KZ_logo1

6 mysteriózních filmů, které vám nedají spát!

14.10.2016

Máte rádi filmy s originální zápletkou, napětím a nečekaným koncem? Inspirujte se mysteriózními filmy, které vás opravdu pohltí. Užijte si chladný podzimní večer s hrníčkem čaje nebo kávy v rukou, pod dekou a v přítomnosti partnera nebo přátel. Když je venku sychravo, není nad filmový večer!

1) Život Davida Galea

Představte si, že jste v cele smrti a jste odsouzeni za vraždu a znásilnění. Hlavní hrdina, jenž je zodpovědným učitelem a intelektuálem, který trest smrti naprosto odmítá, zažívá tuto hořkou ironii. Navíc všechny důkazy svědčí proti němu a všechno vypadá naprosto jasně. Pak ale přijde mladá novinářka, která má hlavnímu hrdinovi pomoci dostat se z vězení a také vyvrátit důkazy a potvrdit jeho nevinu. Ovšem nic není tak snadné a jasné, jak se na první pohled může zdát. Film se naprosto zamotá a nebudete věřit tomu, co všechno se v něm odehraje. Budete napjati až do konce a celý vývoj událostí vás maximálně překvapí.

2) Zkouška

Některé zkoušky jsou v životě velmi důležité. Mnohé z nich vás ale mohou naprosto vyvést z míry. V tomto snímku se uchází o prestižní práci osm kandidátů, ale vysněnou práci může samozřejmě získat jen jeden z nich. Každý z kandidátů však musí odpovědět na jednu jedinou otázku. Tuto otázku ale dopředu nikdo nezná. Přemýšlíte, jak je možné odpovědět, jak tuto práci získat a jak nakonec tato otázka zněla? Neváhejte a užijte si neobvyklý a napínavý film.

3) Nejvyšší nabídka

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Děj mysteriózního dramatu se odehrává okolo zvláštního, ale zároveň zajímavého staršího muže jménem Geoffrey. Geoffrey pracuje jako ředitel aukčního domu a skrývá tajnou vášeň, kterou jsou sbírky ženských portrétů. Tyto ženské portréty jsou zvláštní hlavně tím, že pochází z různých časových období a zastupují různé styly. Do děje se zaplete neznámá žena, která tohoto samotářského podivína zve, aby ocenil její uměleckou sbírku. Zvláštní je, že na žádné plánované setkání se tajemná žena nedostaví. Krok po kroku tak budete postupně rozplétat hádanku, která vám nedá spát. Budete zmatení, očarovaní a možná se režisérovi tohoto filmu povede zamotat vás v ději natolik, že vám rozuzlení filmu vezme dech.

4) Uvnitř mé hlavy

Připravte se na výlet do temné říše svých obav a děsů. Film Uvnitř mé hlavy vypráví strhující příběh hlavní hrdinky Alicie a její sestřenice Sarah. Tyto dvě dívky a parta kamarádů se vydávají do tajuplných a nebezpečných míst Jižní Ameriky. Čekají vás domorodé rituály, velmi zvláštní chování okolních zvířat a také šílené hypnotické stavy, které vás zavedou až do těch nejtajemnějších zákoutí lidské duše. Měli byste však mít na paměti, že taková výprava může na člověku zanechat následky, které mohou být mnohdy nejen šokující, ale také fatální.

5) Orphan

Napadlo vás někdy, že některé náhody nejsou tak úplně náhodami? Devítiletá Esther zažívá náročné chvíle svého života. Stíhá ji jedna tragédie za druhou. Rodina jí zemřela při požáru, takže osiřela. V nové rodině se však začínají dít zvláštní věci. Ať už se jedná o zranění jejího spolužáka nebo ubití sestry ze sirotčince a další věci, ke kterým přece nemůže docházet jenom tak… Jak vlastně vznikl požár, kde uhořela celá rodina Esther? Jak je možné, že ona jediná se zachránila? Čeká vás napětí, hrůzné myšlenky a možná podezření, co je vlastně tato malá holčička zač. Je přece tak hezká, tak chytrá… Tak jiná…

6) Dárek

Představíte si pod slovem dárek něco opravdu hezkého a příjemného? Překvapení, na které se těšíte? Nechte se vyvést z omylu, ne vždy totiž musí být dárek příjemnou záležitostí. Své o tom ví mladí manželé Simon a Robyn. Po setkání se starým známým se jim doma začnou objevovat velmi zvláštní dary, které pomalu, ale jistě odkrývají temná tajemství z minulosti. Je načase odhalit celou pravdu a poznat člověka, se kterým žijeme? Ne vždy je toto poznání příjemné a vy budete v šoku, co všechno může na první pohled spořádaný a vyrovnaný člověk skrývat.

Máte další tipy na mysteriózní filmy, které opravdu stojí za to?

Michaela Michalíková

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář