KZ_logo1

6 knih s nádechem mystiky

1.9.2017

Pokud patříte mezi milovníky tajemných knih, tak zbystřete! Přinášíme vám výběr zajímavých a mnohdy neprávem zapomenutých knih, které vás přenesou do říše snů a fantazie. Možná se budete bát nebo třeba jen divit, co vše se může stát. Užijte se tajemné čtení, napětí a také pořádnou dávku mystiky.

1) Druhé město – Michal Ajvaz

Příběh vypráví o osamělém muži, který najde v antikvariátu zaprášenou starou knihu. Ta je psána neznámým písmem a muž neví, o čem kniha je. Přesto si ji přinese domů a začne pátrat po tajemství, které kniha skrývá. Čeká vás zajímavá a tajuplná procházka noční Prahou, kdy toto město žije zcela jiným životem. Setkáte se s odvrácenou tváří obyvatel, bojem se zvířaty a také kněžími, kteří mají v Praze své místo. Užijete si naprosto úchvatný snový svět, temné kouty bytů, knihoven a podivný příběh, který vás okouzlí.

2) Fénix – Markéta Pilzová

Prožijte neskutečný příběh ženy, která místo pomoci a záchrany nachází svou zkázu. Příběh, ve kterém se minulost prolíná se současností a ve kterém se vytrácí pojem o čase a prostoru, vás provede reinkarnací a komplexním dějem hned ve třech rovinách. Život partnerských dvojic je často plný radosti, ale také starostí, když každý z nás opakuje stejné chyby a nachází stejná řešení. Nechybí napětí, nezdolné touhy a silné emoce, které dokreslují židovský svět.

3) Stín větru – Carlos Ruiz Zafón

Hlavní hrdinou knihy je Daniel, který vzpomíná na své dospívání. Daniel nalezl v den svých desátých narozenin na tajuplném a vcelku děsivém místě v Barceloně zapomenutou knihu. A právě v tuto chvíli vše začalo. Danielův příběh se proplétá s příběhem autora nalezené tajuplné knihy. Budete uchváceni a knihu nebudete moct odložit. Čeká vás krásný příběh, propracovaný děj a strhující finále.

4) Poslední – Alexandra Oliva

Napínavý thriller s psychologickými prvky vás zavede na opuštěné místo, kde se má odehrávat televizní show s názvem Ve tmě. Tato zprvu reality show slibuje dobrodružství a nové zážitky, které však vzápětí přejdou k boji o holý život. Dvanáct účastníků této soutěže je vysazeno v hlubokém lese a zdejší podmínky mají za úkol prověřit jejich sílu a také vytrvalost. Na tuto osudovou zkoušku však nikdo z nich nezapomene. Těšit se můžete na zvláštní a zajímavé pochody myšlenek hlavní hrdinky, napětí od začátku až do konce a přemýšlení nad tím, co vše je vlastně ještě hra a co už nikoliv.

5) Kyvadlo – Adam Hamdy

Dovedete si představit, že se probudíte na neznámem místě, v neznámém čase a kolem kru máte oprátku? Přesně takto se probouzí hlavní hrdina knihy Kyvadlo. Zmatený a dezorientovaný John si všímá muže v masce, který mu okolo krku utahuje lano. John vůbec neví, co se stalo, kdo je muž v masce a kde se tady oba vzali. Jediné, co ví moc dobře, je to, že se blíží konec. Má poslední šanci udělat něco jinak a zvrátit osud, aby se odvrátil od tváře zla. Stačí jen jedno zhoupnutí kyvadla na jeho stranu….

6) Náměsíčná

Námětem této knihy je příběh, který se může stát komukoliv z nás. Mrazivý a vzrušující děj vypráví o našich touhách, podvodech, lžích a životních zklamáních. Mnohé z našich tužeb jsou ukryty v hlubinách podvědomí a často se projeví ve spánku. Hlavní hrdinka Annalee v noci zmizí ze svého domu a zůstává po ní jen kousek noční košile na stromě u řeky. Po Annalee začíná pátrání, které je úzce spojováno s náměsíčností stejně jako možným únosem nebo nebezpečím, které čeká na své odhalení. Snad nebudete z odhaleného tajemství příliš zděšeni, protože některé věci by možná měly zůstat navždy ukryté.

Četli jste některou z těchto knih? Jak se vám líbila?

Michaela Michalíková

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

Zanechte komentář