KZ_logo1

5 knih, které jen tak nedáte z ruky

30.6.2017

Určitě máte ve své knihovně knihy, které jste přečetla jedním dechem. Rozhodně mezi ně zařaďte i těchto pět kousků, které vám jen tak nedají spát. Některé z nich vám vykouzlí úsměv na rtech, jiné pro vás budou pohodovým čtením a u těch ostatních si budete okusovat nehty zvědavostí, jak tohle může skončit…

Okamžiky štěstí – Patrik Hartl

Kniha vypráví příběh dvou sourozenců. Veronika a Jáchym prožívají dva příběhy, které se ale mohou zajímavě spojit v jeden. Sami si vyberte, čí příběh chcete prožít. Ať už zajímavý skok do životního koloběhu s Jáchymem, nebo citové opojení s Veronikou. Budete se divit, dojímat, budete překvapení a zažijete kolotoč plný emocí. Příběh je vyprávěn s nadhledem, nechybí mu vtip, a přestože dojde i na prohry a pády, brzy zjistíte, že štěstí a lásku hledá a možná nakonec opravdu nalezne každý.

Manželé odvedle – Shari Lapena

Kniha plná zvratů a nečekaných překvapení vypráví o obyčejné slavnostní večeři u sousedů. Vy však máte malé dítě, kterému je sotva šest měsíců. Sousedka nechce, aby na večeři brečelo a rušilo, a tak ho s manželem necháte doma v klidu spát, zapnete chůvičku a každou chvíli ho přijdete zkontrolovat. Vypadá to jako bezproblémová večeře s přáteli. Pak ale přichází šok! Když se vracíte do svého tichého domu, najednou zjišťujete, že vaše malá dcera je pryč. A příběh se začíná rozjíždět naplno. Nechybí napětí, strach a naprosto skvělá zápletka, která vám nedovolí odhalit nic dřív, než si to bude samotná autorka přát.

Co jsme si neřekli – Rory Dunlop

Dojemný příběh o lásce a zároveň zvláštních nedorozuměních vypráví o manželství, které má problémy a ocitá s v krizi. Jack a Laura si po dvou letech odloučení domluví schůzku, ale každý od tohoto setkání očekává něco jiného. Jack dává své ženě deník, který si začal psát, když odešla. Laura k jeho slovům a psaným pocitům připisuje své vjemy. A takto mezi dvěma lidmi, kteří se možná ještě stále milují, putují slova a rozbíhají tolik důležitou komunikaci, do níž se tak hluboce snad nikdy neponořili. Kniha je humorná, ovšem bolavá zároveň. Ukazuje temné kouty mezilidských vztahů a nechává čtenáře zamyslet se nad tím, jak si někdy komplikujeme život tím, že neřekneme opravdu to, co chceme a cítíme.

Báječné dny – Raphael Montes

Zvláštní a pro někoho možná až zvrácený příběh vypráví o Teovi, samotáři, který žije se svou matkou a psem. Teo pracuje v laboratoři, kde si povídá jen s mrtvolami, protože nemá téměř žádné přátele. Jednou však potká Clarice. Zamiluje – nebo spíš – zblázní se do ní hned na první pohled. Stane se jejím stínem a pronásledovatelem. Stalking a následný únos rozehrávají prapodivný milostný příběh s chmurnou atmosférou.

Tak to je, tak to bude – Sharon J. Bolton

Napínavá knížka, která vás pohltí od začátku natolik, že ji nebudete moci odložit. Kniha vypráví o sérii vražd bez pachatele. Obávaný londýnský vrah má opět udeřit a obětí bude chlapec ve věku jedenáctiletého Barneyho. Barney je vraždami doslova posedlý a hlavně má jedno velké, možná spíš obrovské tajemství, které jej nenechává v klidu. Rozhodne se svěřit své sousedce, čímž příběh nabírá na obrátkách. Těšte se na šokující odhalení vraha, který by vás nenapadl ani ve snu.

Na kterou knihu nedáte dopustit? A co máte teď rozečteného?

Michaela Michalíková

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář