KZ_logo1

4 rady, jak dosáhnout vlastního úspěchu

24.8.2017

Každý den nás obohatí zkušenostmi. Každou chvílí musíme činit různorodá rozhodnutí, ať jsou lehká či těžká. Neustále jsme vystaveni situacím, které vyžadují náš názor a pohled na věc. Každým dnem jsme vystavováni očím společnosti. Občas ale z přepracování zapomínáme, kým jsme, a děláme radši to, co se po nás chce, než to, co bychom rádi dělali sami. Jak si nedělat život těžší, než je, a na co nikdy nezapomínat?

Sebevědomí

Sebevědomí je základem jakéhokoliv úspěchu. Jakmile ztratíme sebevědomí nebo nám klesne téměř na nulové hodnoty, pak se náš život stává smutným a prázdným. Všechno dobré se začne samo otáčet ke zlému a my pomalu padáme na samotné dno. Ale my musím být silní, pokud nás někdo srazí! Neberme to jako překážku, ale jako posilu. Mimo jiné, vždycky funguje karma. Takže můžeme čekat, že pachateli se v budoucnu někde přičte na seznam jeho negativita. Buďme proto silní a nenechme se srazit na kolena. Pokud tam už jsme, seberme poslední síly a odstraňtme to břemeno na zádech. Život pak bude o mnoho krásnější.

Naše krása

Každému z nás dal bůh do vínku krásu. Někomu méně, někomu více. Musíme umět hledat krásu i v těch méně příznivých věcech. Například pihy na obličeji nemusíme maskovat, ba naopak berme je jako ozdobu. Noční obloha bez hvězd je také prázdná. Každý záhyb na našem těle, byť je asymetrický a vnímáme ho jako nedostatek, nás dělá krásnými. Dělá nás takovými, jakými jsme. Musíme jen umět vnímat jejich sílu a umět nosit jejich krásu protože spokojenost se sebou samým tvoří část vlastního úspěchu.

Změnit, nebo nechat být?

Trápení, které nás tíží, je těžké nosit v sobě. Některé problémy mají snadné řešení, jiné ovšem vyžadují mnoho času na to, abychom se s nimi srovnali. Ne vždy ale daný problém má řešení. Je tedy otázkou, jestli neustále otevírat tu samou kapitolu. Jestli by nebylo lepší srovnat se s faktem, že jinak už to nepůjde. Určitě se nám u tohoto typu problému velmi uleví, pokud ho sami v sobě uznáme za dořešený a už se k němu nebudeme vracet. Co má řešení, řešme, co řešení nemá, radši nechme tak. Zhodnoťme tedy, jestli je to řešitelné!

Vlastní rozhodnutí

Co hlava, to jiný názor. Někdy se nám názory shodují, jindy ne. Pokud tedy máme rozdílný názor na věc, měli bychom to dát najevo. Nikdy nedělá dobrotu, když pouze tupě kýveme na názory ostatních lidí. Děláme věci tak, jak nám radí a diktují… Pro svůj vlastní šťastný život ale potřebujeme rozhodovat se sami za sebe. Potřebujeme, aby naše vítězství bylo zasloužené a chyby nás posouvaly o krok dále a dělaly nás silnějšími. Vyslechněme tedy názory ostatních, ale nenechme si jimi řídit svůj svět.

Dokážete dosáhnout vlastních cílů?

Jana Holoubková

pár

Rozchod, signály rozchodu a pauza ve vztahu: Kdy je správný čas na rozchod?

Konec vztahu může přijít rychle nebo postupně. Možná jsme…
rozchod

Kvíz: Mám se s ním rozejít?

Někdy se v životě ocitáme před důležitým rozhodnutím. Jsme…
601

Soutěž o masážní přístroj na obličej

Hledáte účinný způsob, jak bojovat proti vráskám? Vaší odpovědí…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

banner kitchennete

Nejnovější články

rozchod

Kvíz: Mám se s ním rozejít?

Někdy se v životě ocitáme před důležitým rozhodnutím. Jsme…
man-802062_1280

30 zajímavých, vtipných i pravdivých citátů o manželství

Každý z nás, kdo žije v manželském svazku nebo…
vánoce v páru

Jak strávit první Vánoce s novým partnerem

Máte nového partnera a čekají vás první společného Vánoce?…
pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…

Související příspěvky

Zanechte komentář