KZ_logo1

Výběrem odstínu to nekončí – jak správně pečovat o barvené vlasy

15.5.2016

Barvení vlasů se stalo součástí života převážné většiny žen. Důvody jsou různé. Vede nás k tomu touha mít barvu vlasů jako známá celebrita nebo jako kamarádka, či jen tak, pro radost a zábavu – vyzkoušet si, jaké to je být jednou za zrzku, jindy za černovlásku či blondýnu.

Motivem pro barvení může být i naše snaha překvapit přítele nebo manžela radikální změnou, alespoň na naší hlavě. A když se nám začnou objevovat šediny, což zacloumá naším sebevědomím, nabízí se barva jako celkem přirozené a logické řešení. Stejně jako se liší počáteční důvody, tak také samotné barvení vlasů řešíme různě. Nákup barvy v supermarketu a domácí „samobarvení“ (v lepším případě nám s tím pomůže kamarádka), s možným problematickým výsledkem, není tím nejlepším řešením.

Citlivá pokožka? Řešením jsou přírodní barvy

Rozhodně jistější je návštěva prověřeného kadeřnického salonu. A pokud je to salon kvalitní, nabídne nám barvení různými typy barev – klasickými barvami s obsahem amoniaku, barvami bez amoniaku a také barvami na přírodní bázi, které obsahují speciální složky chránící vlasovou pokožku a zaručují 100% krytí šedin. Barvy na přírodní bázi mívají příjemnou květinovou vůni a při barvení si tak nepřipadáte jako v chemické laboratoři. Jsou navíc vhodné i pro ženy s citlivou pokožkou. Aby nám barva vydržela co nejdéle, je potřeba používat také kvalitní šampony, kondicionéry, masky či pečující spreje, zkrátka všechny ty pečující vychytávky, které vlasy potřebují, aby vypadaly zdravě a dobře. Není bezpodmínečně nutné používat stejnou značku pro domácí péči, jakou nás v kadeřnickém salonu barvili. Je však nutné respektovat typ vlasů, a pak i výsledek, kterého chceme docílit – zda například potřebujeme krepaté vlasy uhladit, zplihlým vlasům dodat objem a podobně. S tím nám opět poradí v salonu, kde jsme se barvily.

Šampon nestačí

Na našem trhu je dnes již dostatek výrobků od renomovaných značek neobsahujících silikony a parabeny, s nízkým obsahem pěnicích složek, které naše vlasy náležitě ocení. Je však třeba si uvědomit, že používat pouze šampon, jak pro barvené tak i přírodní vlasy, nestačí. Po šamponu je nutné vždy použít kondicionér a jednou za týden až 14 dní také vlasovou masku. Aby byly vlasy při mytí dobře očištěny, musí je šampon otevřít a kondicionér vlas opět uzavírá a uhlazuje. Kondicionér necháme ve vlasech působit krátce (cca 1 minutu), masku obvykle 3 – 10 minut podle doporučení výrobce. Poté přípravek z vlasů opět důkladně vypláchneme a na závěr z vlasů vytlačíme vodu.

I správné sušení vlasů je důležité

Zbývající voda ve vlasech se vytlačuje froté ručníkem od kořínků vlasů ke konečkům a vsakuje se do ručníku. Následně si vlasy zabalte do suchého ručníku a nechte je tímto způsobem chvíli vysychat. Poté ručník sundejte a vlasy po jednotlivých pramenech rozčešte hřebenem s řídkými zuby. Vlasy vyfoukejte teplým, nikoli horkým vzduchem, zcela do sucha. Na závěr vlasy profoukněte studeným vzduchem pro zklidnění pokožky a stažení mazových žláz.

Barvíte se doma nebo dáváte přednost pohodlí kadeřnického salonu? Jak se o své vlasy staráte, aby vám barva co nejdéle vydržela?

Marie Ortová

pár

Zajímavosti o bodu G: Jak ho najdeme?

Ženy o něm často mluví, muži jej ještě častěji…
matka

Kojení: Mám důvody, proč nechci kojit

První dny mateřství jsou povětšinou zastřené mlhou. Adaptovat se…
interiér

Barvy v interiéru – co vše ovlivňují

Zařizujete si bydlení a přemýšlíte, jaké barvy vybrat? Slyšeli…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár

Zajímavosti o bodu G: Jak ho najdeme?

Ženy o něm často mluví, muži jej ještě častěji…
anxiety-black-and-white-casual-1487956

Jak se vyrovnat se smrtí blízkého a pokračovat v práci?

Mnohé věci v životě nedokážeme ovlivnit. Smutek ze smrti…
žena

Kegelovými cviky k intenzivnějšímu orgasmu

Správným cvičením posílíte své tělo a procvičíte problematické partie.…
randění

Život nezadané ženy: Proč se bojíme randit?

Na světě máme tři druhy žen. První skupinu tvoří…
zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…