KZ_logo1

Walt Disney: „Nevyrůstejme, je to past“

6.11.2015

Žil jednou jeden mladý muž, který si šel hrdě za svým dětským snem o kreslení komických seriálů. Vydavatelem v Kancas City mu bylo doporučeno, aby kreslení zanechal, neměl prý dost kreativity a fantazie. Kreslil si tedy aspoň ve své staré garáži, kde mu společnost dělala myš. Ten muž byl Walt Disney, jeho snem byl  svět Walta Disneyho a jeho garážový přítel? Přece myšák Mickey…

„Největší problém tohoto světa je ten, že všichni rychle stárnou“

Život Walta Disneyho rozhodně nebyl pohádkový. Přesto toho ale za svůj 65 let dlouhý život zvládl neuvěřitelně mnoho. Díky svým roztomilým kresleným postavičkám si získal srdce dětí i dospělých po celém světě. Nežil pohádkově, ale žil v pohádkách. A to mu pomohlo nezestárnout. Nenechal se chytit do pasti dospělosti a užíval si dětskou bezstarostnost. Je vzorem úspěchu, který dokazuje, že ti nejúspěšnější jsou v první řadě obrovskými snílky.

„Člověk by si měl pro všechny časy zachovat ono cosi tak vzácné uvnitř nás, co nepřekonal ani sám čas. To něco, co nás nutí hrát si, smát se, zpívat si ve vaně a přitom snít“

Walter Elias „Walt“ Disney se narodil 5. prosince 1901 v Hermose v Chicagu. Když mu byly čtyři roky, přestěhovala se jeho rodina na farmu v Missouri a tam se u malého Walta začala projevovat láska ke kreslení. Když rodinný přítel viděl umění malého chlapce, požádal jej, zda by mu za finanční odměnu nenakreslil podobiznu jeho koně. Nadšený Walt souhlasil a pan Sherwood rozhodně nikdy nelitoval vynaložených peněz.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

„Každý člověk má jedno právo, které mu nikdo nevezme, pokud to sám nedopustí. A tím je právo být sám sebou!“

V Kansas City, kam se rodina později přestěhovala, se Walt Disney seznámil s divadelními herci, kteří ho zasvětili do neobyčejného světa filmů. Navštěvoval tam i kurzy umění, aby se zdokonalil ve svém talentu. Aby se mohl neustále rozvíjet, potřeboval peníze, a tak každé ráno vstával o půl páté a ještě před začátkem školy roznášel noviny.

Školu dokončil v 16 letech a na další studia už nenastoupil. Chtěl se věnovat tomu, co ho baví, ale mnohdy byl nařčen z toho, že kreslí nereálný svět. 

„Smích je dočasný, u fantazie nezáleží na věku a sny jsou napořád“

Díky bratrovi získal Walt místo ve studiu Pesmen-Rubin Art Studio, kde kreslil reklamy pro noviny, magazíny a filmová divadla. Jakmile mu skončila pracovní smlouva, rozhodl se založit vlastní společnost Iwerks-DisneyCommercialArtists. V té se mu ale nedařilo, a tak začal kreslit reklamy pomocí techniky výstřižkové animace pro Kansas City Film Ad Company. Začal se zajímat o animaci a rozhodl se stát animátorem. Uzavřel dohodu s majitelem místního kina a pod názvem Laugh-O-Grams promítal kreslené filmy.

„Když o tom dokážeš snít, dokážeš to udělat“

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Bohužel se mu nedařilo natolik, aby firmu udržel při životě, a tak společnost zkrachovala. Walt Disney se však nevzdával. Společně se svým bratrem našetřil peníze a rozhodl se prorazit v konkurenčním filmovém průmyslu v Hollywoodu. Jeho nové společnosti TheWaltDisneyCompany se to podařilo. Málokdo asi čekal, že se mu podaří prorazit právě s kreslenou podobiznou svého garážového myšího kamaráda, kterému propůjčil nejen svůj hlas, ale i osobnost a duši.

„Nezáleží na IQ. Záleží na tom, co DOKÁŽU!“

V roce 1932 obdržel právě za seriál Mickey Mouse zvláštní Cenu akademie. A když pak jednoho pochmurného dne vletěl do sálu, ve kterém Disney projednával návrhy na nové postavičky, promáčený kačer, bylo jasno – kačer Donald byl na světě.

„Dělejte svou práci tak dobře, aby ostatní, až uvidí, co děláte, vás to chtěli vidět dělat znovu…a přivedou s sebou další, aby jim to, co děláte, ukázali“

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Obrovským Disneyho triumfem byl jeho první celovečerní film Sněhurka a sedm trpaslíků. Řada lidí jej zrazovala, že neživí herci nedokážou udržet pozornost diváků, považovali jej za blázna. Disney se však nenechal odradit a dobře udělal. Jako první v historii obdržel Oscara za filmové inovátorství a členové filmové akademie se při předávání Oscara nespokojili s jedním, ale ocenili Sněhurku ještě sedmi menšími Oscary pro její kamarády.

„Nevytvářím filmy pro děti. Vytvářím je pro všechny s dítětem v nás, nehledě na tom, jestli je nám 6 nebo 60“

Ať už to byla právě Sněhurka, Kačer Donald, Mickey Mouse, Medvídek Pú, Chip a Dale, Pes Pluto, 101 dalmatinů či Peter Pan, vždy se WaltDisney snažil, aby pobavil nejen děti, ale i dospělé.

„Jediná cesta, jak začít, je přestat mluvit a začít pracovat.“

Disney je velikánem, který svou kreativitou ovlivnil miliony lidí na celém světě. Jeho studio však velkou měrou přispělo i k porážce fašismu během druhé světové války. Věděl, že má nedozírný vliv, a tak se rozhodl, že pomůže. Propůjčil své studio speciální vládní službě k produkci protiválečné a protinacistické propagandě. A jeho kreslené figurky tam ukazovaly Američanům, jak mohou pomoci bojující Evropě a vysvětlovaly, proč je fašismus zrůdný.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

„Nikdy nezapomeňte, že všechny tyto věci začaly snem a myší“

Maximum dělal Disney i pro svou rodinu. Se svými dvěma dcerami chodil do zábavních parků, které se mu však nelíbily. Rozhodl se proto vybudovat svůj vlastní – Disneyland. Druhého, podstatně většího projektu DisneyWorld se však WaltDisney již nedožil. Zemřel v roce 1966 na rakovinu plic, několik málo let před slavnostním otevřením.

Walt Disney byl snílek, který dokázal, že i jedna malůvka kreslená tužkou na obyčejný papír dokáže změnit svět. Vzkříšení roztomilé malé myšky se zapsalo do srdcí milionů diváků. Jeho tvorba patří dodnes k milovaným pohádkám dětí i dospělých. Byl to člověk s mimořádnou schopností vidět dosud neviděné. Dokázal, že snít velké sny se vyplácí. Proto ani vy nezapomínejte…

„Všechny naše sny se mohou splnit – máme-li odvahu se jim věnovat.“

 

Zdroj: http://www.businessanimals.cz/

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…

4 tipy pro výběr nové koupelnové skříňky

Potřebujete pořídit novou skříňku do koupelny? Stejně jako u…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…

Související příspěvky

1 KOMENTÁŘ

Petra

07.4.2016 v 11:05

mám ráda od disneyho pohádky

Zanechte komentář