KZ_logo1

6 tipů, jak si zbytečně nekomplikovat vztah

3.6.2017

Vztahy nejsou žádná lehká záležitost. Aby nám vztah, ať už s rodiči, partnerem či přáteli, klapal, je nutné na něm neustále pracovat. Dokonalý vztah nespadne z nebe, musíte se o něj starat a neustále jej posouvat dopředu, dělat kompromisy, ujasňovat si spoustu věcí. Někdy je udržování dobrého vztahu pěkná dřina. Zajímá vás, jak si vztahy zbytečně nekomplikovat? Pak si přečtěte našich 6 tipů.

Nedomnívejte se!

Možná už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste chtěli druhému něco říct, ale raději jste mlčeli, jelikož jste se domnívali, že se ztrapníte, že bude jeho odpověď špatná, že se opět zklamete… Tyto domněnky ale často neodpovídají skutečnosti. Ať už bude pravda jakkoliv bolestivá, bude mnohem lepší ji znát než se sami v sobě utápět v nevědomosti. Místo domněnek proto příště raději zvolte cestu otázek a vzájemného rozhovoru.

Konejte!

Ne nadarmo se říká: „Důkaz místo slibů“. Pokud rádi svému okolí slibujete hory doly, avšak málokdy sliby plníte, budou vás mít všichni za lháře. Místo těchto slibů raději příště neříkejte nic a začněte ihned konat. Jedině tak si získáte důvěru všech blízkých, na kterých vám záleží a kteří vás mají rádi.

Mluvte!

Na komunikaci je založen každý vztah. Všichni jsme odlišní, je proto nutné každý den říkat, jaký máme názor, co se nám líbí či nelíbí, aby vás okolí lépe poznalo a dokázalo vás odhadnout. Proto nikdy ve vztahu nemlčte a zbytečně netrapte sebe ani okolí. Nakonec uvidíte, že vše není tak černé, jak vypadá.

Věřte!

Budovat důvěru ve vztahu, to je jako stavět dům. Nejprve musíte položit pevné základy, na kterých můžete postavit kvalitní vztah. Budete-li mít neustálé pochybnosti, budete tím vnitřně sžírat nejen sebe, ale i okolí si všimne, že jste odtažití a raději spoléháte pouze sami na sebe. Zkuste jim příště ukázat, že nechcete být na vše sami, že s nimi počítáte a věříte jim. Víte, jaké partnerství je podle mužů nejideálnější? Právě to, ve kterém je žena stále nevyslýchá, kde byli, s kým byli a proč se tak dlouho zdrželi mimo domov. Pokud tyto pochybnosti uslyší častěji a častěji, stále více se jim přestane chtít se za vámi vracet.

Buďte upřímní!

Asi nejčastějším důvodem hádek a rozepří ve vztazích jsou lži. Některá malá zalhání, která nejsou příliš důležitá, se občas dají omluvit, při důležitých věcech však vždy mluvte pravdu a nevymýšlejte si. Jedinou lží si dokážete znepřátelit mnoho lidí, kterým vaší neupřímností dáváte najevo, že vám za pravdu prostě nestojí. Pokud budete mít na jednu věc více odpovědí, které vždy přizpůsobíte aktuální situaci, nikdo se ve vás už nevyzná a později už o to ani nebude stát.

Nekritizujte zbytečně!

Častým důvodem, proč dochází k rozchodům či rozbratření, jsou rychlé soudy. Při každém kritizování či posuzování situace si vždy zjistěte, kde je pravda, a co se za každou věcí skrývá. Ne vždy je dobré mít na jazyku to, co na srdci. Naučte se vážit slova a nedávejte druhému hned jasně najevo, co si o něm myslíte. To, co je vyřčené, už nelze vzít zpátky a možná až po čase vám dojde, jak mohla vaše slova někomu ublížit.

Máte nějaká osobní pravidla, kterými se řídíte, abyste nekomplikovali život sobě i ostatním?

Tereza Obořilová

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Chcete si chytře vybavit interiér nového bytu nebo domu?…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář