KZ_logo1

Příprava pokožky na léto

27.6.2016

Ačkoli až do minulého století byla bledá kůže považována za symbol vznešenosti, dnes je tomu jinak. Přirozený bronzový odstín je znakem atraktivity a zdraví. Není tedy divu, že po snědé pokožce touží nejedna z nás.

Příprava na léto

Vrhnout se do opalování bez jakékoli přípravy představuje zbytečný hazard a koledujete si o malér. Proto svou kůži na slunění přichystejte. Ideální je solárium. Solárium se v létě využívá hlavně k přípravě pokožky na dovolenou u moře. Je totiž dobré mít alespoň určitý základ, předejdete tak nepříjemnému spálení a výskytu slunečních alergií a solárních ekzémů. Opalování v soláriích má na naše tělo stejný vliv jako pobyt na přímém slunci – aktivuje fyzickou výkonnost, posiluje imunitní systém, zlepšuje proudění krve, zapříčiňuje vylučování endorfinů, které způsobují dobrou náladu.

Typy solárií

Vybírat můžete ze dvou základních typů solárií. Nejčastěji používané je solárium horizontální, kde si můžete pohodlně lehnout, odpočinout a relaxovat. Doladit rovnoměrné opálení můžete v soláriu vertikálním. Kvůli ležení a tím pádem odkrvení pokožky totiž mohou nastat mírné barevné odchylky na těle. Pro někoho však může být stání nepříjemné. Pravdou je, že si při něm příliš nepohovíte.

Výběr solária

1421840905

Foto: Solarium Naomi

Při výběru solária buďte opatrná, ne všechna totiž zajišťují služby na profesionální úrovni, která má zásadní vliv na kvalitu a bezpečnost opalování. Trubice a obličejové výbojky by měly splňovat normu EU3 pro maximální limit intenzity ozáření. V každém správném soláriu by vám měli poskytnout kvalifikované informace, odborný personál by měl být proškolen v oblasti opalování. Samozřejmostí by mělo být vysvětlení pravidel a fungování opalování v soláriu i pomoc s obsluhou opalovacích strojů.

Kvalitní solární kosmetika

Abyste dosáhla krásného opálení, potřebujete kvalitní solární kosmetiku. Ta neobsahuje UV filtr, proto není vhodná pro potřeby běžného opalování. Vybírat můžete solární kosmetiku s bronzery, která se používá na již nahnědlou kůži, nebo solární kosmetiku bez bronzeru, která je vhodná na přípravu a začátky opalování v soláriu. Tyto kosmetické přípravky zároveň kůži ošetří a hydratují.

Potřebný betakaroten

Před započetím opalovací kúry se doporučuje užívat betakaroten, což je jeden ze skupiny vitaminů B. Ten podporuje a prodlužuje zhnědnutí pokožky, zmírňuje reakce na sluneční záření, zpomaluje její stárnutí a dodá jí charakteristické bronzové zbarvení. Navíc působí proti volným radikálům – snižuje tak riziko vzniku rakoviny kůže. Doplnit ho můžete buď ve formě doplňků stravy, nebo svůj jídelníček obohaťte o mrkev, meruňky, broskve, nektarinky, špenát, hrách či brokolici.

Dopřejte si zdravou snědou barvu v průběhu celého roku, a zvyšte si tak sebevědomí. Přijďte si pro krásné opálení do solária Naomi.

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…

4 tipy pro výběr nové koupelnové skříňky

Potřebujete pořídit novou skříňku do koupelny? Stejně jako u…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…