KZ_logo1

Tajemství svěžího dechu

1.12.2017

Svěží dech je základem pro úspěšné navazování mezilidských vztahů. Zápachem z úst však může trpět absolutně kdokoliv od okouzlující mladé modelky po bezbranného starce, který se nachází na sklonku svého života. V každém případě je to velký problém, který je potřeba neodkladně řešit!

Nepříjemný zápach z úst se může stát příčinou problémů v osobním životě i práci a může vést i ke vzniku velkých psychických traumat a stresů. V ústech člověka se střetávají stovky různých bakterií, které se živí odumřelými buňkami a pozůstatky jídla, zkrátka bílkovinnými komponenty, ze kterých se skládá slina. Bakterie se totiž cítí v ústech jako ryba ve vodě, jelikož je tam teplo a temno.

Předcházejte hromadění bakterií

Bakterie v ústech jsou nejaktivnější v noci, kdy se snižuje proces slinění, a tudíž mají bakterie volné pole působnosti – nic je nevymývá. A jestliže si ještě zapomenete vyčistit zuby na noc, bakterie budou mít hotové pré! Proto, aby se snížil počet bakterií v ústech, je zapotřebí pít více čisté vody, zvýší se tak produkce potřebných slin.

Příčiny nepříjemného zápachu z úst

Věděli jste, že viníkem zkaženého dechu může být pouhá banalita i velice vážné onemocnění? Například zápach sirovodíku, který je nazýván zápachem zkaženého vajíčka, může mít spojitost s gastritidou nebo jinými záněty žaludku a trávícího traktu. Kyselý zápach svědčí o žaludečním či dvanácterníkovém vředu. Jestliže je zápach z úst hořký a na jazyku se nachází žlutý povlak, pravděpodobně se jedná o problém s játry či se žlučníkem. Jiné zápachy (například zápach připomínající aceton či moč), se mohou objevovat v případě onemocnění tlustého střeva, ledvin, endokrinního systému a v řadě dalších případů. Zápach ze rtu se objevuje i díky určitým produktům či toxinům, které se vylučují do krve a následně i do samotného dýchání.

Příčinou zkaženého dechu nejčastěji bývá samozřejmě špatná hygiena. Pokud se však jedná o zápach dlouhotrvající, který je složité zamaskovat a nedaří se ho odstranit, na nic nečekejte a vyhledejte lékařskou pomoc!

Dbejte na správnou hygienu

Pro správnou hygienu je zapotřebí minimálně dvakrát denně (nejlépe po každém jídle) čistit nejen zuby, ale i jazyk. Do jeho žlábků se totiž dostává množství nejrůznějších bakterií. Jazyk je potřeba čistit nejenom kartáčkem na zuby, ale i ostrými hranami čajové lžičky a gázou, kterou si namotáme na prst. A nejdůležitější je provádět danou proceduru pravidelně. Dále je velmi prospěšné používat mezizubní niť, díky které odstraníte plak, ke kterému se štětinky zubního kartáčku zkrátka nedostanou. Snažte se po jídle vykloktat ústa alespoň obyčejnou vodou, nejlépe však například protibakteriální ústní vodou. Velmi důležité je také vybrat kvalitní kartáček a zubní pastu.

Dbejte na svěžest Vašeho dechu a pečlivě předcházejte vzniku nepříjemného zápachu z nedostatečné hygieny a špatné životosprávy!

Šárka Lázničková

holywoodska-houpacka-piero-tmave-seda-moderni-kov-textilie-modern-living

Dětský ráj na vaší zahradě

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli…

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…

Související příspěvky

Zanechte komentář