KZ_logo1

Svatební výzdoba a klišé, kterým se podle specialistů raději vyhnout

5.7.2016

Téměř každá nevěsta řeší kromě šatů, vlasů a líčení také to, aby prostory, v nichž se obřad nebo následná oslava koná, vypadaly neméně krásně a slavnostně než ona sama. Tohle zajistit ale dá hodně práce, a proto se do toho řada žen bojí pouštět. Existuje mnoho agentur plných profesionálů, kteří se postarají o to, že všechno bude dokonalé bez zbytečného stresu. Pokud se do toho ale chcete pustit sama, přinášíme několik tipů od svatebních odborníků, aby vaše svatba působila jako milionová a abyste si svůj den mohla užít v tom nejkrásnějším možném prostředí!

Stejně jako u šatů i u výzdoby panují čas od času se měnící trendy. Některé rychle odejdou, jiné se uchytí na delší dobu a některé se stanou tak populárními, až se všem nadobro „přejedí“. Chcete-li se odlišit od většiny a zařídit si výzdobu, která hostům i vám bude připadat kouzelná nejen v den D, ale i za dvacet let na fotografiích, je dobré vyhnout se svatebním klišé, které vidíme všude kolem a které už luxusní svatební specialisté a agentury nechtějí nikdy (nebo aspoň hodně dlouho) vidět.

Barevná schémata

Foto: pinterest.com

V posledních letech bylo velmi populární mít svatbu v určitém barevném schématu, tradičně dvou výrazných barev silně kontrastujících s bílou. Myšlenka je to skvělá a výsledek většinou působí krásně, nicméně svatební agenti slavných se jednohlasně vyjadřují, že toho už bylo dost, a doporučují navrátit se ke klasické jednoduchosti, ve které je síla a krása – tedy k bílé a pastelovým odstínům. Jemnými romantickými barvami nic nezkazíte a navíc pastelové barvy jdou k sobě téměř všechny – toho se dá krásně využít u květinových vazeb nebo textilu.

Chcete-li přece jen výzdobu trochu barevně oživit, vyberte si jednu barvu a zakomponujte její prvky do kytic nebo do detailů, jako jsou ubrousky nebo jmenovky. Velmi populární je přírodní výzdoba, která automaticky vytvoří vlastní barevné schéma – hnědá za dřevo a zelená za rostliny.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Zavařovačkám odzvonilo

Oblíbenou součástí svatební výzdoby jsou různá světýlka, žárovičky, lampičky a svíčky. Svíčky vídáme v zavařovacích sklenicích, které nápaditě a zároveň levně a prakticky nahrazují svíčkové sklenice a poklopy. Nicméně čeho je moc, toho je příliš, a vzhledem k tomu, že popularita zavařovaček se rozšířila do extrémních rozměrů (slouží i jako vázy, sklenice na pití i jako čistě zdobný prvek naplněné třeba konfetami), nebylo by od věci dát od nich ruce pryč a buď investovat do speciálního nádobí, nebo zkrátka sáhnout po něčem úplně jiném.

Třpyt, glamour a červené koberce

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Ačkoli je vaše svatba dnem, který prožijete v krásných šatech ve středu pozornosti, předávání Oscarů to není. Další populární trend, který svatební stylisté chtějí nadobro odstranit z povědomí, je přehnaná snaha o viditelnou pompu, která zahrnuje červené koberce, třpytky, kam se podíváte, a diskokoule.

Koneckonců, oči hostů by měly být přilepené na kráse páru novomanželů, ne na místnosti a šlehajících odlescích zlata.

Obří květinové vazby

Květiny ke svatbám patří. Co k nim ale nepatří, jsou přehnané a nevhodné vazby na stolech, které někdy dorůstají rozměrů, přes které se hosté pořádně nevidí, nebo které v sobě mají květiny a traviny, které lezou všude – ano, třeba i do jídla! Květiny volte decentně s ohledem na jejich krásu, ale také jejich praktičnost.

Tip: Většina svatebních kytic končí další ráno v koši. Co takhle vsadit na minimalismus a praktičnost a pořídit krásné květiny v truhlících a květináčích, které si buď můžete nechat, nebo je můžete rozdat hostům jako památku na váš svatební den? Mezi takové květiny patří třeba skalkové rostliny, bylinky, malé keříkové růže nebo třeba levandule.

Napadají vás další typy výzdoby, které vídáte až moc často? Nebo máte třeba tip, o který byste se ráda podělila? Prodiskutujte to s ostatními čtenářkami v komentářích!

Natalie K.

holywoodska-houpacka-piero-tmave-seda-moderni-kov-textilie-modern-living

Dětský ráj na vaší zahradě

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli…

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…