KZ_logo1

25 tipů, jak se dožít stovky

15.11.2015

Ptáte se, jak je možné, že se někteří lidé dožívají tak vysokého věku? Podívejte se s námi na 25 tipů, kterými se dlouhověcí řídí, a nemají tak problém dožít se třeba stovky. Budete mezi nimi?

 1. Myslete pozitivně. Zbytečně nepřemýšlejte nad malichernými problémy a berte život takový, jaký je. Snažte se být optimisty a na všem najít něco dobrého.
 2. Omezte televizi. Dívejte se jen na pořady, které vás obohatí a naplní. Pusťte si oblíbený film, zajímavý dokument nebo pořad o vaření. Nebuďte otrokem nekonečných seriálů a telenovel.
 3. Alespoň jednou týdně se vydejte na delší procházku. Procházejte se v přírodě, nadýchejte se čerstvého vzduchu. Nejenže protáhnete celé tělo, navíc si vyčistíte hlavu.
 4. Zaplavte si. Plavání se můžete věnovat v každém věku. Navíc budete mít díky němu lepší náladu, zlepší se i prokrveníorganismu a zvyšuje se imunita.
 5.  Zatočte s vysokým tlakem pomocí hlohu obecného. Ten rozšiřuje srdeční cévy a celkově posiluje srdce. Mimo jiné dokáže rychle a účinně snížit vysoký tlak.
 6. Omezte kofein. Denně si dopřejte maximálně dva šálky kávy nebo černého čaje. Raději si dejte sklenku piva nebo sklenku vína, které prospějí krevnímu oběhu.
 7. Dvakrát ročně by měl člověk preventivně navštívit zubaře. V mezidobí o své zuby dobře pečujte, používejte mezizubní kartáčky i zubní nitě.
 8. Nezapomínejte na vlákninu! Ta snižuje cholesterol, pomáhá hubnout a má i protirakovinné účinky. Najdete ji v luštěninách, oříškách, semínkách i zelenině.
 9. Dopřejte svým mužům denně sklenku rajčatové šťávy nebo stoprocentního rajčatového džusu. Zásadně tak můžete snížit riziko výskytu rakoviny prostaty.
 10. Jezte tak, ať máte zdravé kosti. Nezapomínejte na vitamíny a minerály, které obsahuje listová zelenina.

  Foto: 123rf.com

  Foto: 123rf.com

 11. Běžte spát dřív. Dopřejte si alespoň sedm hodin spánku. V zimním období pak klidně i devět hodin.
 12. Vyzkoušejte meditaci. Můžete si ji dopřát večer před spaním a na chvíli tak uvolnit tělo, zapomenout na všechen stres a jen se soustředit na vlastní hluboké dýchání.
 13. Procvičujte myšlení. Nebraňte se luštění křížovek nebo sudoku. Vyzkoušejte různé IQ testy a hlavolamy. Nenechte své mozkové buňky spát.
 14. Dobijte baterky pomocí guarany. Tato bylinka vám posílí nervy a zvýší koncentraci i výdrž. Může vám také pomoci s nadváhou.
 15.  Věděli jste, že kořen ženšen bývá často označován jako rostlina nesmrtelnosti? Dopřejte si jej v různých formách a nechte se překvapit jeho zázračným působením.
 16.  Vyzkoušejte houbu Shi take. Tato japonská houba vám posílí imunitu, poradí si s viry a dá vám do pořádku cholesterol.
 17. Staňte se mistrem reiki! Tato alternativní metoda, která využívá sílu doteku a proudy energií, vás může uzdravit a změnit k lepšímu.
 18. Poslouchejte hudbu. Hudba je kořením života, tak se jí rozhodně nevzdávejte. Vyberte si svůj oblíbený hudební styl a můžete u ní pracovat, relaxovat nebo například tančit a zpívat si tak nahlas, jak dovedete.
 19. Čtěte složení potravin. Zajímejte se o to, co jíte. Vyhněte se konzervantům a soustřeďte se na čerstvé potraviny, u kterých znáte původ.
 20. Denně větrejte. Všimněte si, že po vyvětrání se vám i lépe usíná. Pusťte si k sobě čerstvý vzduch i během dne, hned se vám zvedne nálada.

  Foto: 123rf.com

  Foto: 123rf.com

 21. Poslouchejte své tužby. Splňte si přání a sny, po kterých už delší dobu prahnete. Jeďte na dovolenou, pořiďte si drahý kousek oblečení do šatníku… Dělejte věci, které vás udělají šťastnými!
 22. Užívejte si samotu. Pokud máte před sebou volný víkend o samotě, užijte si jej. Celý den se válejte v posteli, nevařte a neuklízejte anebo naopak podnikněte výlet nebo nějaké dobrodružství. Naučte se užívat si čas sami se sebou!
 23. Nebraňte se lásce. Nikdo by neměl být osamělý. Sdílejte své pocity a zážitky s někým, koho milujete. Neohlížejte se na věk a další nedůležité aspekty. Milujte své přátele a blízké a starejte se o ně.
 24. Pokud se cítíte slabí a malátní a máte strach, že se o vás pokouší nějaká nemoc, vezměte láhev s horkou vodou a přiložte si ji na hrudník. Teplem posílíte činnost brzlíku a ubráníte se infekcím a nemocem.
 25. Jezte polévky. Nejlépe pak horký silný vývar. Ten vás nejen zahřeje, ale také posílí celý váš organismus. Slepičím vývarem pak můžete účinně bojovat i proti rýmě.

Máte ještě nějaký další zajímavý tip, který vám ubere roky?

Michaela Michalíková

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Chcete si chytře vybavit interiér nového bytu nebo domu?…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář