KZ_logo1

4 knihy, které vám zlepší život

9.9.2016

Věříte, že by vám kniha mohla zlepšit život? Některé knihy vás dokážou opravdu namotivovat, popostrčit nebo vám ukázat jinou a příjemnější cestu. Neodmítejte ve svém životě další růst, vzdělávání a rady, které si můžete (ale také nemusíte) vzít k srdci. Inspirujte se a užijte si příjemné čtení!

1) Chatrč – William Paul Young

O čem kniha je

Představte si, že vám přijde tajemný vzkaz, který vypadá, jako by byl z jiného světa, možná snad až z nebe. V tom vzkazu se píše, abyste se dostavili na víkend do chatrče uprostřed oregonské divočiny. Dovedete si představit, co všechno na tomto místě můžete najít? Hlavní hrdina knihy Mack se vydává na cestu, po níž kráčí vstříc svému osudu, dělá krok do středu svých nejtemnějších nočních můr a zároveň nachází něco, co navždy změní jeho život.

Zajímavost

Nečekejte žádnou motivační knihu ve stylu pozitivních myšlenek. Jedná se spíše o napínavý thriller, který však svým příběhem zodpovídá množství nevyřčených otázek. Budete překvapeni a možná také dojati, knihu neodložíte, dokud ji nepřečtete celou.

2) Lenochova cesta k úspěchu – Bill O´Hanlon

O čem kniha je

Kniha vypráví o velmi zajímavé cestě k úspěchu. Zapomeňte na brzké ranní vstávání, práci od rána do večera a odepírání si lenošení, svých koníčků nebo jiných pohodových zážitků. Autor na svém příběhu ukazuje, jak je možné využít lenost ve svůj prospěch. Čekají vás také nejlínější myšlenky, které vás dovedou k úspěchu.

Zajímavost

U knihy se budete možná hodně divit a ještě více smát. Je psána lehkým a čtivým způsobem, zaujme vás autorův nadhled a schopnost vysvětlit naprostou banalitu, jako by to byla ta nejdůležitější věc na světě. Pokud jste líní a budete se řídit tímto líným návodem, věřte, že úspěch na sebe nenechá dlouho čekat.

3) Cesta pokojného bojovníka – Dan Millman

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

O čem kniha je

Příběh podle skutečné události vypráví o bývalém mistru světa v gymnastice. Popisuje těžkou cestu od vnějšího úspěchu a uspokojení až po nalezení vnitřního klidu a stanovení hodnot, které trvají věčně a mohou být i smyslem života. Kniha potěší všechny, kteří už nastoupili na svou duchovní cestu a snaží se jít rovně a neustále kupředu. Cesta pokojného bojovníka může být totiž určitým návodem, jak neodbočit, nespadnout anebo také jak vstát a jít dál.

Zajímavost

Pokud se vám tato kniha zalíbí, neváhejte a najděte si čas i k přečtení další knihy autora Dana Millmana, budete příjemně překvapeni jeho růstem a dalšími myšlenkami. Všechny knihy tohoto autora jsou inspirativní, dávají smysl a odpoví vám na otázky, na které zatím jen pomýšlíte a ještě jste si ani netroufli je vyslovit.

4) Snězte tu žábu! – Brian Tracy

O čem kniha je

Sníte o velkém úspěchu, chcete se stát autoritou mezi svými přáteli, kolegy, ale i cizími lidmi? Možná se ženete za kariérou a chcete být ve všem, co děláte, nejlepší. Tato kniha vám přinese nový pohled na využití vašeho času i schopností. Dozvíte se, jak začít dělat důležitá rozhodnutí právě dnes. Zorganizuje si svůj čas, zvládněte i náročné úkoly a buďte šťastnější, úspěšnější a zároveň svobodnější.

Zajímavost

Knihu Snězte tu žábu! můžete číst víckrát za sebou, pokaždé se dozvíte nové informace, které vás posunou v osobním rozvoji. Oceníte poutavý styl psaní, přehlednost a výstižnost předávaných informací.

Už jste četli některou z těchto knih? Jak se vám líbily?

Michaela Michalíková

Staňte se nezapomenutelně okouzlující

Jaro je oslavou mládí a plodnosti, kterou můžeme vidět…
sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář