KZ_logo1

6 filmů, které změní váš pohled na život

1.12.2017

Viděli jste už někdy film, u jehož konce jste oněměli? Tekly vám slzy, popřípadě jste najednou ztratili řeč? Přesně takové filmy, které na vás hluboce zapůsobí, vzbudí ve vás emoce nebo změní pohled na život, jsou ty nejžádanější. Užijte si je společně s partnerem nebo si připravte filmový večer s přáteli. O emoce rozhodně nebude nouze!

Uvnitř tančím

Film vypráví o mladém Michaelovi, který kvůli mozkovému ochrnutí žije v domově pro invalidy. Zde se potkává s rebelem Rorym a ten mu ukáže, jaký svět můžete existovat venku, i přesto, že nejste úplně zdraví. Roryho dynamická povaha přiměje Michaela nezanevírat na svět a i přes nesnáze osudu se se životem poprat, přestože víte, že ne vždy musíte vyhrát. Někdy prostě stačí, když si to užijete naplno a s možnostmi, které máte.

Pošli to dál

Hlavním hrdinou snímku je malý chlapec Trevor, který nastupuje do sedmé třídy. Tento chlapec dostává s celou svou třídou za úkol vymyslet, jak by mohli změnit svět kolem sebe. Trevora jeden způsob napadne. Začne sám u sebe – tak, jak by to měl udělat každý z nás. Přivede domů bezdomovce a najde další lidi, kterým pomůže. Místo poděkování však po nich chce, aby tuto pomoc poslali dál. Ovšem tato ideální představa není tak lehce proveditelná, jak si Trevor myslí. Přichází pocit zmaru a smutek z toho, že svět nikdy nemůže být lepší. Může se to ještě zvrátit?

Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Benjamin Button je sympatický, vcelku spokojený padesátník, který si život užívá, a zdá se, že mu nic nechybí. Potkává jej nová láska, když se zamiluje do 30leté Daisy. Pak se ale něco změní. Benjamin najednou začíná mládnout a místo stáří začne svůj život prožívat úplně naopak. Jeho láska začíná stárnout a on si uvědomuje, že i když se mu zprvu mládí zalíbilo, vše není úplně tak, jak by mělo být.

Veronika se rozhodla zemřít

Tento film není příliš pozitivním a sluncem prozářeným snímkem. Ale i když má film depresivní nádech, rozhodně stojí za zhlédnutí. Vypráví o krásné a úspěšné ženě Veronice, který se z určitých důvodů rozhodne spáchat sebevraždu. Sebevražda se jí nepovede, ale zanechá jí poškození srdce. Nyní má Veronika jen pár týdnů života a konečně se začíná chovat tak, jak cítí. Je otevřená, upřímná a projevuje veškeré své emoce. Na prahu smrti tak začíná opravdu žít.

Vyměřený čas

Dovedete si představit, že byste mohli žít jen do 25 let a pak zemřít? Čas je vám přidělován, odebírán, kraden, a pokud si jej nevyděláte, můžete mít před sebou poslední hodinu života. Tento scifi snímek se odehrává v budoucnosti a představuje dobu, kdy peníze nejsou nic, ale čas je všechno. Nabádá tak člověka k zamyšlení, jaké jsou vlastně životní priority a co je opravdu důležité. Hlavní hrdina Will se však vzbouří a je rozhodnutý, že čas by neměl být luxus, ale něco, co by měli mít všichni, a tak začíná boj o to nejcennější. O čas vyměřený na život…

Viděli jste některý z těchto snímků? Jak na vás tyto filmy zapůsobily?

Michaela Michalíková

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář