KZ_logo1

7 činností, které osvěží vaši duši

26.2.2020

Máte občas pocit, že potřebujete ve svém životě něco změnit? Jít jinou cestou do práce, po práci nejít hned domů, ale třeba se toulat parkem anebo najít novou činnost, která potěší hlavně vaši duši. Inspirujte se činnostmi, které pro vás budou nové, jiné a díky ním uděláte zase krok sami k sobě.

1) Čtení v parku

Zkoušeli jste si někdy jen tak sednout do parku s knihou? Většina z nás si čte v pohodlí svého domova nebo třeba v čekárně u lékaře. Do parku tak chodíme například venčit čtyřnohého mazlíčka nebo s partou, případně v páru na piknik. Málokdo si však jde do parku sednout sám. Navíc s knihou. Přesto je tato činnost zajímavou zkušeností a bude pro vás příjemným zážitkem. Užijete si příjemné prostředí, klid jen sami pro sebe a možná v parku potkáte i někoho, kdo se nebude bát oslovit vás a zjistíte, že příště si můžete knihu předčítat spolu nahlas.

2) Vylézt na nejvyšší horu

Máte ve svém okolí nějakou horu, rozhlednu nebo jiný vrchol, kam se dá jít na výlet? Naplánujte si to například na nejbližší víkend nebo třeba využijte volno po práci. Najednou zjistíte, že svět okolo je malý a stejně tak vaše problémy a starosti se budou zdát menší a vzdálenější. Pokud si myslíte, že se nic nestane a budete se cítit úplně stejně jako když stojíte nohami přímo na zemi, vyzkoušejte si dát na vrcholu například piknik s partnerem a užijte si romantickou atmosféru a neopakovatelný výhled.

3) Naučit se hrát na hudební nástroj

I když jste dávno ze základní školy venku a nechodíte už ani na střední školu, naučte se hrát na hudební nástroj. Nikdy není pozdě na to, abyste se začali věnovat tomu, co vás baví a co vás zajímalo třeba už dřív. Vyberte si hudební nástroj, který máte doma nebo si jej přejte k narozeninám jako dárek. Naučte se na kytaru, na klavír, na housle nebo jiný nástroj a zúročte svůj um i mezi přáteli. Hudba je lék na všechno a možná zjistíte, že dokáže složit i vlastní píseň.

4) Psát si deník

Psali jste si někdy deník nebo o tom alespoň přemýšleli? Nemusíte si psát deník, který je podobný diáři, kam budete zapisovat každý svůj den. Zkuste si psát deník plný zážitků, deník plánů a snů, kterých chcete dosáhnout. Pojměte psaní deníku i neobyčejnou formou a vlepujte si do něj fotky z cest, případně do něj vložte suvenýry.

5) Vyzkoušet neobvyklý kurz

Najděte si ve svém okolí kurz, který vám přijde neobvyklý a vy váháte, jestli se do něj přihlásit. Běžte do toho. Nalákejte svou kamarádku nebo třeba partnera a zkuste něco nového. Uvidíte, že se budete bavit a budete mít na co vzpomínat. Nebojte se do neobvyklého kurzu nalákat i celou partu a společně si užijte nezapomenutelné chvíle, kdy vyzkoušíte například divadelní improvizaci nebo ježdění na koni, spolu s učením se, střílet přímo ze sedla.

6) Přenocovat v přírodě

Pokud máte pro strach uděláno, tak si vyberte činnost, která je spíš jen pro odvážné. Přenocujte v přírodě a spěte pod širákem. Vezměte si s sebou karimatku a spacák, najděte si třeba vyhlídku nad městem nebo oblíbenou louku za domem a na tomto místě si užijte noc. Můžete pozorovat hvězdy, pokud budete přespávat s protějškem nebo kamarády, vyprávějte si strašidelné nebo třeba vtipné historky. Odvážné je přespávat na opuštěném místě sám a v takovém případě dejte alespoň svým blízkým vědět, kde přesně se nacházíte.

7) Adoptovat zvíře z útulku

S domácím mazlíčkem si užijete spoustu radosti. Pokud chcete tentokrát udělat něco jinak a vybrat si nekomfortní cestu, avšak cestu ke své duši, zvíře adoptujte z útulku. Na tomto místě najdete spoustu opuštěných mazlíčků, kteří si zaslouží vaši pozornost a lásku. Možná zjistíte, že je právě zvíře z útulku vaším nejlepším parťákem, který vám vždy dokáže zvednout náladu.

Jaké další činnosti osvěžují vaši duši?

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář