KZ_logo1

Těchto 5 filmů podle knižní předlohy musíte vidět

27.10.2017

Máte raději knihy nebo filmy? Oblíbené knihy se velmi často dočkají svého filmového zpracování a jejich čtenáři mohou mít strach, jak bude daný děj a příběh ztvárněn na plátně. Přesto existují filmy podle knižní předlohy, které rozhodně stojí za vidění!

1) Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tato knížka si získala velké množství čtenářů a film následně zpracoval oblíbený režisér Tim Burton. Dokonalé téma a skvělý režisér zaručili příjemný a napínavý děj, mysteriózní a zároveň dramatické zobrazení sirotčince a velmi povedené vykreslení podivných dětí. Tento fantasy film zaujme velké množství diváků a tajemství, které spolu s hlavním hrdinou na velšském ostrově odkryjete, bude stejně mrazivé jako v knize. Hlavní hrdina se vydává po smrti svého dědečka na průzkum tajemného ostrova a zde se setkává nejen s podivnými dětmi, ale také slečnou Peregrinovou. Je na čase konečně si ověřit, jestli všechno, co malému chlapci vyprávěl léta dědeček, byly jen příběhy stárnoucího a pomateného muže, nebo je pravda ještě děsivější, než si kdo myslel.

2) Inferno

Téměř kultovní knihy s podobným tématem, ale vždy novým a ojedinělým zpracováním přináší spisovatel Dan Brown. I v tomto filmu inspirovaném knihou se můžete těšit na tajemné prožitky a odhalování záhady, která vám nedá spát. Dostanete se tak až k řešení Dantova pekla, které skrývá velké množství tajemství, symbolů a kódů, které vás pěkně potrápí. Film si užijete stejně jako knihu.

3) Jeden den

Dovedete si představit, že máte blízkou a spřízněnou duši, se kterou trávíte po dobu dvaceti let jen jeden jediný den v roce? Zní to zvláštně? Film Jeden den, který je inspirován stejnojmennou knihou, vás okouzlí dojemným a srdceryvným příběhem, kdy budete hlavním hrdinům fandit už od samého začátku. Emma a Dexter spolu prožijí změny, životní vzlety, pády i rozlety, společně o sobě ví téměř vše a jeden stejně jako druhý se pokouší v životě najít hlavně štěstí. Možná ale ten jeden den mají právě na to, aby poznali, že láska je blíž, než si oba dva myslí.

4) Psí poslání

Milovníci čtyřnohých psích miláčků zajásají a zároveň by se měli vybavit množstvím papírových kapesníků. Film Psí poslání je stejně dojemný jako kniha, a to i přesto, že ve výsledku dává snímek naději a učí nás, jak se máme chovat ke zvířatům. Snímek vás překvapí emocemi a strhujícím dějem, kdy zažijete příběh jednoho psa a jeho spřízněné duše. Ti se setkávají již několikátou reinkarnaci a mají tak možnost být opět a ještě pár okamžiků spolu.

5) Temná věž

Film inspirovaný knihou klasika hororových příběhů Stephena Kinga se drží hlavní linie knihy, ale jeho ztvárnění je spíše originálním a samostatným příběhem. Přesto si zaslouží pozornost a zájem diváků. Čeká vás skvělé obsazení, napínavá akce a zajímavé uchopené tématu snů a jiných světů. Temná věž drží pohromadě celý Vesmír. Co se však stane, když se někdo tuto věž rozhodne zničit a opět tak rozpoutat po staletí dlouhý boj mezi dobrem a zlem.

Znáte další zajímavé filmy, které jsou natočené podle knihy?

Michaela Michalíková

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…

4 tipy pro výběr nové koupelnové skříňky

Potřebujete pořídit novou skříňku do koupelny? Stejně jako u…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…

Související příspěvky

Zanechte komentář