KZ_logo1

5 letních sportů, u kterých se kalorie pálí samy. A my víme kolik!

27.6.2017

Nebaví vás v létě chodit do posilovny, ve které je horko a dusno? Chtěli byste něco dělat pro svoji postavu, jenže se vám samotným moc nechce? Zavolejte svým přátelům nebo řekněte partnerovi a vyrazte sportovat spolu! Kolektivní letní sporty jsou zábavné a motivující, jelikož si je užijete s těmi, které máte rádi. Navíc se při těchto sportech pálí kalorie samy. Odměnou vám tedy bude nejen dobrá nálada, ale i krásnější tělo! Jaké sporty jsou v létě ty nej?

Inline brusle

Pokud sníte o krásném zadečku a vypracovaných nohách, pak určitě s kamarády vyzkoušejte inline bruslení. Během něj velmi dobře posílíte dolní končetiny, spálíte tuk na problémových partiích boků a zadečku a v cíli se budete cítit skvěle. Tras a stezek pro bruslení je jistě i ve vašem kraji spousta, stačí si naplánovat cestu a jedem! Bruslení je dokonalý pomocník pro pálení kalorií, a pokud si budete hlídat správnou tepovou frekvenci, budete spalovat stejně jako při běhu nebo jízdě na kole.

Tip: za 1 hodinu svižné jízdy na kolečkových bruslích spálíte 550 kalorií!

Volejbal

Volejbal je příjemnou příležitostí, proč se sejít s partou kamarádů. Navíc si nyní můžete užít i jeho letní variantu – beach volejbal! Při něm spojíte příjemné s užitečným – hezky se v plavkách opálíte a navíc sportujete. Hra je nenáročná na vybavení, naopak přináší mnoho benefitů. Potkáte se s dobrou partou přátel a často se seznámíte i s novými lidmi, aerobní aktivita vám také posílí srdce a cévy a předejdete vzniku vysokého tlaku, infarktu a dalším srdečním onemocněním. Kromě fyzického pozitivního vlivu se vám při volejbalu uvolní hormony štěstí, budete mít lepší náladu a zbavíte se stresu.

Tip: za 1 hodinu hraní volejbalu spálíte 300 kalorií!

Jízda na kole

Stejně jako ostatní sporty, i cyklistika spojuje několik výhod v jednom. Tou hlavní je posílení svalů dolních končetin, hlavně stehen a lýtek, spalování tuků a posilování srdce. Při cyklistice se však můžete podívat i na krásná místa, užít si báječný výhled z míst, kam jste sami díky jízdě na kole zvládli vyjet a užít si přírodu, která vás při jízdě na kole míjí. Cyklistika je balzámem pro duši, vyberte si proto i vy váš cíl, kterého chcete dosáhnout, nasedněte na kolo a vyrazte! Doporučujeme pořídit si tachometr, abyste vaše tempo a výkon mohli konstantně sledovat a hlídat. Při jízdě zvolte svižnější rychlost okolo 12 – 16 km/h.

Tip: za 1 hodinu svižné jízdy na kole spálíte 500 kalorií!

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Plavání

Plavání je v létě přirozenou věcí, jelikož často jezdíme k bazénu nebo na dovolenou k moři. Pokud i vy rádi jezdíte na koupaliště s přáteli nebo se chystáte na dovolenou, pojměte ji sportovněji a místo pouhého opalování si každý den dopřejte dvakrát půl hodinku plavání v příjemném tempu. Skvěle si protáhnete tělo přirozeným pohybem, který nezatěžuje kolena ani záda, zlepšíte celkovou kondici a co je nejlepší – spálíte přebytečné tuky. Plavání je velmi příjemnou volbou pro ty, kteří moc nemusí sporty, při kterých z nich teče pot, obzvláště v letních vedrech. Chladivá voda vás příjemně osvěží a díky tomu vám ani nepřijde, že sportujete!

Tip: za 1 hodinu rekreačního plavání spálíte 400 kalorií!

Badminton

Badminton si můžete zahrát na pláži a užívat si zábavné pinkání s přítelem nebo kamarádkou, nebo můžete vyrazit s partou přátel na adrenalinovější a divočejší hru do kryté haly. Při badmintonu nejen že neustále pobíháte, ale kromě nohou posilujete i ruce, které se do hry zapojují. Výhodou je i fakt, že nemusíte mít žádné drahé vybavení. Rakety i s míčky koupíte okolo stokoruny, tak je příště přibalte do plážové tašky a zpestřete si opalování i vy!

Tip: za 1 hodinu badmintonu spálíte 350 kalorií.

Sportujete v létě rádi nebo si jen užíváte sluníčka a lenošíte?

Tereza Obořilová

pár

Rozchod, signály rozchodu a pauza ve vztahu: Kdy je správný čas na rozchod?

Konec vztahu může přijít rychle nebo postupně. Možná jsme…
rozchod

Kvíz: Mám se s ním rozejít?

Někdy se v životě ocitáme před důležitým rozhodnutím. Jsme…
601

Soutěž o masážní přístroj na obličej

Hledáte účinný způsob, jak bojovat proti vráskám? Vaší odpovědí…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

banner kitchennete

Nejnovější články

rozchod

Kvíz: Mám se s ním rozejít?

Někdy se v životě ocitáme před důležitým rozhodnutím. Jsme…
man-802062_1280

30 zajímavých, vtipných i pravdivých citátů o manželství

Každý z nás, kdo žije v manželském svazku nebo…
vánoce v páru

Jak strávit první Vánoce s novým partnerem

Máte nového partnera a čekají vás první společného Vánoce?…
pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…

Související příspěvky

Zanechte komentář