KZ_logo1

5 důvodů, proč být offline

10.2.2020

Instagram, Facebook, Twitter, Whatsapp a další množství internetových a mobilních aplikací a webových stránek, na které se denně díváme, a trávíme čas „na síti“. Zkoušeli jste někdy třeba na celý den vypnout počítač a odložit telefon? Inspirujte se důvody, proč se vyplatí to udělat!

1) Víc času na reálný život

Zkuste si někdy schválně spočítat, kolik času věnujete sociálním sítím. Nepříjemně vás překvapí, že to bude nejspíš víc než když jdete třeba s kamarádkou na hodinu nebo na dvě na kávu, případně jdete s dětmi hodinu na hřiště. Čas, který strávíte na internetu, však není reálným životem a zbytečně se obíráte o skutečné zážitky. Zkuste si určit den, klidně to může být i celý víkend, kdy odložíte počítače, tablety i telefony a vyrazíte třeba do přírody, na chatu nebo na výlet.

2) Intenzivní prožitky

Pokud na nějakou dobu odložíte mobilní telefon a budete se raději věnovat osobě, která právě naproti vám sedí, například v kavárně nebo v restauraci, tak mnohonásobně zpříjemníte své zážitky. Intenzivní prožitky se málokdy dostaví, pokud jste neustále online a na svět se díváte přes mobilní nebo počítačový filtr. Sami se zamyslete nad tím, že je důležité toho druhého chytnout za ruku, políbit jej nebo se společně od srdce zasmát. Online svět nic podobného nedokáže a lidské emoce, pocity a dojmy z reálného života tak opravdu nenahradí.

3) Žít tady a teď

Přemýšleli jste někdy nad otázkou, co když žijete jen jednou, a to jednou je právě teď a tady? Určitě nechcete svůj život prožít mezi čtyřmi stěnami pokoje, bez toho aniž byste cestovali, vyrazili si ven s přáteli nebo navštívili svou rodinu. Napište si klidně seznam, co všechno vás láká a co byste chtěli prožít. Dejte si za úkol svůj seznam postupně začít odškrtávat a plnit si své sny, přání a opravdu naplno žít v každém okamžiku. Počínaje tím, co začíná právě teď.

4) Uvidíte to, co jindy ne

Jak je to dlouho, co jste jeli městskou dopravou a dívali se z okna? Všimli si nové kavárny, kam byste mohli zajít s přáteli nebo třeba viděli, že venku brzy skončí zima a všechno opět pokvete. Jen těžko uvidíte svět kolem sebe, když se budete neustále dívat do mobilního telefonu nebo tabletu. Zkuste se zastavit a denně si připomínat, že kromě otevřených očí byste měli mít i otevřené srdce pro nové prožitky. Vnímejte svět všemi svými smysly. Buďte vděční za to, že můžete a že vám to vaše zdraví dovolí.

5) Budete spokojenější

Bez sociálních sítí a velkého množství času, stráveného na internetu, se přestanete s ostatními neustále porovnávat. Zjistíte, že na internetu mnoho lidí dělá ze svého života něco, co vůbec není pravdou. Málokdo zde píše a postuje fotky, na kterých je smutný, zamyšlený nebo třeba zrovna po hádce s partnerem. Ale opravdu i to je reálný život. Pokud přestanete neustále řešit, co dělají druzí a budete se snažit pracovat na svém osobním rozvoji, budete mnohem spokojenější. Nevěříte? Vyzkoušejte to prvně alespoň na jeden celý den, posléze klidně víkend a nebojte se offline čas zvyšovat a uvidíte, že váš život bude mnohem barevnější.

Kolik času trávíte na síti vy?

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

Zanechte komentář