KZ_logo1

12 neuvěřitelných faktů o zamilovanosti

31.8.2016

„Láska je největším hnacím motorem světa,“ říká jedno přísloví, jiný citát hovoří o lásce a jejím příjemném vlivu na naši duši, další pak vyzdvihuje její pozitivní účinky na naše tělo. Láska s námi opravdu dělá divy. Přečtěte si všechny důvody, proč je tak skvělé zamilovat se, a co všechno se děje s vaším tělem i pocity.

1) Najednou můžete tvořit. Máte plnou hlavu nápadů, motivujete ostatní a jste kreativně na výši. Můžete psát básně, skládat písně, malovat nebo dělat cokoliv uměleckého. Všechno vám jde od ruky a tu lásku, která vás pohání, dáte i do svého díla.

2) Usmíváte se a jste krásné. Všichni to na vás vidí. Máte pocit, že můžete cokoliv, nic vás netrápí a zažíváte obrovskou euforii. Vyhlazují se vám vrásky, mizí akné a kila se sama ztrácejí, protože přece žijete z lásky a ze vzduchu.

3) Možná zažijete i ten zvláštní pocit, jako byste byly opilé. Všechno ostatní kromě vaší lásky vidíte v mlze, na tváři máte blažený výraz a nemůžete se ho zbavit. Zároveň nemůžete uvěřit tomu, co se vám děje, všechno vám připadá jako sen a ztrácíte pevnou zem pod nohama. Tak takhle nějak vypadá a „chutná“ pocit absolutního štěstí.

4) Vaše srdce bije jako na poplach a máte neuvěřitelné množství energie. Nemusíte vůbec spát, a když už usnete, máte nádherné sny. Přes den zvládáte všechny své povinnosti a ještě vám zbývá volný čas na koníčky nebo pohodovou a romantickou procházku ve dvou.

5) Do budoucnosti se díváte s nadšením. Plánujete, co všechno se svou drahou polovičkou chcete zažít. Společná dovolená, výlety, narozeninové oslavy, party s přáteli, čeká vás toho tolik, co si užijete ve dvou mnohem lépe, než kdybyste šla sama…

6) Při zamilovanosti máte motýlky v břiše. Možná se vám potí dlaně, možná cítíte nervozitu. Ale je potvrzené, že lásku v sobě neskryjete a neutajíte. Změní se vám držení těla (stane se rovnější), rozšíří se vaše zorničky a zněžní vám pohled. Teď jste na vrcholu svých duševních i fyzických sil.

7) Daří se vám vše, na co sáhnete. Je to tím, že nemáte strach, jak to dopadne. Jediné, co řešíte, je vaše láska a těšení se na společný čas. Pracujete rychle a přesně. Možná k vám s láskou kromě štěstí, zdraví a skvělé kondice přijde i více peněz. Kdo by nechtěl pracovat se šťastnými lidmi?

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

8) Přestáváte být citlivé na bolest. Je vědecky potvrzeno, že když je člověk zamilovaný, je opravdu jako omámený. Dávejte na sebe pozor a neriskujte, i když vás třeba malé říznutí nebo zakopnutí vůbec nebolelo. I když jste zamilované, nejste superhrdina ani kočka s devíti životy.

9) Mění se také váš hlas. Jeho vibrace se zvyšují, vyrovnává se jeho tón a můžete si všimnout, že se vám lépe a čistěji zpívá. Vaši zamilovanost je zkrátka možné vidět, cítit i slyšet. Navíc i vám se zbystřují všechny smysly.

10) K negativním vlivům patří to, že můžete začít zapomínat. Například nakoupit, uvařit, vyzvednout poštu nebo vyřídit jakoukoliv jinou běžnou činnost, kterou jste třeba ještě nikdy nezapomněly. Vysvětlení je jednoduché – máte hlavu plnou úplně jiných „starostí“.

11) Snížená je také vaše schopnost soustředit se. Nemůžete myslet na nic jiného než na svoji lásku. Kudy chodíte, tam ji vidíte. Jste myšlenkami neustále s milovaným protějškem a nevnímáte čas, dobu ani počasí.

12) Chováte se trošku jako blázen. Skáčete padákem, jezdíte v autě nebo na motorce neuvěřitelně rychle, užíváte si adrenalin a ten silný pocit zamilovanosti a toho, že žijete, chcete mít už napořád.

Jak jste na tom vy a láska? Jste zamilovaná a užíváte si to?

Michaela Michalíková

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář