KZ_logo1

4 knihy, které vám zlepší život

9.9.2016

Věříte, že by vám kniha mohla zlepšit život? Některé knihy vás dokážou opravdu namotivovat, popostrčit nebo vám ukázat jinou a příjemnější cestu. Neodmítejte ve svém životě další růst, vzdělávání a rady, které si můžete (ale také nemusíte) vzít k srdci. Inspirujte se a užijte si příjemné čtení!

1) Chatrč – William Paul Young

O čem kniha je

Představte si, že vám přijde tajemný vzkaz, který vypadá, jako by byl z jiného světa, možná snad až z nebe. V tom vzkazu se píše, abyste se dostavili na víkend do chatrče uprostřed oregonské divočiny. Dovedete si představit, co všechno na tomto místě můžete najít? Hlavní hrdina knihy Mack se vydává na cestu, po níž kráčí vstříc svému osudu, dělá krok do středu svých nejtemnějších nočních můr a zároveň nachází něco, co navždy změní jeho život.

Zajímavost

Nečekejte žádnou motivační knihu ve stylu pozitivních myšlenek. Jedná se spíše o napínavý thriller, který však svým příběhem zodpovídá množství nevyřčených otázek. Budete překvapeni a možná také dojati, knihu neodložíte, dokud ji nepřečtete celou.

2) Lenochova cesta k úspěchu – Bill O´Hanlon

O čem kniha je

Kniha vypráví o velmi zajímavé cestě k úspěchu. Zapomeňte na brzké ranní vstávání, práci od rána do večera a odepírání si lenošení, svých koníčků nebo jiných pohodových zážitků. Autor na svém příběhu ukazuje, jak je možné využít lenost ve svůj prospěch. Čekají vás také nejlínější myšlenky, které vás dovedou k úspěchu.

Zajímavost

U knihy se budete možná hodně divit a ještě více smát. Je psána lehkým a čtivým způsobem, zaujme vás autorův nadhled a schopnost vysvětlit naprostou banalitu, jako by to byla ta nejdůležitější věc na světě. Pokud jste líní a budete se řídit tímto líným návodem, věřte, že úspěch na sebe nenechá dlouho čekat.

3) Cesta pokojného bojovníka – Dan Millman

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

O čem kniha je

Příběh podle skutečné události vypráví o bývalém mistru světa v gymnastice. Popisuje těžkou cestu od vnějšího úspěchu a uspokojení až po nalezení vnitřního klidu a stanovení hodnot, které trvají věčně a mohou být i smyslem života. Kniha potěší všechny, kteří už nastoupili na svou duchovní cestu a snaží se jít rovně a neustále kupředu. Cesta pokojného bojovníka může být totiž určitým návodem, jak neodbočit, nespadnout anebo také jak vstát a jít dál.

Zajímavost

Pokud se vám tato kniha zalíbí, neváhejte a najděte si čas i k přečtení další knihy autora Dana Millmana, budete příjemně překvapeni jeho růstem a dalšími myšlenkami. Všechny knihy tohoto autora jsou inspirativní, dávají smysl a odpoví vám na otázky, na které zatím jen pomýšlíte a ještě jste si ani netroufli je vyslovit.

4) Snězte tu žábu! – Brian Tracy

O čem kniha je

Sníte o velkém úspěchu, chcete se stát autoritou mezi svými přáteli, kolegy, ale i cizími lidmi? Možná se ženete za kariérou a chcete být ve všem, co děláte, nejlepší. Tato kniha vám přinese nový pohled na využití vašeho času i schopností. Dozvíte se, jak začít dělat důležitá rozhodnutí právě dnes. Zorganizuje si svůj čas, zvládněte i náročné úkoly a buďte šťastnější, úspěšnější a zároveň svobodnější.

Zajímavost

Knihu Snězte tu žábu! můžete číst víckrát za sebou, pokaždé se dozvíte nové informace, které vás posunou v osobním rozvoji. Oceníte poutavý styl psaní, přehlednost a výstižnost předávaných informací.

Už jste četli některou z těchto knih? Jak se vám líbily?

Michaela Michalíková

54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
šikana

Vše, co jste chtěli vědět o šikaně

O šikaně existuje nespočet knih i filmů, které upozorňují…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…
portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…

Související příspěvky

Zanechte komentář