KZ_logo1

10 tipů, jak se rychle odmilovat

10.5.2017

V lásce je občas každá rada drahá, ovšem právě láska je to, co nás někdy dokáže nepříjemně potrápit. Každý z nás už byl určitě někdy nešťastně zamilovaný a snažil se najít cestu, jak z toho ven. Inspirujte se radami, jak se odmilovat a z nešťastné lásky vymanit. Možná je právě teď na čase jít dál…

1) Jedna z nejvíce fungujících rad a zároveň nejtěžších věcí je přerušení kontaktu s osobou, po které toužíte. Je možné, že je to váš kamarád, kolega z práce nebo třeba někdo, s kým nějaký čas musíte trávit. Zkuste však tento čas omezit jen na to nejnutnější. Přestaňte na svého vytouženého čekat na místech, kde byste se mohli náhodně potkat, nechoďte kolem jeho domu venčit psa ani nenavštěvujte stejný obchod. Čím dříve sejde z očí, tím dřív sejde z mysli.

2) Omezte veškeré činnosti, věci, hudbu, knihy a klidně i filmy, které vám daného člověka připomínají. Pokud chcete poslouchat jeho oblíbené písničky a utápět se v tom, tak směle pokračujte, ale velmi brzo vás to převálcuje. Pokud se z nešťastného zamilování chcete dostat, vyhněte se všemu, co vám danou osobu připomíná nebo co se s ní jakýmkoliv způsobem spojuje.

3) Naučte se sobeckosti. Možná to zní zváštně, ale pokud se trápíte láskou k nějakému člověku, který vám city neopětuje, musíte se vrátit sami k sobě. Naučte se milovat sami sebe, poznejte to, co máte rádi, co vás baví a věnujte čas sebevzdělávání, sebezdokonalování a konečně se začněte rozmazlovat. Vy jste ten jedinečný člověk, který si zaslouží péči a pozornost, a pokud vám ji nedá nikdo jiný, udělejte to sami.

4) Zajímavou metodou, jak se přestat trápit celodenními myšlenkami na objekt vaší touhy, je omezení časem a prostorem. Než vás to přejde, vyhraďte si dobu, kdy na své tužby a sny můžete myslet. Určete si třeba hodinu denně venku na procházce a tuto dobu klidně věnujte přemýšlení o vašich touhách. V tuto dobu můžete brečet, křičet, vztekat se, rozstříhat všechny fotky toho, koho milujete, nebo je třeba znovu vytisknout, abyste měli co stříhat další den. Nenechávejte své pocity v sobě a dovolte si je prožít naplno.

5) Po rozchodu, ale také při nešťastné lásce vás bolí nejen celé tělo, ale také celá duše. Máte pocit, že je vaše srdce zlomené vejpůl, možná se vám těžko dýchá a máte pocit, že omdlíte nebo zákonitě zešílíte. Tyto pocity jsou zcela normální a přirozené. Nezapomeňte, že i toto zvládnete. Možná to nějakou dobu bude opravdu bolet, možná propláčete pár nocí a možná bude cesta k vnitřnímu klidu náročná a delší, ale vy to zvládnete. Stačí si jen uvědomit, jaké situace ve vás tyto pocity vzbouzí a zkusit se co nejvíc těmto okamžikům vyhnout.

6) Pokud jste nešťastně zamilovaní, zkuste ve svém životě provést radikálnější změny. Změňte svůj účes, změňte styl svého oblékání a zkuste změnit také prostředí. Možná si při takové změně uvědomíte, že jste novým a jiným člověkem a možná si toho všimne také někdo další. Nemusíte zrovna klín vytloukat klínem, ale nebojte se flirtovat a užijte si obdivu ostatních a třeba i potenciálních nových lásek.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

7) Často se zamilováváme do iluze. Daného člověka srovnáváme s námi samými, vidíme v něm podobnosti, naše neutišené potřeby a vlastní touhy, které však můžeme naplnit jen my sami. Možná milujete platonicky a k protějšku vzhlížíte, aniž byste si uvědomili, že ani on není dokonalý a má určitě také spoustu chyb. Možná by s ním život ani nebyl tak krásný a jednoduchý, jak si to představujete. Je to sice těžké, ale nezapomínejte na rozum. Každá prvotní zamilovanost, chemie a vášnivé city vyprší, otupí se nebo přerostou v hluboké přátelství, v pevný svazek nebo ve vzájemnou úctu. Ale nemyslete si, že budete už napořád cítit takové očarování, jako zažíváte na každém novém začátku.

8) Zapomeňte na cigarety, alkohol a drogy. Vyhněte se také horám čokolády a ležení v posteli, kdy celé dny nevylezete z pyžama. Nepřestávejte žít svůj život. Uvědomte si, že někde na vás ta láska taky čeká a doma v pyžamu či v alkoholovém deliriu ji opravdu nepotkáte. Zkuste si vytvořit plán aktivit a program tak, abyste nemysleli na hlouposti a netrávili hodiny sebetrýzněním.

9) Pokud ze sebe svou lásku potřebujete dostat a nemůžete to říct tomu, koho milujete, napište to. Popište papír vyznáním, výčitkami, vztekem nebo klidně i zraněním a vším, co byste tomu druhému chtěli říct. Tento dopis neodesílejte, má sloužit pouze jako terapie, při které si urovnáte své vlastní myšlenky.

10) Důležitým krokem k tomu, aby se něco opravdu rychle změnilo a vy jste zažili úlevu je přiznání si skutečnosti. Přiznejte si, že jste se zamilovali. Klidně si to řekněte pro sebe nahlas, klidně se svěřte někomu, kdo vaše tajemství zachová. Teprve pokud si přiznáte problém, můžete jej začít řešit. A velmi důležité je také to, abyste si odpustili. Láska si mnohdy nevybírá a přichází v ty nejnevhodnější chvíle, neptá se a člověka naprosto ohromí a spoutá. Odpusťte si, že se vám to stalo, jste jen člověk a máte právo na to dělat chyby. Důležité je pak hlavně to, jak se k tomu postavíte.

Máte další tipy, jak se rychle dostat z nešťastné lásky?

Michaela Michalíková

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář