděla jste, že použitím toho správného éterického oleje můžete své tělo dokonce uzdravit? Vonné silice působí velmi příznivě i na lidskou psychiku. Proto utíkejte pro aroma lampu a zásobu olejíčků, které dokonale provoní váš byt či dům. Antistresově působí například silice z levandule, jasmínu, citronu nebo růže.

Přidejte trochu pohybu

Krátká procházka dokáže dělat divy. Ideálním místem je procházka po lese, nebo kolem vodních ploch, ale pokud žijete ve městě, nezavrhujte ani pobyt v parku. Můžete pozorovat okolní přírodu, seznamovat se s novými lidmi, nebo si jen sednete na lavičku a budete se zaobírat svými myšlenkovými pochody.

V neposlední řadě je velmi důležité si položit otázku: „Bude na mém problému záležet za rok nebo třeba za pět let?“ Pokud bude vaše odpověď „Ne,“ pak nemá smysl se zbytečně znepokojovat.

Kateřina Umová

holywoodska-houpacka-piero-tmave-seda-moderni-kov-textilie-modern-living

Dětský ráj na vaší zahradě

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli…

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…