KZ_logo1

6 strašidelných filmů, které musíte vidět!

9.6.2017

Patříte mezi milovníky hororů a strašidelných filmů? Máte rádi tu nervy drásající hudbu, ponurou atmosféru a černé kouty hrůzostrašných domů? V tom případě jste tady správně. Zapomeňte na béčkové horory plné krve a zombíků, představíme vám filmy, u kterých vás bude opravdu mrazit, a to nejen proto, že jsou natočené podle skutečných událostí.

1) Silent Hill                

O čem tento film je: Film vypráví o malé dívce, kterou trápí děsivé sny a náměsíčnost. Dívka jménem Sára neustále opakuje slova Silent Hill. Její matka se rozhodne, že zjistí, co je to za místo. Poté dochází k děsivému zjištění, že je to místo plné duchů. Ale to už se obě na prokletém místě, které právě ovládá Zlo, ocitají…

Co vás zaujme: Film je velmi zajímavý a mrazivý. Celá atmosféra, v níž se spojuje zima se zakoušením pekelného žáru, je opravdu dokonalá. U konce filmu vás bude mrazit v zádech a možná ucítíte i tu zvláštní vůni rozkladu a hniloby…

2) Kletba z temnot

O čem tento film je: Tento kanadský snímek vypráví příběh bývalých manželů a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em koupí na bleším trhu tajemnou skřínku. Od této chvíle se začnou dít velmi zvláštní věci. Po nevysvětlitelných událostech rodina zjišťuje, že je skřínka vyrobena pro zlého démona, který se dokáže usadit v těle člověka.

Co vás zaujme: Tento film je volně inspirován skutečným příběhem z roku 2004. Tehdy si opravdu jeden muž zakoupil obdobou skříňku s démonem a také ji otevřel – i přesto, že měla zůstat navždy zavřená.

Upoutávku můžete zhlédnout zde:

3) V zajetí démonů

O čem tento film je: Americký horor vypráví o paranormálních jevech v domě hrůzy v Amityville. Terorizovaná rodina se snaží zjistit, proč se právě v jejich domě nachází tolik temných sil. Rodina je nakonec donucena utkat se s mocnou démonickou bytostí.

Co vás zaujme: Film je inspirován skutečností, dům v Amitville patří mezi nejhrůzostrašnější místa na světě.

4) Annabelle

O čem tento film je: Tento film vypráví o muži jménem Johnny, který pro svou budoucí manželku Allison nachází krásný dárek. Tímto dárkem je stará klasická panenka, oblečená ve svatebních šatech. Po nalezení panenky vtrhnou do domu vyznavači satanismu a mladý pár napadnou. V důsledku toho je vyvolán Satan, který se vtělí do malé panenky jménem Annabelle. A teď se teprve začnou dít věci!

Co vás zaujme: Tento film je opět natočen podle skutečných událostí. Představa toho, že zhmotněné zlo ožilo i v našem reálném světě, je více než děsivá.

5) Ghoul

O čem tento film je: Tento český film byl natočen v roce 2015. Jde o dokument vyprávějící příběh jednoho z nejznámějších ukrajinských kanibalů – Andreje Čikatilova. Tento muž měl spáchat přes padesát brutálních vražd a své oběti i částečně snědl. Na místo se vydávají filmaři, kteří se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrálo. Brzy se však setkávají s jiným světem a jejich touha po odhalení temného tajemství se mění v boj o holý život.

Co vás zaujme: Opět jde o příběh podle skutečné události. Skvělá hudba, obsazení i výborné zpracování vás také nenechají chladnými. Chvílemi můžete cítit i beznaděj a nepopsatelnou hrůzu všech zúčastněných.

Na upoutávku se můžete podívat zde:

6) Viděl jsem ďábla

O čem tento film je: Horor z asijského prostředí vás zaručeně nenechá v klidu spát. Hlavní postava se tváří v tvář setkává s brutální vraždou své těhotné přítelkyně. Po tomto otřesném zážitku se z něho stává mstitel toužící po zadostiučinění. Ve své pomstě ale zachází tak daleko, že se mění ve snad ještě horší bestií, než je jeho protivník.

Co vás zaujme: Film není klasickým hororem a umně kombinuje prvky kriminálky i thrilleru. Je proto velmi osobitým a filozofickým snímkem, který se neuvěřitelně přibližuje až k samotnému peklu. Rozhodně vás donutí přemýšlet.

Který z těchto filmů vás vystraší nejdříve?

Michaela Michalíková

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

Zanechte komentář