KZ_logo1

Tipy, jak výrazně ušetřit v domácnosti – díl druhý

7.11.2017

V domácnosti můžete ušetřit několika způsoby, a to ať už se jedná o vodu, elektřinu, plyn nebo třeba peníze v rodinném rozpočtu. Inspirujte se tipy, které vám poradí, jak zvládnout různé situace, abyste ušetřili a nemuseli se příliš omezovat.

 • Pořiďte si na sprchu úspornou hlavici. Tato investice se vám opravdu vyplatí, protože za minutu můžete snížit průtok vody při sprchování až o polovinu.
 • Pokud jezdíte do práce autem, spočítejte si, jestli se vám to vyplatí. Máte také možnost jezdit na kole, městskou hromadnou dopravou nebo vás v ideálním případě může jet v autě víc. Domluvte se s kamarádem, sousedem nebo kýmkoliv na spolujízdě a využijte volná místa v autě.
 • V kuchyni při vaření můžete ušetřit, pokud si pořídíte úsporné a energeticky nenáročné spotřebiče a pomocníky. Mezi takové patří například úsporná indukční deska, která neplýtvá teplem.
 • Možná se budete divit, ale placení hotovostí je mnohem spořivější metoda než placení jen kartou. Věřte, že peníze z karty utratíte mnohem rychleji než peníze v peněžence, které si jednoduše spočítáte a fyzicky si je můžete osahat a držíte je přímo v ruce.
 • Zamyslete se, zda je pro vás výhodné kupovat neustále nové baterie do malých spotřebičů, jakými je například fotoaparát, holící strojek nebo třeba zubní kartáčky a masážní přístroje. Ideální volbou je investice do nabíječky a nabíjecích baterek, které vydrží mnohonásobně déle než obyčejné baterky.
 • Pokud jste zvyklí usínat u televize, vždy na ni nastavte funkci vypnutí třeba za hodinu nebo za dvě. Nenechávejte televizi hrát celou noc. Časový spínač vám výrazně ušetří, a navíc si v tichu a tmě mnohem více odpočinete.
 • Oblečení a prádlo žehlete, až když je suché. Prádlo by nemělo být mokré, ale rozhodně by nemělo být ani přeschlé. Tím, že budete žehlit prádlo ve vhodný okamžik, dokážete ušetřit až 50 % energie.
 • Na zahradě mějte sudy nebo jiné nádoby na dešťovou vodu. Touto vodou můžete zalévat zahradu a budete to mít zdarma. Použít ji můžete i do domu na zalévání květin v květináčích.
 • Zkontrolujte kohoutky, aby z nich nekapala voda, a to jak v kuchyni, tak v koupelně. Pečlivou kontrolou se dá ušetřit a někdy to může být i 1000 korun za rok.
 • Při vaření jídla, které by se mělo vařit delší dobu, se nebojte použít tlakový hrnec, který urychlí dobu vaření a uspoří tak velké množství energie. Pokud připravujete jídlo v troubě, snažte se ji otvírat co nejméně, a udržujte v ní teplo, pokud ji rozehříváte dopředu.
 • Nebojte se nakupovat ve slevách, pokud máte dané potraviny kde a jak uchovat. Klidně kupte v akci větší množství surovin, které používáte často. Sem patří třeba mouka, cukr, popřípadě rýže, těstoviny a podobné suché potraviny. Prohlídnout si můžete reklamní letáky, ale také nabídku na internetu, kde najdete ty nejlevnější nabídky a můžete zde srovnat několik obchodů najednou. Oblečení můžete koupit v second-handu, i zde se najdou kvalitní a hezky vypadající kousky.

Jak ve své domácnosti šetříte vy?

Michaela Michalíková

holywoodska-houpacka-piero-tmave-seda-moderni-kov-textilie-modern-living

Dětský ráj na vaší zahradě

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli…

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…