KZ_logo1

6 rad, jak se dostat z nešťastné lásky

11.1.2017

Nešťastná láska a zamilovanost do toho nepravého nás můžou někdy pěkně potrápit. Podívejte se s námi na rady a tipy, jak se ze smutku, beznaděje a lítosti co nejdříve dostat. Možná už teď na vás někde čeká někde ta pravá a hlavně šťastná láska!

1) Dejte si čas

Každý z nás určitě zná věty typu, že čas všechno zahojí a to, co vás bolí dnes, už bude třeba za půl roku minulostí. Když jste nešťastně zamilování a vaše tělo a duše vás bolí právě teď, když máte zlomené srdce, tyhle věty se těžko poslouchají a ještě hůř se jim věří. Ale věřte, že čas všechny rány otupí, rozhodně je nevyléčí, jizvy vždycky zůstanou, vy se však naučíte žít dál, naučíte se, jak být znovu šťastní, jak na toho, co vám ublížil zapomenout, a když si to dovolíte, po čase se naučíte znovu se zamilovat.

2) Zjistěte pravdu

Jste nešťastně zamilovaní, ale dotyčný člověk si vás nevšímá? Trápíte se, myslíte na něj a vaše láska se každým dnem zvětšuje stejně jako pichlavá bolest? Řekli jste tomu člověku, že ho milujete? Mnozí z nás se bojí vyznat se ze svých citů. Udělejte to, dokud máte tu možnost. Láska je hnací motor, který potřebuje každý z nás. Možná si vás protějšek také všiml, možná se mu také líbíte a možná můžete být alespoň kamarádi. V každém případě to řekněte, lásku stejně málokdy utajíte. A pokud ano, budete se zbytečně a o to déle trápit.

3) Vyběhejte to

Přiznali jste svou lásku a je neopětovaná nebo jste se setkali s nepříjemnou reakcí? Zkuste tu bolest, ten smutek a zoufalství vyběhat. Utíkejte, dokud budete moct popadnout dech, pak se na chvilku zastavte a uvědomte si, jestli to není lepší, jestli to nebolí méně. Pohyb má opravdu ten zázračný účinek, že čistí hlavu, pomáhá nám k příjemným pocitům a hlavně vyvolává tak důležité hormony štěstí.

4) Udělejte si radost

Nespoléhejte na druhé, že vám udělají radost, a udělejte si radost sami. Nemusíte čekat a nešťastně toužit po tom, aby vám někdo koupil květinu nebo vás pozval na večeři. Buď udělejte první krok vy nebo si květinu a klidně i večeři kupte sami. Můžete se jít také pobavit s přáteli. Neseďte doma a nezoufejte nad tím, že vás nikdo nechce a že vás nikdo nemá rád. Hlavní je, abyste se naučili mít rádi sami sebe, ten „zbytek“ pak často přijde sám.

5) Pusťte ven emoce

Nejhorší, co si můžete říct, je, že nebudete kvůli své nešťastné lásce brečet. Zapomeňte na hloupou poučku, že si nikdo nezaslouží vaše slzy. Brečte, křičte, kopejte do věcí, pusťte všechny své emoce ven. Uvidíte, že se vám uleví. Čím dřív své emoce pustíte na povrch, tím dřív se s tím můžete srovnat a zase začít normálně žít a fungovat.

6) Terapie psaním

Zajímavou metodou, jak se rychleji vyléčit z nešťastné lásky, je psaní. Vezměte si papír a tužku a napište svému idolu dopis. Nemusíte ho nikdy posílat, ale napište do něj vše, co byste dotyčnému chtěli říct, co k němu cítíte a čím vám ublížil. Psaní je opravdovou terapií a možná si při něm uvědomíte, že váš vysněný není zase tak dokonalý, jak si myslíte. Napište si klidně seznam jeho dobrých a špatných vlastností, napište si příběh, co byste s ním chtěli zažít. Pište, dokud vám to bude pomáhat a dokud budete mít plnou hlavu myšlenek. Své psaní poté odložte a s odstupem času se na něj podívejte. Možná se za tu dobu změní hodně věcí a možná už budete zase šťastní.

Co vám pomohlo, když vás trápila nešťastná láska?

Michaela Michalíková

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Chcete si chytře vybavit interiér nového bytu nebo domu?…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář