KZ_logo1

15 rad, které vám ulehčí a urychlí práci

29.1.2016

Pokud jste pořád v jednom kole a zdá se vám, že nic nestíháte, podívejte se s námi na různé triky a rady, které vám práci ulehčí natolik, že za chvilku nebudete vědět, co s volným časem. Podívejte se na lehká a rychlá řešení všedních problémů.

Jak zavázat balík

Pokud potřebujete poslat balík a chcete jej převázat, málokdy se vám podaří provázek vypnout tak, aby byl těsný. Zkuste ho nejdřív namočit do vody, mokrý zavázat a pak nechat uschnout. Provázek se tak vypne sám, aniž byste se musely namáhat.

Jak na třísku

Někdy si zarazíme třísku tak hluboko, že nejde vytáhnout ani pinzetou. Vyzkoušejte tento trik. Kousek mýdla zvlhčete vodou, aby bylo měkké, a smíchejte ho se špetkou hnědého cukru. Směs natřete na náplast a přiložte na zraněné místo. Nechte přes noc působit. Ráno náplast sundejte a tříska bude venku.

Dálniční známka

Pokud chcete nalepit samolepku na sklo tak, aby šla později snadno odlepit, nejprve ji několikrát nalepte a sundejte na oblečení, které máte právě na sobě. Nachytá malé částečky látky, které zajistí, že ji potom ze skla sundáte bez poškození. Drobné chloupky nijak neovlivní to, jak bude držet. Je dobré být „pojištěná“ pro případ, že budete muset měnit přední sklo nebo rovnou celé auto.

Když se něco rozbije

V kuchyni se občas něco skleněného rozbije a zamést střepy většinou nestačí. Abyste se nevystavovaly nebezpečí, že se o nějaký zatoulaný střípek zraníte, použijte chlebovou střídku. Vyrobte z ní kouli a tu pak válejte po podlaze. Veškeré střepy – i ty mikroskopické – se na ni přichytí. Pak dejte tuto chlebovou kouli ideálně do sáčku a rovnou vyhoďte.

Ocet

Foto: 123rf.com

Sůl na botách

Mapy od soli na botách snadno a rychle odstraníte, když je otřete hadříkem namočeným do octa. Nezapomeňte pak obuv nakrémovat. Zápach octa za chvíli zmizí. Doporučuji tuhle radu do prvního sněhu nezapomenout! Aby boty vypadaly pořád skvěle a jako nové, používejte ke „krémování“ klidně i obyčejnou indulonu.

Barvení nových věcí

Nové boty nebo i rifle někdy pouští barvu. Zabráníte tomu tak, že boty zevnitř před nošením vystříkáte nelepivým lakem na vlasy. Je potřeba ale vyzkoušet, který lak opravdu nelepí. Stejný systém můžete použít i tehdy, když vám třeba nové džíny zabarví nohy. Zrubu je nalakujte, nechte zaschnout – a můžete se bez obav obléci.

Neroztékající se svíčky

Než zapálíte knot, nejprve svíčky ponořte na několik hodin do hodně osolené vody. Potom je nechte oschnout a neotírejte je. Nebude z nich kapat vosk. A pokud navíc rozehřátý vosk okolo knotu na hořící svíčce posolíte, vydrží svítit dvakrát tak dlouho.

Vrzající panty

Čas od času se všechny panty na dveřích i skříních mají promazávat. Když právě nemáte po ruce příslušné mazivo ani vazelínu ve spreji, použijte obyčejný lak na vlasy. Závěsné panty lehce nastříkejte, stačí velmi slabě. A je po problému.

Věšák, který nemusíte zatloukat

Praktické věšáky s přísavkou se dají umístit kamkoliv bez nutnosti vrtat nebo zatloukat hřebíky. V mnohých případech se ale stane, že nám velmi často odpadávají. Aby dobře držely, postříkejte nejprve čistý podklad lakem na vlasy, počkejte přibližně tři vteřiny a pak věšáček přitlačte. Už by neměl upadnout.

Studené nohy v zimě

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou, je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit. A klidně můžete nohy namasírovat i svému partnerovi. Uvidíte, že bude blahem bez sebe!

Marmeláda

Foto: 123rf.com

Řídká marmeláda

Pokud chcete zdobit třeba zrovna linecké cukroví a vaše marmeláda je řídká, můžete ji zahustit vmícháním najemno namletých piškotů.

Bílek jako lepidlo

Dělaly jste perníčky a zbyl vám sníh z bílků? Nevyhazujte ho, může vám dobře posloužit také jako lepidlo na lepení papíru na sklo. Sníh nechte roztéct, pak ho natřete na papír, který přiložíte na sklo a přitlačíte měkkou hadérkou. Tento postup můžete použít jak na lepení ozdob na okno, tak třeba pro lepení štítků na sklenice se zavařeninou. Výhodou je možnost toto lepidlo snadno umýt teplou vodou. Vaječný bílek dokonce skvěle lepí také porcelán a sklo.

Vlastní osvěžovač vzduchu

Vytvořte si útulnou vůni domova. Do pěkné zavírací sklenice dávejte na střídačku vrstvy růžových lístků z čerstvých růží a soli. Nechte asi jeden den uležet. Po odšroubování víčka se celá místnost provoní. Na noc sklenici zase uzavřete. Pro elegantní vzhled můžete sůl třeba obarvit potravinářským barvivem.

Olej do aroma lampy

Vonný olej do aroma lampy snadno vyrobíte, když do vody nakapete stolní olej a přidáte koření, které máte v oblibě, třeba skořici, hřebíček nebo rozmarýn. Díky tomuto triku můžete mít doma každý týden jinou vůni.

Zámky v zimě

Když před začátkem zimy promažete zámky glycerinem, nebudou zamrzat. Vyzkoušejte to u auta, ale klidně i v domácnosti.

Věříme, že vám naše tipy a rady ulehčí práci nejen v domácnosti. A možná vám pak zbude i více času na odpočinek. Nezapomeňte si jej naordinovat pravidelně!

Jste pořád v jednom kole, nebo umíte i odpočívat?

Michaela Michalíková

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář